reklama

O grant z Nadácie COOP Jednota sa uchádzajú aj tri zaujímavé projekty z Trnavy

Priestor pre oddych a kultúru, outdoorové ihrisko s posilňovacími strojmi alebo značené cykloturistické trasy v okolí mesta. Do programu na podporu lokálnych komunít, ktorý finančne zastrešuje Nadácia COOP Jednoty, prihlásili organizácie z Trnavy tri projekty. O tom, či sa im podarí získať grant 6 000 eur, rozhodne samotná verejnosť. Hlasovanie v predajniach najväčšej maloobchodnej siete je už v plnom prúde a potrvá do konca mája 2019.

Obce, mestá a občianske združenia prihlásili v treťom ročníku zaujímavé projekty, nájdete medzi nimi aj plán na vybudovanie cvičiska pre psov, revitalizáciu cukrovaru, výstavbu ihriska pre plážový volejbal, rekonštrukciu dedinského múzea, vytvorenie značenej siete turistických cyklotrás alebo podujatia zamerané na podporu ľudových tradícií.

Ktorých 26 projektov si nakoniec rozdelí grant vo výške 156 000 eur rozhodnú samotní občania. Za každý nákup v hodnote 5 € dostanú žetón, ktorým môžu vo vybraných predajniach COOP Jednoty hlasovať. Hlasovenie prebieha od 1. do 31. mája 2019.

Projekt s názvom Program podpory lokálnych komunít realizovala Nadácia COOP Jednota so svojimi partnermi prvý raz v roku 2017. Uplynulý rok si finančný grant v hodnote 146 000 eur rozdelilo 25 projektov z celého Slovenska. 

V Trnave sa o podporu uchádzajú tri projekty.

OZ Lifestarter s projektom Cukrovar Point – priestor pre oddych a kultúru.

Jeho cieľom je obnova a revitalizácia malej časti trnavského cukrovaru, ktorá bude slúžiť ako oddychová zóna a zároveň priestor pre večerné kultúrne podujatia, hudobné vystúpenia či filmové večery. Realizácia projektu zahŕňa povrchové úpravy terénu, trávnik a dlaždice, osadenie nových lavičiek, výsadbu zelene a inštaláciu ďalších exteriérových doplnkov.

Druhým prihláseným projektom je Poď von a buď FIT Strednej športovej školy Jozefa Herdu v Trnave.

Cieľom je vybudovať outdoorové ihrisko s posilňovacími strojmi v areáli školy. Zámerom je vybudovať modernú a funkčnú vonkajšiu plochu s premysleným systémom posilňovacích strojov a zostáv na cvičenie doplnenú lavičkami a zatrávneným priestorom.

Slovenský cykloklub Bicyglo Trnava sa uchádza o podporu projektu pod názvom Cykloturistické trasy Mikroregión 11 PLUS.

Projekt sa zameriava na vytvorenie legálne značenej siete cykloturistických trás v Mikroregióne 11 PLUS a jej napojenie na existujúcu a plánovanú sieť legálne značených cykloturistických trás okolo Trnavy.

KDE HLASOVAŤ:

COOP Jednota Trnava mesto Trnava:
Supermarket,Trojičné námestie, 918 42 Trnava
Supermarket, Trstínska cesta 1, 917 01 Trnava
Supermarket, Mozartova 2, 917 08 Trnava
Potraviny, Hajdóczyho 898/49, 917 01 Trnava
Supermarket, Čajkovského 6318/4, 917 08 Trnava
Supermarket, Botanická 5637, 917 08 Trnava
Supermarket, Nám. J. Herdu 3, 917 01 Trnava

AKO HLASOVAŤ

O víťazných projektoch rozhodnote vy – zákazníci COOP Jednoty! Za každý nákup v hodnote 5 € dostanete žetón, ktorým môžete vo vybraných predajniach hlasovať. Hlasovanie prebieha od 1. mája do 31. mája 2019.

„Keď sme pred tromi rokmi spúšťali Program podpory lokálnych komunít, boli sme presvedčení, že robíme správnu vec. Časté cestovanie po Slovensku a pohľad na množstvo zrealizovaných drobných stavieb, ktoré by bez našej pomoci možno vôbec neexistovali, nás v tejto myšlienke utvrdzuje. Aktívne pôsobenie v oblasti spoločenskej zodpovednosti považujeme za samozrejmé, veď práve myšlienka vzájomnej pomoci stála za zrodom družstevníctva,“ uviedol Ján Bilinský, generálny riaditeľ COOP Jednoty Slovensko a správca Nadácie COOP Jednota.

Ulož ako PDF
Napísal 23. mája 2019 9:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.