reklama

Náklady na chod Mestskej polikliniky majú prekročiť v roku 2021 milión eur

Náklady na chod Mestskej polikliniky na Starohájskej ulici majú prekročiť v roku 2021 milión eur. Takmer polovicu výdavkov tvoria náklady na energie, tretinu investície do opráv a údržby objektov.

Mestskú polikliniku spravuje príspevková organizácia mesta Trnava Stredisko sociálnej starostlivosti.

Zo schváleného rozpočtu vyplýva, že stredisko počíta v roku 2021 s prevádzkovými nákladmi vo výške 1 milión 3-tisíc eur, výnosy sú naplánované v hodnote 893-tisíc eur. Rozdiel v hodspodárení polikliniky v predpokladanej výške 110-tisíc eur bude vyrovnaný formou transferu z rozpočtu mesta.

V tomto roku Stredisko sociálnej starostlivosti očakáva v poliklinike prevádzkové náklady takmer 867-tisíc a príjmy 713-tisíc eur.


Mestská poliklinika

Najväčšie výdavky spojené s prevádzkou Mestskej polikliniky tvoria náklady na spotrebu energie.

V budúcom roku by mali predstavovať 454-tisíc eur, teda takmer polovicu všetkých výdavkov. Je to o 80-tisíc eur viac ako je očakávaná skutočnosť v roku 2020.

Na opravy a údržbu objektov polikliniky je pre rok 2021 vyčlenených 300-tisíc eur, čo je o 15-tisíc viac ako v tomto roku.

Výdavky majú putovať napríklad maliarske a natieračské práce (40-tisíc), opravy podlahových krytín, podhľadov a osvetlenia interiérov (po 30-tisíc), opravy fasády (20-tisíc) a bežné opravy a údržbu (180-tisíc eur).

Na položku ostatné služby je vyčlenených 112-tisíc, na mzdy a zákonné odvody takmer 130-tisíc eur.

Príjmy Mestskej polikliniky tvoria poplatky za služby za nebytové priestory (570-tisíc eur, o 150-tisíc viac ako je predpoklad na rok 2020), výnosy z nájomného majú dosiahnuť 320-tisíc eur, čo je o 30-tisíc viac ako predpokladá rozpočet na tento rok.

Ulož ako PDF
Napísal 16. decembra 2020 11:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

13 komentárov pre “Náklady na chod Mestskej polikliniky majú prekročiť v roku 2021 milión eur”

 1. 1
  peter says:

  Mesto Trnava dostalo polikliniku od štátu za symbolickú 1 korunu za podmienky, že nájomcovia, ktorí poskytujú zdravotnú starostlivosť, budú platiť nájomné, ktoré bude pokrývať iba náklady mesta.
  Páni doktori teraz platia nájomné na úrovni 70-100€, čo nepokrýva ani prevádzkové náklady. Zároveň poliklinika vyzerá ako vyzerá…
  Treba si uvedomiť, že pre mesto je to nechcená budova z dôvodu nezmyselnej zmluvy, ktorú majú doktori združený v ESCULAPe.
  Mesto by malo jednoznačne investovať do vzhľadu a energetickej náročnosti budovy okolo 2 mil. € a tento náklad rozpočítať do nájomného a facility manažment by mala robiť profesionálna firma, nie SSS, ktorá sa vie starať o dôchodcov.

  • 1.1
   Budova says:

   A v čom je problém tieto náklady na postupnú rekonštrukciu, ktoré sú oprávnenými nákladmi, premietnuť do nájomných zmlúv?

   Zvláštne vyjadrenie že pre mesto je táto budova nechcenou budovou. Ty si kto, že si niečo takéto dovoľuješ napísať? Majiteľ mesta?
   Táto budova je pre mesto chcenou budovou! Preto sa aj na mesto prevádzala. Aj s dlhom, ktorý zaplatilo mesto. Pre mesto je to dôležitý objekt z dôvodu jeho účelu.
   Treba riešiť rekonštrukciu a nie mudrovať o nechcenosti budovy!!!

  • 1.2
   MUDr Jajbolíto says:

   Nero a jeho tlupa 25 zaspatých za 6 rokov s aktuálnym stavom nič neurobili.
   Len tam hádžu peniaze z daní občanov bez efektivity.
   Zbabelec Nero a jeho agent z ÚPN sa bojí doktorov a má plné gate zvýšiť nájomné a nevedia napr. ani vybaviť moderné e-časenky.
   Doktorkovia si žijú v luxuse na úkor pacientov daňovníkov.
   Ľudia musia stáť ráno na zime ako dobytok.
   Toto dokázali novodobí liberálni progresívní marxistickí papaláši na úrovni mesta. Tak plnia volebný podvod.
   Nemajú na to aby niečo zásadne a zložité vyriešili.
   Ale možno bude brigáda na zbieranie smeti okolo polikiniky.
   Budú aj selfíčka.
   To je asi tak všetko.

