reklama

Trnavská župa zavedie elektronický systém podávania žiadostí v rámci dotačných schém

Trnavský samosprávny kraj (TTSK), zavádza elektronický systém podávania žiadostí v rámci dotačných schém a zvyšuje informovanosť o rôznych formách občianskej participácie, vytváraniu príležitostí a hľadaniu možností pre zapájanie občanov do rozhodovacích procesov. Trnavská župa podpísala Memorandum o spolupráci s občianskym združením WellGiving.

„Sme prvá župa, ktorá zavádza výhradne elektronické podávanie žiadostí v rámci našich dotačných schém. Som veľmi rád, že v podobe občianskeho združenia WellGiving sme získali partnera, ktorý nám výrazne pomáha pri zavádzaní moderných a transparentých procesov,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Hlavným cieľom spolupráce je tiež zvyšovanie informovanosti o rôznych formách občianskej participácie, vytváraniu príležitostí a hľadaniu možností pre zapájanie občanov do rozhodovacích procesov na regionálnej úrovni a zvyšovaniu angažovanosti obyvateľov na veciach verejných.


Po podpise Memoranda o spolupráci

FOTO: TTSK

TTSK zjednodušuje ľuďom prístup na náš úrad a odbúrava zdĺhavú papierovú, a aj neekologickú, formu komunikácie.

Ako poznamenal Jaroslav Vacek z odboru komunikácie TTSK, Spoločne, bez finančných nárokov na rozpočet župy, vytvárame e-riešenie (egrant) a online aplikáciu (Hlas občanov), ktorá umožňuje obyvateľom kraja zapojiť sa do podávania projektov a spolurozhodovania.

Tieto E-riešenia sú na mieru vytvorené pre Trnavský samosprávny kraj na prijímanie návrhov projektov, či už pri projekte Participatívneho rozpočtu alebo výziev z dotačných schém.

Ulož ako PDF
Napísal 31. januára 2019 7:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “Trnavská župa zavedie elektronický systém podávania žiadostí v rámci dotačných schém”

 1. 1
  DPH says:

  No len sa pozrime ako transparentne to v Trnavskej žumpe funguje. Kto by to bol povedal, že z jedného hniezda vyletení bojovníci proti nespravodlivosti, nečestnosti, korupcii idú príkladom celej spoločnosti. Zlodej a ŠTBák organizujú prezidentských kandidátov do spoločných šíkov v ich réžii. Chcú ovládnuť kultúru,šport, politiku, prepisovať históriu no hotové ÚV.

 2. 2
  Obcan says:

  Ako je to s tym madarskym divadlom v DS?Nedavno prebehla o tom v TV reportaz.Na toto idu peniaze TTSK?Slovenske deti nemaju Slovenske skoly v dedinach na juznom Slovensku a pri divadle zrazu problem neni?

 3. 3
  lazslo says:

  Aj Lazslo z Dunaj Serdy, Dežo ze Senice a Jano z myjavských kopaníc sa rozhodli zapojiť do teho egrantu a oňlajn aplikácie partičipatívňe.
  Treba im len aby im Jofo poslal mobil na tú fajnu devuchu z teho družstva Veľgifink, čoby je mohli zatefónuvat. Scú s nú též memorantum.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.