reklama

COOP Jednota poskytne granty na menšie projekty ako sú ihriská, záhrady, výsadba zelene či mobiliár

COOP Jednota pokračuje v plnení spoločenskej zodpovednosti. Aj tento rok finančne podporí rozvoj v regiónoch. Prostredníctvom Nadácie COOP Jednota spúšťa už tretí ročník projektu zameraného na podporu lokálnych komunít, v ktorom si 26 víťazných projektov rozdelí 156 000 eur.

Cieľom projektu je podnecovať a podporovať rozvoj miestnych a regionálnych iniciatív a podpora účasti občanov na miestnom a regionálnom rozvoji formou drobných stavieb, ako sú športoviská, komunitné záhrady, altánky a prístrešky, mestský mobiliár, výsadba zelene, budovanie turistických trás či propagácia tradícií Slovenska.

O pridelenie finančného grantu môžu žiadať orgány miestnej samosprávy, mimovládne organizácie a vzdelávacie inštitúcie.

„Jedným z princípov družstevného podnikania je myšlienka vzájomnej pomoci. Družstvá počas celej svojej éry plnili okrem podnikateľskej aj sociálnu funkciu, podporovali rozvoj vzdelania, kultúru a sledovali verejnoprospešný záujem. V COOP Jednote si dobrovoľníctvo vysoko vážime a prostredníctvom našej nadácie každoročne plníme princípy spoločenskej zodpovednosti,“ uviedol Ján Bilinský, generálny riaditeľ COOP Jednoty Slovensko a zároveň správca Nadácie COOP Jednota.

„Tento rok je pre nás výnimočný. Oslavujeme 150 rokov od založenia družstevníctva na Slovensku a o to viac chceme finančne podporiť iniciatívy smerujúce k zveľaďovaniu svojho okolia. Projektom podpory lokálnych komunít umožňujeme ľuďom ovplyvniť spokojnosť s kvalitou života v mieste, kde žijú. O víťazných projektoch preto opäť rozhodne samotná verejnosť,“ dodal Ján Bilinský.

Záujemcovia o udelenie grantu musia zaslať vyplnený formulár s popisom projektu do COOP Jednoty v príslušnom regióne od 1. februára do 31. marca 2019.

Projekty predkladajú obce a mestá, kde sa nachádza predajňa COOP Jednoty a spadajú do jednej z podporovaných aktivít. Finančná náročnosť projektu, na ktorý je určený grant, by nemala prekročiť sumu 6 000 €.

Udelených bude najviac 26 grantov. Projekty, ktoré postúpia do finále vyberie daná regionálna COOP Jednota. O získaní samotných grantov rozhodnú zákazníci hlasovaním, ktoré prebehne od 1. mája do 31. mája 2019.

Projekt s názvom Program podpory lokálnych komunít realizovala Nadácia COOP Jednota so svojimi partnermi prvý raz v roku 2017. Uplynulý rok si finančný grant v hodnote 146 000 eur rozdelilo 25 projektov z celého Slovenska. 

Viac informácií o 3. ročníku projektu nájdete v tomto linku.

Ulož ako PDF
Napísal 15. januára 2019 9:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “COOP Jednota poskytne granty na menšie projekty ako sú ihriská, záhrady, výsadba zelene či mobiliár”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.