reklama

Žiadosti o dotácie od mesta je potrebné poslať do 16. februára

Mesto Trnava vyhlásilo súťaž o získanie dotácií v roku 2018 na aktivity v oblastiach športu, mládeže, výchovy a vzdelávania, záujmovej umeleckej činnosti a kultúrnych aktivít, charity, zdravotne znevýhodnených, zdravia a drogovej prevencie, ekológie, životného prostredia , adaptácie na zmeny klímy a v oblasti prorodinne orientované mesto.

V mestskom rozpočte na rok 2018 je na dotácie vyčlenených spolu 154 853 eur.

Žiadosti o získanie dotácií je potrebné doručiť do 16. februára 2018 na vzorových tlačivách na adresu Mesto Trnava, Hlavná 1, 917 71 Trnava.


Ilustračné foto

Vzorové tlačivá sú zverejnené na internetovej stránke mesta v sekcii Občan / Úradné tlačivá (link tu).

Každá žiadosť musí povinne spĺňať kritériá v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia č. 482, ktorým sa určuje metodika poskytovania dotácií z rozpočtu mesta Trnavy.

V zmysle tohto VZN môže každý subjekt môže predložiť v jednom roku maximálne dve žiadosti o dotáciu a ich účel sa nesmie zhodovať. Žiadosti, ktoré nespĺňajú túto podmienku, budú zo súťaže vyradené.

Dotáciu nemôže získať ani žiadateľ, ktorý v predchádzajúcom roku použil poskytnutú dotáciu na iný účel, ako bolo stanovené v zmluve, nepredložil zúčtovanie dotácie v súlade s VZN, alebo nedodržal zmluvné podmienky o poskytnutí dotácie.

Viac informácií nájdete v sekcii Dotačný systém mesta, kde sú zverejnené aj mená a e-mailové adresy osôb, ktoré poskytnú uchádzačom poradenstvo v jednotlivých oblastiach, a prehľady udelených dotácií v uplynulých rokoch.

Prehľad poskytnutých dotácií z rozpočtu mesta v roku 2017 nájdete tu.

Ulož ako PDF
Napísal 12. januára 2018 8:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

42 komentárov pre “Žiadosti o dotácie od mesta je potrebné poslať do 16. februára”

 1. 1
  Trnavčan says:

  Vie niekto o včerajších delobuchoch okolo polnoci ? Minuly víkend 2 rachotajuce ohňostroje !!!!

  • 1.1
   Srb says:

   Srbi mali pri Nukleóne nový rok – zvykajme si

   • 1.1.1
    Terasky says:

    Nie že by som bol nadšený z prítomnosti Srbov v Trnave ,ale boli to oni čo 500 rokov nedovolili postupovať dalej do Europy moslimom.Až hrdinský Americký vojaci sa to snažili zvrátiť s našim Mikynom.Vieš oni sú trochu na náš vkus divokejší,ale o to úprimnejší.Predstav si aká by bola naša mentalita keby sme sa bili 500 rokov s Madarmi. Aj na východe republiky oslavovali Nový Rok v tom termíne.Za seba ti môžem povedať račej Srb ako Arab,aj ked najväčší pokrok Europa zaznamenala ked v Andalúzii boli Maurovia.Tak si vyber,nezáleží na národnosti záleží vždy na jednotlivcovi na ľudoch s veľkým “Ľ “

 2. 2
  Otazka says:

  Viete, preco je zruseny ples Mesta Trnava ?
  Cela tradicia ide do hm . . . ?
  Ci by to bola dalsia strata ?

 3. 3
  Otazka says:

  Alebo je to iba hoax s ples je ?

 4. 4
  Otazka says:

  Dobre, dobre, skoze sranda. Ale vazne. Prosim odpoved, preco nie je tradicny ples Mesta, ak je to pravda, ze je zruseny. Co je trapas podla mna.Je to teda pravda ? a dovod viete niekto prosim?

 5. 5
  občan says:

  Ples zrušil sám primatoris, lebo vraj sa budú plesy robiť spoločne s VÚC.
  – mestský ples má 22 ročnú tradíciu, nebýval stratový a naviac mal aj benefičný resp. charitatívny rozmer
  – čo má mesto s VUCkou aj keď mesto Trnava je krajské mesto, my máme svoju samosprávu a VUCka svoju, samozrejme, že spolupráca v určitých oblastiach je fajn
  – mestské zastupiteľstvo schválilo dotáciu na ples a tým de facto aj ples, jeden človek si robí rozhodnutia ako sa mu chce??? on je jediný majiteľ mesta ???
  – a keďže primatoris nie je poslancom VÚC ani jej zamestnancom, čo teraz akože rieši neustále na VUCke, tam úraduje Viskupič a zvolení poslanci plus zamestnanci

  • 5.1
   hokejista says:

   Riešia spolu zimný štadion v Trnave,transparentne jeden je odborník na organizáciu hokejových tréningov a druhý ako sa dostať na verejné korčuľovanie.

