reklama

Na granty vyhradil TTSK v tomto roku 750-tisíc, žiadosti sa budú prijímať len elektronicky

Žiadosti o dotácie z grantových programov Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) je možné podať už len elektronickou formou. K tejto forme podávania pristupuje trnavská župa ako prvá zo všetkých krajov.

V roku 2019 je pre žiadateľov o granty pripravených v rozpočte TTSK 750 – tisíc eur, čo je oproti minulému roku navýšenie o viac ako 200 – tisíc.

“Chceme byť modernou župou, ktorá uľahčuje život samotným žiadateľom. Preto sme pristúpili k elektronickému podávaniu žiadostí o dotácie. To znamená, že žiadateľ nebude musieť použiť ani jeden hárok papiera. Uľahčujeme tým život samotným žiadateľom, je to transparentný spôsob a zároveň je to priaznivé aj k životnému prostrediu,” povedal trnavský župan Jozef Viskupič (na snímke v strede).

FOTO: TTSK

Na februárovom rokovaní zastupiteľstva TTSK poslanci schválili grantové výzvy tak pre obce, ako aj občianske združenia a ďalšie oprávnené subjekty.

Podporné programy sú zamerané najmä na oblasti kultúry, športu, sociálnych vecí a zdravotníctva.

Elektronické podávanie žiadostí pripravila trnavská župa v spolupráci s občianskym združením WellGiving, ktoré projekt „E-grant“ realizuje vďaka podpore EÚ – ESF a OP EVS.

S občianskym združením župa spolupracuje aj pri realizácii projektu Participatívneho rozpočtu.

Ulož ako PDF
Napísal 22. februára 2019 22:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na granty vyhradil TTSK v tomto roku 750-tisíc, žiadosti sa budú prijímať len elektronicky”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.