reklama

Rekonštrukcie, opravy a investície si vypýtali ďalší milión eur z rozpočtu navyše

Mestskí zastupitelia schválili aktualizáciu rozpočtu na rok 2010. V položke výnosy z majetku mesta dochádza k navýšeniu prijímovej časti, zostávajúce zmeny sa týkajú zvýšených výdavkov, ktoré plánuje mesto použiť ešte v priebehu tohto roku. Prinášame podrobné rozdelenie navýšených finančných prostriedkov vo výške viac ako 1 milión eur.

O 180-tisíc eur viac pribudlo na dopravu. Mesto plánuje realizovať rekonštrukciu Cukrovej ulice, vrátane rozšírenia cesty, vybudovania chodníkov pre peších a cyklochodníka. Prostriedky budú v tomto roku použité na vypracovanie projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie a stavebné povolenie pre realizáciu.
„Chodci užívajúci komunikáciu sú vystavení vysokému riziku možnosti kolízie s prechádzajúcimi vozidlami. Novovybudovaný obojsmerný chodník by bol riešením tejto nepriaznivej situácie, navyše bude oddelený od komunikácie zeleným pásom, širokým 1,5 m. Paralelne s chodníkom je navrhnutý obojsmerný cyklochodník široký dva metre,“ uvádza sa v dôvodovej správe.

Mesto Trnava

Štyridsaťtisíc eur plánuje mesto použiť na rekonštrukcie spevnených plôch komunikácií a parkoviska za budovou mestského úradu na Trhovej ulici. V súčasnosti nespevnený priestor, upravený len štrkodrvou a odfrézovaným asfaltobetónom nemá potrebné odvodnenie, a preto prichádza k zaplavovaniu prevádzok susednej nehnuteľnosti (polyfunkčný objekt s lekárňou) pri objekte MsÚ, ako aj vlhnutiu priestorov v suteréne a na prízemí v objekte MsÚ. „Chýbajúce jednoznačné šírkové usporiadanie komunikačného priestoru zvádza vodičov k využívaniu plochy na parkovanie, čo zhoršuje pohyb vozidiel rezidentov,“ vysvetľuje mesto v materiáli prerokovanom na mestskom zastupiteľstve.

Pre množstvo zrážok a klimatické podmienky v ostatných týždňoch, ktoré zapríčinili rýchlejšiu a objemovo väčšiu tvorbu biomasy trávnikov ako v minulých rokoch,je zrejmé, že plánovanými štyrmi kosbami nebude zachovaná štandardná kvalita trávnatých plôch.  Mesto preto rozhodlo o navýšení výdavkov o viac ako 50-tisíc eur, ktoré sú potrebné „na úhradu ďalšej kosby na 70% celkovej plochy trávnikov. Finančné prostriedky budú použité postupne, podľa aktuálnej potreby kosenia trávnatých plôch.“

Už v priebehu tejto jesene toby sa mala rozbehnúť investičná akcia v hodnote viac 750-tisíc eur. Na základe požiadavky spoločnosti .A.S.A Trnava príde k rozšíreniu skládky komunálneho odpadu na Zavarskej ceste o tzv. 4. kazetu. Projektová dokumentácia bola spracovaná ešte vlani, finančné prostriedky vo výške plánovanej investície odsúhlasilo zastupiteľstvo v rámci aktualizácie rozpočtu.

Viac peňazí ako sa pôvodne plánovalo pôjde na Cintorínskej služby. Trnavská samospráva chce odstrániť havarijný stav strechy v Dome smútku na Kamennej ceste, čo ju bude stáť asi 70-tisíc eur. Finančné prostriedky v celkovej výške 34-tisíc eur budú ešte v tomto roku použité na menšie opravy a rekonštrukcie základných škôl V Jame, v Modranke, a na Kopánke. Dvadsaťtisíc eur navyše oproti pôvodne schválenému rozpočtu vynaloží mesto na kúpu dvoch prenosných šatní a sociálne zariadenie pre športovcov , ktoré budú vybudované na futbalovom ihrisku na ulici K. Mahra. „Na financovaní investície sa bude podieľať aj FC Spartak Trnava vlastnými a sponzorskými zdrojmi vo výške 35 -tisíc eur, z ktorých budú vybudované prípojky inžinierskych sietí, závlahový systém a oplotenie areálu. Investícia zostane vo vlastníctve mesta,“ pripomína dôvodová správa.

Na základe schválených výsledkov hospodárenia spoločnosti .A.S.A. Trnava za rok 2009 a rozdelenia zisku spoločníkom, bola schválená úprava aj v príjmovej časti rozpočtu z pôvodných 116-tisíc na 285 000 eur.

Na financovanie schodku rozpočtu vzniknutého aktualizáciou budú použité prostriedky rezervného fondu vo výške 1 002 500 eur.Ulož ako PDF
Napísal 1. júla 2010 10:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.