reklama

Trnava má schválený rozpočet, mesto bude hospodáriť zrejme s nižším objemom peňazí

Mesto Trnava má schválený rozpočet na rok 2024. Trnavská radnica počíta v budúcom roku s vyrovnaným hospodárením na strane príjmov aj výdavkov v celkovej výške takmer 91 miliónov eur. Mestská samospráva bude zrejme hospodáriť s nižším objemom peňazí ako v roku 2023.

V roku 2024 počíta trnavská radnica s vyrovnaným rozpočtom, celkové zdroje na strane výdavkov aj príjmov sú nastavené na 90,8 milióna eur.

V tomto očakáva mesto dosiahnutie príjmov vo výške takmer 110 miliónov eur, výdavky sú predpokladané na úrovni 102,4 miloióna eur.

Za návrh rozpočtu hlasovalo v utorok 12. decembra 2023 na zasadnutí mestského zastupiteľstva 22 prítomných poslancov, traja sa zdržali.

Ilustračné foto: Patrik Pokorný/trnava-live.sk

Rozpočet na rok 2024 počíta s bežnými príjmami vo výške 76,6 miliónov eur, čo je o 5,3 milióna eur menej ako je predpoklad na rok 2023.

Kapitálové príjmy z majetku mesta sú navrhnuté vo výške 5,5 milióna eur, teda o 9,5 mil. menej ako predpoklad pre tento rok.

Z príjmových finančných operácií počíta mesto Trnava v budúcom roku príjem 8,7 mil. eur, pre tento rok je rozpočtovaných 12,8 milióna eur.

Na strane bežných výdavkov je navrhnutá suma 73,8 milióna eur (predpoklad pre rok 2023 je 68,1 mil.), kapitálové výdavky majú dosiahnuť 14,6 milióna eur (32,1 mil.), výdavkové finančné operácie – teda splátky istín úverov – predpokladá mesto v hodnote 2,4 milióna eur (2,2 mil.).

Mesto Trnava nebude v roku 2024 zvyšovať daň z nehnuteľnosti a ostatné dane a poplatky za služby.

Samospráva očakáva zvýšenie príjmu za dočasné parkovanie o 550 – tisíc eur.

„Bežný rozpočet sme prispôsobili očakávaným bežným príjmom s rezervou na zabezpečenie základných kapitálových potrieb mesta. Z dôvodu splnenia zákonnej podmienky vyrovnaného bežného rozpočtu sme pristúpili k plošnému zníženiu všetkých plánovaných bežných výdavkov. V prípade vyššieho skutočného bežného príjmu v roku 2024 alebo získania nových kapitálových zdrojov budeme bežné výdavky postupne zvyšovať do úrovne skutočnej potreby,“ uvádza mesto v dôvodovej správe k predloženému materiálu.

Viaceré položky nového mestského rozpočtu podrobnejšie predstavíme v nasledujúcich týždňoch.

Ulož ako PDF
Napísal 12. decembra 2023 16:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.