reklama

Záverečný účet mesta v roku 2009: hospodárenie v pluse aj napriek kríze

Mestu Trnava sa aj v krízovom roku 2009 podarilo udržať hospodárenie v plusových čiernych číslach. Vďačí tomu prijatému úveru vo výške 3,3 milióna eur aj obmedzeniu rozpočtových výdavkov. Práve finančné operácie v podobe úverov posunuli hroziaci prepad do červených čísel späť do plusu.
Pôvodne schválený rozpočet predpokladal s vyrovnaným hospodárením vo výške 49,9 milióna eur na strane výdavkov aj príjmov.
Ako vyplýva zo záverečného účtu, ktorý bude predložený na utorňajšiu schôdzu mestského zastupiteľstva, skutočné príjmy mesta Trnava dosiahli v roku 2009 hodnotu 42,93 milióna eur, výdavky 42,15 milióna. Konečné saldo mestského rozpočtu tak skončilo na sume 780 – tisíc eur.
Celkové príjmy mesta Trnava v roku 2009 bez finančných operácií (prevody z fondov, úvery a podobne) klesli oproti predpokladom o približne 5,5 milióna eur.
Keďže už v prvej polovici minulého roka bolo zrejmé, že príjmy do mestskej pokladnice ani zďaleka nedosiahnu pôvodne plánované hodnoty, mesto reagovalo viacerými opatreniami a obmedzilo výdavkovú časť rozpočtu.
Ulož ako PDF
Napísal 27. apríla 2010 22:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.