reklama

Náklady na chod Mestskej polikliniky majú prekročiť v roku 2021 milión eur

Náklady na chod Mestskej polikliniky na Starohájskej ulici majú prekročiť v roku 2021 milión eur. Takmer polovicu výdavkov tvoria náklady na energie, tretinu investície do opráv a údržby objektov.

Mestskú polikliniku spravuje príspevková organizácia mesta Trnava Stredisko sociálnej starostlivosti.

Zo schváleného rozpočtu vyplýva, že stredisko počíta v roku 2021 s prevádzkovými nákladmi vo výške 1 milión 3-tisíc eur, výnosy sú naplánované v hodnote 893-tisíc eur. Rozdiel v hodspodárení polikliniky v predpokladanej výške 110-tisíc eur bude vyrovnaný formou transferu z rozpočtu mesta.

V tomto roku Stredisko sociálnej starostlivosti očakáva v poliklinike prevádzkové náklady takmer 867-tisíc a príjmy 713-tisíc eur.


Mestská poliklinika

Najväčšie výdavky spojené s prevádzkou Mestskej polikliniky tvoria náklady na spotrebu energie.

V budúcom roku by mali predstavovať 454-tisíc eur, teda takmer polovicu všetkých výdavkov. Je to o 80-tisíc eur viac ako je očakávaná skutočnosť v roku 2020.

Na opravy a údržbu objektov polikliniky je pre rok 2021 vyčlenených 300-tisíc eur, čo je o 15-tisíc viac ako v tomto roku.

Výdavky majú putovať napríklad maliarske a natieračské práce (40-tisíc), opravy podlahových krytín, podhľadov a osvetlenia interiérov (po 30-tisíc), opravy fasády (20-tisíc) a bežné opravy a údržbu (180-tisíc eur).

Na položku ostatné služby je vyčlenených 112-tisíc, na mzdy a zákonné odvody takmer 130-tisíc eur.

Príjmy Mestskej polikliniky tvoria poplatky za služby za nebytové priestory (570-tisíc eur, o 150-tisíc viac ako je predpoklad na rok 2020), výnosy z nájomného majú dosiahnuť 320-tisíc eur, čo je o 30-tisíc viac ako predpokladá rozpočet na tento rok.

Ulož ako PDF
Napísal 16. decembra 2020 11:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Náklady na chod Mestskej polikliniky majú prekročiť v roku 2021 milión eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.