reklama

Trnavská župa za prvé štyri mesiace roka prekročila očakávané daňové príjmy o takmer štyri milióny eur

Trnavský samosprávny kraj prekročil za prvé štyri mesiace roka 2022 očakávaný príjem dane z príjmov fyzických osôb o takmer štyri milióny eur.

Výnos dane z príjmov fyzických osôb pre TTSK je v rozpočte na rok 2022 naplánovaný v objeme 104,9 milióna eur. Výnos z dane bol vypočítaný na základe prognózy daňových a odvodových príjmov mnisterstva financií.

Na základe zákona plynie do rozpočtov vyšších územných celkov 30% z celkového objemu výnosu dane z príjmov fyzických osôb zo štátneho rozpočtu.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Ako informoval odbor financií TTSK, za prvé štyri mesiace tohto roka – od začiatku januára do konca apríla – predstavovali príjmy trnavskej župy 43 miliónov eur, čo znamená prekročenie očakávaných príjmov o 3,9 milióna eur (12,94%).

V medziročnom porovnaní s rovnakým obdobím roku 2021 je výber dane vyšší až o päť miliónov eur (17%).

„Zároveň treba zdôrazdniť, že stále nie je možné predikovať, aký vplyv na daňové príjmy v ďalšom období roku 2022 bude mať avizovaná daňovo-odvodová reforma a tiež ostatné negatívne vplyvy v dôsledku aktuálnej situácie, preto je nutné k daňovým príjmom pristupovať obzvlášť opatrne a zodpovedne,“ pripomína odbor financií v informatívnej správe určenej poslancom Zastupiteľstva TTSK.

Ulož ako PDF
Napísal 10. mája 2022 9:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.