reklama

Trnavský samosprávny kraj si zoberie úver 15 mil. eur na opravy ciest, škôl a kultúrnych zariadení

Poslanci zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja rokovali v stredu 11. novembra mimoriadne. V programe mali schválenie čerpania úveru a predaj prebytočného majetku krajskej samosprávy.

Od Rozvojovej banky Rady Európy má kraj čerpať úverový rámec vo výške 15 miliónov eur na roky 2015, 2016 a 2017.

„Tieto financie použijeme na sanáciu investičného dlhu, ktorý sme dostali od štátu spolu s majetkom, čo spravujeme. Do mnohých našich škôl, ciest, kultúrnych zariadení sa takmer dvadsať rokov neinvestovalo. Z vlastných prostriedkov, ktoré máme k dispozícii, nie je možné každoročne uskutočniť zásadné investície. Každý, kto premyslene nakladá s majetkom, pracuje aj s cudzími zdrojmi. Toto je možnosť, ako v krátkom čase, v priebehu ďalších dvoch rokov, uviesť náš majetok do funkčnejšieho stavu, ako bol doteraz,“ ozrejmil predseda TTSK Tibor Mikuš.

ttsk-zast
Poslanci TTSK počas mimoriadnej schôdze

Foto: Ivan Krajčovič

Dôležitým bodom mimoriadneho zastupiteľstva bol predaj prebytočného majetku – Vily Löger v Piešťanoch súkromnému záujemcovi.

„Objekt už nemôže slúžiť pôvodnému účelu a vyžaduje si veľké investície na opravu. Prihlásil sa záujemca, ktorý ponúkol sto percent znaleckého posudku s tým, že tam vybuduje hotelové zariadenie. Som rád, že táto vzácna stavba bude zachránená a že majiteľ z toho urobí také zariadenie, ktoré bude ozdobou mesta. Mesto Piešťany nemalo predstavu o využití, ani prostriedky na záchranu tohto objektu,“ povedal Tibor Mikuš na margu predaja.

Poslanci okrem prvých dvoch bodov schválili aj zoznam a podmienky predaja ďalšieho prebytočného majetku kraja, ktorý pôjde do ponukového konania.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 15. novembra 2015 23:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavský samosprávny kraj si zoberie úver 15 mil. eur na opravy ciest, škôl a kultúrnych zariadení”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.