reklama

Mesto vlani hospodárilo s prebytkom 1,6 milióna eur, v rezerve má už sedem miliónov

Mesto Trnava hospodárilo v roku 2012 v roku s prebytkom vo výške 1,6 milióna eur.

Celkové bežné príjmy trnavskej samosprávy dosiahli vlani 39 miliónov 252-tisíc eur, bežné výdavky sa vyšplhali na 36 miliónov 11-tisíc eur.

Pôvodne rozpočtovaný prebytok bežných príjmov 1,9 milióna eur tak v skutočnosti dosiahol až 3,2 milióna eur.

mestska-veza-trnava

Ilustračné foto

V rámci kapitálového rozpočtu dosiahli príjmy 7 miliónov 753-tisíc eur, výdavky predstavovali 12 miliónov 246-tisíc eur. Plánovaný schodok kapitálového rozpočtu 2,6 milióna tak spadol až na 4,5 milióna. Hlavným dôvodom je skutočnosť, že mesto dodnes nedostalo grantové zdroje za výstavbu Mestského priemyselného a technologického parku.

Väčšina prostriedkov z prebytku minuloročného rozpočtu bola presunutá do rezervného fondu.

V rezervnom fonde má mesto uložených približne 7 miliónov eur, ktorými môže kedykoľvek disponovať. Prostriedky z neho plánuje čerpať na viaceré pripravované investičné akcie.

Dôležitým faktom je podľa primátora Vladimíra Butka skutočnosť, že úverové zaťaženie mesta Trnava predstavuje v súčasnosti len necelých 35 percent skutočných bežných príjmov, pričom zákon umožňuje samosprávam až 60-percentné maximálne zaťaženie.

Napriek tomu, že si mesto vlani zobralo dlhodobý úver vo výške 730-tisíc eur, ako aj krátkodobý úver 2,9 milióna na vykrytie deficitu z dosiaľ nevyplateného grantu, úverové zaťaženie oproti roku 2011 kleslo o tri percentá.

Záverečný účet schválili poslanci mestského zastupiteľstva na aprílovom rokovaní.

Rekapitulácia rozpočtu mesta Trnava v roku 2012
tab-rozp

Ulož ako PDF
Napísal 19. apríla 2013 9:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto vlani hospodárilo s prebytkom 1,6 milióna eur, v rezerve má už sedem miliónov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.