reklama

Mesto vlani hospodárilo s prebytkom 1,6 milióna eur, v rezerve má už sedem miliónov

Mesto Trnava hospodárilo v roku 2012 v roku s prebytkom vo výške 1,6 milióna eur.

Celkové bežné príjmy trnavskej samosprávy dosiahli vlani 39 miliónov 252-tisíc eur, bežné výdavky sa vyšplhali na 36 miliónov 11-tisíc eur.

Pôvodne rozpočtovaný prebytok bežných príjmov 1,9 milióna eur tak v skutočnosti dosiahol až 3,2 milióna eur.

mestska-veza-trnava

Ilustračné foto

V rámci kapitálového rozpočtu dosiahli príjmy 7 miliónov 753-tisíc eur, výdavky predstavovali 12 miliónov 246-tisíc eur. Plánovaný schodok kapitálového rozpočtu 2,6 milióna tak spadol až na 4,5 milióna. Hlavným dôvodom je skutočnosť, že mesto dodnes nedostalo grantové zdroje za výstavbu Mestského priemyselného a technologického parku.

Väčšina prostriedkov z prebytku minuloročného rozpočtu bola presunutá do rezervného fondu.

V rezervnom fonde má mesto uložených približne 7 miliónov eur, ktorými môže kedykoľvek disponovať. Prostriedky z neho plánuje čerpať na viaceré pripravované investičné akcie.

Dôležitým faktom je podľa primátora Vladimíra Butka skutočnosť, že úverové zaťaženie mesta Trnava predstavuje v súčasnosti len necelých 35 percent skutočných bežných príjmov, pričom zákon umožňuje samosprávam až 60-percentné maximálne zaťaženie.

Napriek tomu, že si mesto vlani zobralo dlhodobý úver vo výške 730-tisíc eur, ako aj krátkodobý úver 2,9 milióna na vykrytie deficitu z dosiaľ nevyplateného grantu, úverové zaťaženie oproti roku 2011 kleslo o tri percentá.

Záverečný účet schválili poslanci mestského zastupiteľstva na aprílovom rokovaní.

Rekapitulácia rozpočtu mesta Trnava v roku 2012
tab-rozp

Ulož ako PDF
Napísal 19. apríla 2013 9:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

12 komentárov pre “Mesto vlani hospodárilo s prebytkom 1,6 milióna eur, v rezerve má už sedem miliónov”

 1. 1
  icer says:

  celé zle

  infraštruktúra zlá
  mesto bez života
  komu z nás (obyvateľov) sú načo prebytky? potrebujeme protihodnotu za naše peniaze. potrebujeme kvalitné služby-kvalitné komunikácie, krásne parky, fontány, voľne dostupné športové areály, korčuliarske dráhy, cyklochodníky, lezecké steny, plavárne, čisté mesto, kvalitné kultúrne podujatia (okrem lumenu), potrebujeme preniesť život z nákupných centier do centra mesta,….. .

  tomuto článku by som dal nadpis “Mesto stále nevie plánovať”.

 2. 2
  Red_ says:

  Aspon keby tie cesty porobili a taky kruhac na Okruznom namesti by tiez bodol

 3. 3
  jojo says:

  Mesto ma v rezerve 7mil.€ a nevedia (NECHCU) dat nejakych 130tis.€ na mimourovnove premostenie lesoparku v K. Mlyne!

  • 3.1
   Mihoč says:

   Presne na toto som chcel poukázať..nech mi niekto vysvetlí, ako je možné, že sa z rezervy nedá vyčleniť smiešnych 130000€ na niečo, po čom kričí celé mesto.

 4. 4
  Tibor says:

  Supeeeer! Mame prebytok, a este aky. vysoky! U Z A S N E! A co z toho mame vlastne? Toto vedenie je absolutne bez fantazie, tak len teda zbiera prachy a susi v banke… a? Nie som fanusik zadlzovania, ale naco tvorit take rezervy, tomu nerozumiem! V historickom centre su mestske budovy v dezolatnom stave, nehovoriac o stave ulic ako Halenarska, Stefanikova a pod… tie su ostudou mesta a nasi radni sa zmozu akurat tak na spravu o prebytku. Spravne arozumne investovanie a zveladovanie majetku by bolo rozumnejsie. Tvorit prebytky, ktore sa nepreinvestuju to je nehynucou mantrou vedenia mesta uz roky rokuce. Mozeme sa pysit oproti ostatnej Slovaci…niekto z TN povedzme povie radni nam zrenovovali centrum mesta a my z TT povieme “ano, my zas mame paradny prebytok”!

  • 4.1
   icer says:

   S budovami v centre je to asi tak, ze sa nachadzju v pamiatkovej rezervacii a vela z nich je vyhlasenych za kulturne pamiatky. Ak chces nieco prerabat, alebo rekonstruovat, musia ti to schvalit pamiatkari. No a tu to konci. To, co chcu oni, je v 90%tu najdrahsie riesenie. Chces prerobit vyklad? Daj ho do povodneho stavu. Ale sami nevedia co je povodny stav. Nevedia akej farby boli povodnefasady…nevedia nic, len by zakazovali a prikazovali. No a taka vec ako dotacia od mesta na kulturnu pamiatku, tak take nieco nedostanes.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.