reklama

Výnosy z majetku mesta majú dosiahnuť v tomto roku 4,6 mil. eur

Výnosy z vlastného majetku majú zabezpečiť mestu Trnava v roku 2011 príjmy na úrovni 4,6 milióna eur. V porovnaní s minulým rokom plánuje mesto Trnava hladinu príjmov v tejto oblasti rozpočtu zachovať na takmer identickej hodnote.

Bežné príjmy mesta Trnava z majetku sa budú podľa rozpočtu pre tento rok pohybovať na úrovni 3,8 milióna eur. Bežné príjmy získava mesto zo svojho majetku prostredníctvom prenájmu pozemkov, bytových a nebytových priestorov, ďalej z finančného hospodárenia, zo skládky komunálneho odpadu či iných činností.

Samospráva očakáva v tomto roku aj príjmy z predaja meštiackych domov v centre. V minulých rokoch úspešná nebola

Kapitálové príjmy z majetku mesta predstavujú výnosy z predaja majetku. Mesto počíta v tomto roku s kapitálovými príjmami vo výške 800-tisíc eur.
„Predpokladaný je príjem z predaja objektov na Halenárskej ulici, Hviezdoslavovej ulici, ornej pôdy v lokalite Medziháj, pozemkov v Kočišskom, doplatky kúpnych cien za predaj majetku zrealizovaného v predchádzajúcich rokoch a ďalší možný predaj vytypovaných nehnuteľností,“ konkretizuje sa v schválenom rozpočte.

Bežné príjmy mesta Trnava z nájomného majú dosiahnuť v tomto roku 2,2 milióna eur.
Za pozemky pod predajnými stánkami plánuje trnavská samospráva získať  70-tis. eur, za exteriérové sedenia 24-tis., výnosy z prenájmu počas Vianočných trhov sú v rozpočte odhadnuté na 36-tis. eur, z prenájmu priestorov počas jarmoku chce mesto zinkasovať 140-tisíc eur.
Nájomné za ostatné pozemky obohatí v roku 2011 mestskú pokladňu o 200-tisíc eur, nájomné za byty prinesie mestu 570-tis., z nebytových priestorov pribudne do rozpočtu asi 1,2 mil. eur.

Zaujímavé príjmy prináša mestu aj skládka na Zavarskej ulici

Príjmy z finančného hospodárenia sa budú podľa rozpočtu pohybovať na úrovni 315-tisíc eur. Naplní ich podiel na zisku spoločnosti .A.S.A. Trnava s.r.o., vo výške asi 116-tis. eur, podiel na zisku TT Komfort, s.r.o. na úrovni 149-tis. eur a úroky z účtov a viazaných vkladov v hodnote približne 50-tisíc eur.

Príjem zo skládky komunálneho odpadu predstavuje finančné plnenie, ktoré odvádza spoločnosť .A.S.A. Trnava s.r.o., ako prevádzkovateľ skládky mestu Trnava na základe zmluvných vzťahov. „Výška finančného plnenia je priamo úmerná druhu a množstvu ukladaného odpadu na skládke odpadov. Finančné plnenie predstavuje návratnosť investícií, ktoré mesto Trnava vynaložilo na vybudovanie skládky odpadov a zdroje na postupné rozširovanie úložného priestoru budovaného v jednotlivých etapách,“ približuje rozpočtový materiál na rok 2011.
Príjem zo skládky by mal v tomto roku dosiahnuť čiastku 900-tisíc eur.

Viacero menších položiek v celkovej hodnote 365-tisíc eur zahŕňa rozpočet v položke Ostatné príjmy.
Nájdeme tu výnosy z majetku mesta v podobe predaja propagačných materiálov, sprievodcovskej činnosti, vstupného na kultúrne podujatia (spolu asi 5700 eur). Medzi ostatné príjmy z výnosov z majetku mesta sú zaradené aj odvody z hazardných hier (200-tis. eur), vstupné z mestského plesu (43-tis.), sponzorské príspevky za reklamu (13-tis.), výnosy z podujatia Víno Tirnavia (14-tis.) či ostatné, bližšie nešpecifikované príjmy (50-tis. eur).

Ulož ako PDF
Napísal 6. januára 2011 23:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.