  • 5.2
   Polgy says:

   Zvykajme si. Treba cyklotrasy a kravinky. Na tradicie, dohody a nebodaj zmluvy brada kasle.

  • 5.3
   Pán Dôležitý says:

   Lebo…
   Lebo primatis povedal a rozhodol…
   Lebo sa na plese netancuje hip-hop…
   Lebo primatoris nemá s kým ísť na ples…
   Lebo primatoris nemá rád zábavu a a zabávajúcich sa ľudí…
   Lebo ples je stratový?…
   Lebo ples podporuje podnikanie?…
   Lebo na plese sú ľudia, veľa ľudí, a primatoris sa ľuďom stráni…
   Lebo…

 6. 6
  juraj says:

  Tak a máme čo sme chceli. Možno sa ples bude v budúcnosti niesť komplet v réžii mesta, po vzore Vianočných trhov a pod. Celkom si viem prestaviť, ako behajú medzi stolmi bradatí čiašnici, potom si odskočia na pódium niečo zahrať,
  aby sa rýchlo vrátili do kuchyne dokončiť sviečkovú, no nie je to milé ? Ak ak by náhodou niečo neklaplo, ako sme si predstavovali a niekto na niečo prišiel, tak to šupneme starej mame na povalu.
  Ale teraz Vážne, bol som na tomto plese asi 5 krát a pokiaľ sa mám môžem hovoriť za mňa a moju manželku, bol to vždy pekný spoločenský zážitok. Ak sa aj o tomto plese hovorilo medzi ľuďmi, nepočul som žiadne zásadné výhrady.
  Všade sa nájde nejaký blbec, ktorý sa nedokáže vtesnať do vlastnej kože, ale takýto človek predsa nemôže zatieniť dobrý dojem z vydarenej akcie. Vždy som mal dojem, že ak s akcia vydarila, tak aktuálny primátor to považoval aj za svoj úspech a netváril sa tam, ako “nahý v tŕní”, ako tomu bolo v posledných rokoch.
  Z toho potom asi vyplýva aj osud plesu do budúcnosti. A to spojenie s VÚC radšej nekomentujem, budeme ešte prekvapení obyvatelia Trnavy a kraja…

  • 6.1
   občan says:

   a ešte treba doplniť, že je to určite spoločensko-kultúrna akcia mesta. Keď si zoberieme, že vlastne plesá celé Slovensko aj v Hornej Maríkovej majú každý rok ples a vraj na celkom dobrej úrovni, len krajské mesto Trnava nie ???

  • 6.2
   bubo says:

   OK juraj ale rozhodnutie o Vianočných trhoch bolo spoločne rozhodnutie všetkých poslancov asi vedeli prečo, tam je to v poriadku. Teraz si musia ustrážiť financie, návratnosť.
   Žaloba na súde a zrušenie plesu sú individuálne nekompetentné rozhodnutia.
   Jasné že ples bol super.

   • 6.2.1
    Terasky says:

    Nemáš pravdu bubo,pozri si záznam z rokovania MZ ,kde Pekarčík so slzami v očiach sľubuje maximálnu stratu 50 000 eur.Ustanoviť komisiu ktorá zhodnotí celkovú stratu a vyčísli ju a dá Pekarčíkovi k náhrade.Prosím pozvite ma, ja chcem byť členom tej komisie.

    • 6.2.1.1
     Juraj Fuzák says:

     Daj sem meno, ja ta navrhnem.

     • 6.2.1.1.1
      Terasky says:

      Ked bude komisia prihlásim sa sám.

      • 6.2.1.1.1.1
       Juraj Fuzák says:

       Ale ked nebude tak mozes kludne prist na zastupitelstvo a tam nam to vsetkym ozrejmit. Kludne za mnou pridi a ja ta navrhnem na vystupenie. Len mi povedz ze ja som ten co nevie stale ze Terasky su male terasy a neviem ze major bol TeraZky.

       • 6.2.1.1.1.1.1
        Terasky says:

        Ty si mal byť učiteľ alebo bachar stále chceš niečo opravovať,zdôvodnovať,organizovať.Ani o tom nevieš si veľmi blízko k prevratnému objavu “perpetum mobile” stáročia na to čaká ľudstvo a ty si to dokázal,až je pravda čo tvrdíš .Tak že, počkaj si na tú chvíľočku slávy.

  • 6.3
   Jurčik says:

   To je už raz tak, keď samorasty si o sebe začnú myslieť, že sú precízne šľachtené odrody.

 7. 7
  Polgy says:

  Inak tie vianocne trhy. Tam som pocul o nejakych podozrivych sumach za stanky a ich skladovanie bez sutaze. Nie ze by ma to u aktualneho primatora prekvapilo,ale nevie niekto o tom viac?

