reklama

Dechtičania uspeli v konkurencii 600 projektov a získali grant od Nadácie COOP Jednota

Jediný projekt z trnavského regiónu, ktorý sa uchádzal o získanie grantu v rámci 4. ročníka Programu podpory lokálnych komunít Nadácie COOP Jednota, uspel v konkurencii vyše šiestich stoviek žiadateľov a získal podporu 6000 eur.

Víťazi štvrtého ročníka Programu podpory lokálnych komunít sú už známi. O tom, ktorých 26 projektov podporí Nadácia COOP Jednota celkovou alokovanou čiastkou 156 000 eur, rozhodli hlasovaním spotrebitelia.

V trnavskom regióne sa o grant úspešne uchádzala Základná škola s materskou školou v Dechticiach s projektom komunitné ohnisko so sedením a vyvýšenými záhonmi, detského ihriska a náučného chodníka.

Detské ihrisko má byť priestorom, ktorému budú dominovať rôznorodé preliezačky, lavičky, exteriérová šachovnica, na ktorej sa budú hrať rozličné hry. Takto sa vytvorí priestor, ktorý ponúkne širokú škálu možností rozvoja komunitného života v škole aj obci.

Na komunitné ohnisko bude potrebné obnoviť a revitalizovať časť školského dvora, ktorá bude slúžiť ako oddychová zóna určená na stretávanie žiakov, rodičov a obyvateľov obce. Realizácia zahŕňa vybudovanie ohniska z prírodných materiálov, úpravu terénu, osadenie lavičiek, výsadbu zelene, inštaláciu exteriérového mobiliáru a vyvýšených záhonov.


ZŠ v Dechticiach

Ilustračné foto

Nadačný program COOP Jednota je zameraný na podporu lokálnych iniciatív a na zvyšovanie spokojnosti s kvalitou života v regióne. Vo štvrtom ročníku prihlásili rôzne subjekty 613 projektov, spotrebitelia celkovo odovzdali takmer 285 000 hlasov.

„Družstvá už od svojho vzniku plnili sociálnu funkciu, podporovali rozvoj kultúry, vzdelávania a verejnoprospešné aktivity. S cieľom nadviazať na toto historické dedičstvo a umožniť verejnosti zapojiť sa do riešenia rôznych problémov a do zveľaďovania svojho okolia sme pred štyrmi rokmi tento projekt odštartovali. Dnes môžem s čistým svedomím povedať, že ideu sa nám darí napĺňať, množstvo krásnych zrealizovaných projektov je toho dôkazom,“ uviedol Ján Bilinský, generálny riaditeľ COOP Jednoty Slovensko a zároveň správca Nadácie COOP Jednota.

V aktuálnom ročníku si o grant požiadali obce, základné školy, mestské kultúrno-športové strediská, športové kluby, materské centrá aj občianske združenia. Víťazov určila verejnosť.

V najbližších mesiacoch vďaka grantom na Slovensku pribudne dielňa zdravej výživy, fitnes parky, zrekonštruované sociálne zariadenia či nové detské dopravné ihrisko.

Projekt s názvom Program podpory lokálnych komunít realizovala Nadácia COOP Jednota spoločne so svojimi partnermi po prvý raz v roku 2017. V uplynulých troch ročníkoch prerozdelila medzi 79 subjektov finančný grant v celkovej hodnote 450 000 eur.

Vďaka charitatívnym aktivitám tradičného slovenského potravinového reťazca mohli v desiatkach miest a obcí vzniknúť spoločné oddychové priestory pre verejnosť, altánky, mobiliár, turistické trasy či letné kino. Starostovia obcí, riaditelia škôl aj občianske združenia prostredníctvom grantu zrevitalizovali množstvo školských dvorov, postavili detské ihriská, vysadili zeleň, upravili chodníky i autobusové zastávky, miestne športové kluby zakúpili nové zápasové a tréningové dresy.

Ulož ako PDF
Napísal 21. októbra 2020 10:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.