reklama

Trnavská župa zavedie elektronický systém podávania žiadostí v rámci dotačných schém

Trnavský samosprávny kraj (TTSK), zavádza elektronický systém podávania žiadostí v rámci dotačných schém a zvyšuje informovanosť o rôznych formách občianskej participácie, vytváraniu príležitostí a hľadaniu možností pre zapájanie občanov do rozhodovacích procesov. Trnavská župa podpísala Memorandum o spolupráci s občianskym združením WellGiving.

„Sme prvá župa, ktorá zavádza výhradne elektronické podávanie žiadostí v rámci našich dotačných schém. Som veľmi rád, že v podobe občianskeho združenia WellGiving sme získali partnera, ktorý nám výrazne pomáha pri zavádzaní moderných a transparentých procesov,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Hlavným cieľom spolupráce je tiež zvyšovanie informovanosti o rôznych formách občianskej participácie, vytváraniu príležitostí a hľadaniu možností pre zapájanie občanov do rozhodovacích procesov na regionálnej úrovni a zvyšovaniu angažovanosti obyvateľov na veciach verejných.


Po podpise Memoranda o spolupráci

FOTO: TTSK

TTSK zjednodušuje ľuďom prístup na náš úrad a odbúrava zdĺhavú papierovú, a aj neekologickú, formu komunikácie.

Ako poznamenal Jaroslav Vacek z odboru komunikácie TTSK, Spoločne, bez finančných nárokov na rozpočet župy, vytvárame e-riešenie (egrant) a online aplikáciu (Hlas občanov), ktorá umožňuje obyvateľom kraja zapojiť sa do podávania projektov a spolurozhodovania.

Tieto E-riešenia sú na mieru vytvorené pre Trnavský samosprávny kraj na prijímanie návrhov projektov, či už pri projekte Participatívneho rozpočtu alebo výziev z dotačných schém.

Ulož ako PDF
Napísal 31. januára 2019 7:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavská župa zavedie elektronický systém podávania žiadostí v rámci dotačných schém”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.