   • 1.2.1
    sprava says:

    Jajbolíto, s tým kritizovaním lekárov si to prehnal, veď v čom sú dobrý súčasný mocipáni mesta je navyšovanie nákladov. Takže milión sem, milión tam, občan bez problémov zaplatí, lebo ho to nezaujíma a nerozumie tomu. Taktiež nesúhlasím s názorom že mesto vedú, liberálni progresívni marxistickí papaláši. Skôr sa hodí nacisticko bolševická čvarga, s diágnózou nevhodnou pre ľudí vo verejných funkciách. A to máme ešte šťastie, že danú problematiku nemá v na starosti 4. vice. Po prvej obhliadke by konštatoval, v budove sú samé chodby je potrebné postaviť novú polikliniku. Tu by mohol dostať priestor Viskupič, keď už nová nemocnica, prečo nie aj nová poliklinika. Dovolím si konštatovať že do postavenia novej polikliniky, by sa na nákladoch mal podielať aj samosprávny kraj. Veď 50% pacientov nie sú občania mesta Trnava.

    • 1.2.1.1
     Kocur says:

     Presne tak, a polovicu nakladov na stredne skoly by zas mohlo platit mesto, lebo 50% studentov je z Trnavy. A tak by sme mohli pokracovat, ze.

     • 1.2.1.1.1
      sprava says:

      Keď že asi nerozumieš financovaniu mesta a samosprávneho kraja, tak ti pripomínam 250% navýšenia mestských daní, v sume 3,8 miliona eur, aby sme v meste len nekúrili a svietili. Právo na vzdelanie má zo zákona financovať štát, takže pokiaľ by na chod škôl prispievali občania mesta a dedín tak by to čo píšeš bola pravda. Do Trnavy chodí veľa detí z obcí z okolia, na tie dostáva mesto financie zo štátu, tak ako aj obce na deti ktoré chodia do školy v mieste svojho bydliska.

      • 1.2.1.1.1.1
       Kocur says:

       Ano. A mestske zdravotnicke zariadenie ma zo zakona financovat mesto.

       • 1.2.1.1.1.1.1
        juro says:

        Takže kruh sa uzatvoril… štát chcel predať polikliniku, ale doktori sa zľakli, že budú musieť platiť trhové nájomné… “kúpilo” to mesto… ale to neznamená, že obyvatelia mesta Trnava majú financovať stratu polikliniky… takže to kľudne môže mesto predať…

        • 1.2.1.1.1.1.1.1
         RB says:

         Tiež máš tiež rozum v brade.

         • 1.2.1.1.1.1.1.1.1
          sprava says:

          Mesto v snahe zabezpečiť zdravotnú starostlivosť pre občanov mesta, tak získalo začiatkom 90 rokov myslím že bezodplatným prevodom polikliniku. Preto hovorím že na prevádzke polikliniky by sa mal po dôkladnej analýze nákladov podielať aj samosprávny kraj, keď že poliklinika poskytuje služby aj občanov z okolitých dedín.

          • 1.2.1.1.1.1.1.1.1.1
           Rozum says:

           Okrem obyvateľov okolitých dedín si zabudol napríklad na študentov z Oravy, Spiša, Liptova, Hontu, Tekova, Šariša, Kysúc, Gemera, Novohradu, Zemplína, Abova, atď. Študujú v Trnave. Vysokoškolákov tu študuje cca 17000. Chodia aj lekárom do polikliniky. Takisto stredoškoláci. Zamestnanci fabrík v okolí.
           Podľa tvojej filozofie by tiež mali prispievať.
           Prosím ťa, prestaň na rozmýšľanie používať bradu.

          • 1.2.1.1.1.1.1.1.1.2
           Kocur says:

           Môžeme si to rozmeniť na drobné a po 250 dôkladných analýzach sa hádať jak deti o káčera na pieskovisku.
           Mesto bude platiť kraju za cesty v okrese, ktoré používajú Trnavčania, “dedinári” budú platiť za opotrebenie ciest mestu, Trnava bude platiť Bratislave za cesty čo používajú tisícky jej ľudí v BA, tiež za zdravotnícke zariadenia v Bratislave, ktoré používajú, Trnava bude platiť obciam podiel z ekonomického prínosu ľudí z dedín, ktorí tu pracujú a míňajú peniaze, dediny a kraj zaplatia mestu za lekárov, Smolenice si nechajú preplatiť časť ciest od Trnavy lebo tam chodia ničiť ich cesty, mesto zaplatí vucke za svojich obyvateľov časť nákladov za divadlo, múzeum, knižnicu, galériu, kraj sa bude podieľať na mestskej plavarni a tak dokolečka.

   • 1.2.2
    hejter says:

    Akože nič neurobili? Veď urobili hackathon…

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.