reklama

Žiadosti o mestské dotácie je možné podať elektronicky do konca augusta

Žiadosti o dotácie z grantového systému je v súlade so Všeobecne záväzným nariadením č. 540, ktorým sa určuje metodika poskytovania dotácií z rozpočtu mesta Trnava, možné predkladať už iba elektronicky. Záujemcovia, ktorí chcú od mesta získať finančnú podporu na rok 2021, vyplnia online formulár zverejnený na portáli slovensko.sk.

„Pre žiadateľov sme pripravili manuál, ktorý ich bude sprevádzať jednotlivými krokmi pri vypĺňaní formuláru a poradí im v prípade ťažkostí. Nepredpokladáme však väčšie problémy, pretože tlačivo je jednoduchšie, než bývalo predtým, navyše sú v ňom uvedené aj pomôcky a systém automaticky vypĺňa identifikačné údaje organizácie na základe elektronického občianskeho preukazu jej štatutára,“ hovorí Katarína Haršányiová z odboru školstva, mládeže a športu Mestského úradu v Trnave.

Práve elektronický občiansky preukaz s čipom spolu s čítačkou sú podmienkou na úspešné vyplnenie eFormuláru na slovensko.sk.

Samospráva avizovala prechod na elektronické podávanie žiadosti už v máji, aby mali štatutári organizácií čas na jeho vybavenie.

Poskytovanie dotácií na rok 2020 k žiadostiam, ktoré boli doručené do februára tohto roka, je z dôvodu pandémie koronavírusu a jej následkov na ekonomiku samosprávy naďalej pozastavené.

O prípadných zmenách bude mesto žiadateľov informovať.

Ulož ako PDF
Napísal 23. júla 2020 8:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.