reklama

Jedáleň v trnavskej nemocnici prešla kompletnou premenou, chystajú sa investície za 2,5 mil. eur

Nový prevádzkovateľ stravovania vo Fakultnej nemocnici (FN) Trnava sľubuje výrazné zlepšenie kvality aj komfortu stravovania pre zamestancov aj pacientov.

Spoločnosť Dora Gastro získala koncesiu v trnavskej nemocnici v máji tohto roka na obdobie 10 rokov. V pondelok 4. augusta firma v spolupráci s FN predstavila zásadne zrekonštruované priestory jedálne a výdajne stravy.

„Postarať sa o kvalitné stravovanie pre veľké množstvo pacientov a zamestnancov našej nemocnice je náročná úloha. Kvôli ekonomickej a kvalitatívnej výhodnosti sme pristúpili k externému prevádzkovaniu stravovacej prevádzky. Zaznamenali sme už zlepšenie kvality jedla, k tomu patria aj príjemnejšie priestory jedálne. Túto zónu chápeme aj ako oddychový priestor pre ľudí, ktorí majú stresujúce a veľmi dôležité poslanie,“ povedal Martin Tabaček, riaditeľ FN Trnava.

nemocnica-jedalen-2
nemocnica-jedalen-3
Prostredie jedálne a výdajne stravy sa výrazne zlepšilo

V rámci renovácie jedálne došlo k výmenám okien, oprave strechy a zmenám v dispozičnom riešení. Ku komfortu zamestnancov významne prispeje nový nábytok a nová technológia výdaja stravy.

Rekonštrukcia je súčasťou rozsiahlejšieho projektu modernizácie celej stravovacej prevádzky, vrátane kuchyne.

„Prevádzkovateľ plánuje celkovo investovať do kompletnej rekonštrukcie v objekte a modernizácie kuchyne približne 2,5 milióna eur. Sami by sme neboli schopní tieto peniaze získať a investovať. Veríme, že nová spolupráca prinesie úžitok pacientom aj zamestnancom,“ doplnil Tabaček.

Rekonštrukcia stravovacej prevádzky je jedným zo systémových krokov vedenia FN Trnava, ktoré majú smerovať k zlepšeniu kvality poskytovania zdravotnej starostlivosti a služieb pre pacientov a zamestnancov najväčšieho zdravotníckeho zariadenia Trnavského kraja.

Od 1. septembra 2014 bude zabezpečený aj výdaj stravy pomocou elektronického kartového systému, ktorý zamestnancom zjednoduší administráciu a nákup obedov.

nemocnica-jedalen-1

Ulož ako PDF
Napísal 4. augusta 2014 12:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.