 8. 8
  hm says:

  Ja mám len pocit,že tu poniektorí stále nemôžu prekusnúť,že Bročka je primátor.Pohoda.Ale,že vypúšťajú totálne zvratky,tak to je sila.Netreba sa čudovať,rozum možno nemajú.Zažalovať City Arénu môže urobiť hocijaký občan.Či Fero,Jožo,Anna alebo aj Bročka.Jednoducho Poór im môže tak veľký pr…To sám nečakal privatizér a jeho slávni právnici.Polgy, buď si platený troll alebo totálne neschopný človek,ktorý si nevie nájsť nič na nete.Súťaž na uskladnenie stánkov bola,len sa treba naučiť otvárať stránky na nete.

  • 8.1
   zlatica says:

   Vždy som všetko vyhľadala, ale táto súťaž sa mi nepodarila, poraďte kde to nájdem . lebo dajte link či dátum, vďaka

  • 8.2
   Polgy says:

   No a tu je ten problem. Je rozdiel ked to spravi primator, ktory ma byt zarukou toho, ze v Trnave nie sme uplne pr**** a ked to spravi Fero, Jozo alebo Anna. Jasne ze to asi necakal, ked z toho bolo happy cele mesto a cele zastupitelstvo povedalo ano tej dohode. Takze platene trollstvo si laskavo vopchaj vies kam.

  • 8.3
   zlatica says:

   Neodpovedali ste kde sa súťaž nachádza

  • 8.4
   zlatica says:

   Tak kde je ta súťaž na webe, poprosím

  • 8.5
   zlatica says:

   HMMM, neodpovedáte , chceme si to pozrieť, hľadám, hľadám a nič, takže niekto tu klame

 9. 9
  uhm says:

  Zažalovať City Arénu môže urobiť hocijaký občan, si napísal. Len ak chceš niekoho za niečo žalovať musíš mať aj na to relevantný dôvod, inak sa vystavuješ žaloby sám zo strany žalovaného. A čo môže a nemôže Poór resp. daná spoločnosť to uvidíme všetci občania mesta po rozhodnutí Európskej komisie a ukončení súdov a nie po Tvojom hm príspevku.

 10. 10
  juraj says:

  Hm, Tebe stále uniká pointa príspevkov, lebo máš myseľ zatemnenú nejakým stihomanistickým syndrómom . Nejde o to, že Bročka je primátor, aj ja som ho volil, ide o to, poukázať na nedostatky a verejným tlakom prispieť k ich náprave a to je jedno, či je tam Bročka, alebo by tam bol Fidel Castro. Toto je rubrika “odkaz pre starostu” a nie odkaz pre Bročku, toto tu bolo a hádam aj bude. A práve tí, čo dnes najviac vyplakávajú, ako prispievatelia ubližujú primátorovi boli v minulosti tí, ktorí “chválou” na aktuálne vedenie mesta naozaj nešetrili a zamestnávali mestskú administratívu “konštruktívnymi” podnetmi a žiadosťami.
  A ešte niečo, zvolením do vysokej verejnej funkcie sa stáva z obyčajného človeka, človek verejný. S výnimkou toho, čo sa deje za dverami jeho spálne, je takmer všetko vecou všetkých, ktorých zastupuje a to de facto, ale aj de jure.

  • 10.1
   Sur says:

   Tato stranka je odkaz pre starostu? Ja ze trnava live

   • 10.1.1
    juraj says:

    Či ju nazveš tak, alebo tak, podstata je tá istá. Poukázať na nedostatky a vyjadriť sa k nim.

    • 10.1.1.1
     Sur says:

     Ked chcem na nieco poukazat tak to napisem konkretnej osobe pod svojim menom aby som mohol dostat nato aj odpoved a nie to napisat niekde na diskusiu a cakat ze si to nahodou niekto precita a najlepsie je urazat anonymne ludi a cakat priatelsku odozvu.

     • 10.1.1.1.1
      Jusuf bin Fusko says:

      Starostovi pátrači to tu majú v merku. Aj webový hovorca tu kohosi stále poúča, vychováva a namiesto odpovedí dáva otázky.

      • 10.1.1.1.1.1
       All la bin caygel says:

       Capa urobiť záhradníkom a dať mu strážiť kapustu je niečo podobné, ako keď nešťastník robí hovorcu na trnavalive.

     • 10.1.1.1.2
      Anti Sur says:

      Sur, to co pises? Kde zijes? V akom meste alebo vo vakuu? Ak by si zil v Trnave, vedel by si, ze ked das mestu nieco konkretne, mesto nic neurobi, este ta ubuzeruju, vlastne usikanuju. S obcanom jednaju arogantne,ak vobec. A preco komunikujes ty anonymne?

 11. 11
  čvarga says:

  Čvarga a chcete tú dotáciu ? Nezabudnite do 16. februára …
  Mohla by vás zaujímať oblasť zdravia a drogovej prevencie.

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.