reklama

Na osvetlenie trnavských ulíc pôjde z mestského rozpočtu vyše milión eur

Viac ako milión eur vynaloží trnavská samospráva na prevádzkovanie, údržbu a investičné projekty do verejného osvetlenia v roku 2014.

Na území mesta funguje v súčasnosti vyše 6200 svetelných bodov.

Polovicu z peňazí z rozpočtu – 500-tisíc eur – zhltnú platby za elektrickú energiu verejného osvetlenia a svetelnej signalizácie.

S výdavkami vo výške 330-tisíc počíta mesto na údržbu, bežné opravy, výmenu výbojok, poistiek, odstraňovanie porúch na elektrickom vedení a preventívne kontroly verejného osvetlenia a semaforov.

led-bottova-1
Pred rokom v januári spustili do prevádzky nové verejné osvetlenie na Bottovej ulici

Ilustračné foto

Na akútne výmeny poškodených stožiarov je vyčlenených 15-tisíc eur.

V rámci kapitálových výdavkov sa počíta v tomto roku s investíciami vo výške takmer 200-tisíc eur.

Rekonštrukcie verejného osvetlenia v rozsahu výmeny káblového vedenia, stožiarov vrátane výložníkov a svietidiel sú plánované na uliciach Slovanská, Stredná, Letná, na Námestí SNP a ulici Vladimíra Clementisa v úseku od Spartakovskej po Starohájsku.

Nové verejné osvetlenie pribudne na Univerzitnom námestí (prvé lapmy mesto inštalovalo už v decembri) a na parkovisku na Clementisovej ulici.

V rozpočte sú tiež vyčlenené prostriedky na nákup novej svetelnej vianočnej výzdoby v hodnote 15-tisíc eur.

Z inej položky mestského rozpočtu bude hradená aj inštalácia desiatich nových lámp v priestoroch cintorína na Kamennej ceste.

Ulož ako PDF
Napísal 7. januára 2014 9:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na osvetlenie trnavských ulíc pôjde z mestského rozpočtu vyše milión eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.