reklama

Žiadosti o dotácie od mesta sa budú od budúceho roka podávať elektronicky, nové VZN prináša aj ďalšie zmeny

V piatok 15. mája 2020 nadobudlo účinnosť Všeobecne záväzné nariadenie Mesta Trnava č. 540, ktorým sa určuje metodika poskytovania žiadostí o dotáciu z rozpočtu mesta Trnava.

VZN prináša niekoľko zmien. Jednou z najvýraznejších je prechod na elektronické podávanie žiadostí od roku 2021, informuje trnavská radnica.

„Na formulári momentálne pracujeme, obsah žiadosti však môžu záujemcovia formulovať už teraz,“ uviedla viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská.

Ilustračné foto

„Túto zmenu avizujeme vopred, aby mali štatutári a fyzické osoby – podnikatelia, ktorí budú chcieť dotáciu získať, čas vybaviť si medzičasom občiansky preukaz s čipom. Je dôležité mať k nemu aj čítačku, aby mohli prostredníctvom eFormuláru na portáli slovensko.sk žiadosť podať.“

O zverejnení elektronického formuláru bude samospráva informovať. Ďalšou novinkou je, že sa termín na podanie žiadosti o dotáciu posúva na 31. august, vyúčtovať ju bude potrebné do 31. decembra v roku, v ktorom sa aktivita podporená dotáciou uskutočnila.

Žiadatelia budú musieť taktiež preukázať spoluúčasť vo výške minimálne 20 percent z celkových finančných nákladov na projekt, pričom môže byť započítaná aj hodnota dobrovoľníckej práce.

Po novom sú kategórie Prorodinne orientované mesto, Charita a Zdravotne znevýhodnení spojené do jednej sociálnej oblasti a kritéria pre jednotlivé kategórie prešli zo samostatných príloh do znenia samotného VZN.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 17. mája 2020 19:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.