reklama

Audit potvrdil, že strava v trnavskej nemocnici nie je predražená

Fakultná nemocnica Trnava si v uplynulom období dala vypracovať nezávislý a objektívny audit výpočtu nákladov na prípravu a výdaj stravy. Tento audit mal za úlohu potvrdiť správnosť výpočtu nákladov na prípravu a výdaj stravy pre pacientov a zamestnancov nemocnice a skontrolovať správnosť kalkulácie ceny stravnej jednotky.

Nemocnica oslovila 20 najväčších audítorských spoločností v Slovenskej republike podľa týždenníka TREND, z ktorých vybrala najvýhodnejšiu cenovú ponuku. Na základe najnižšej predloženej cenovej ponuky audit vykonávala spoločnosť BDR s.r.o.

Predmetom auditu bola kontrola výpočtu nákladov na prípravu a výdaj stravy pre pacientov a zamestnancov Fakultnej nemocnice Trnava a kontrola správnosti metodiky kalkulácie ceny stravnej jednotky.

nemocnica-jedalen-3
Zrekonštruovanú nemocničnú jedáleň otvorili v auguste 2014

Ilustračné foto

Správa nezávislého audítora konštatuje, že získal dostatočné a pravdivé dôkazy ako východisko pre jeho názor a že predložená Kalkulácia výpočtu stravnej jednotky pacientov a zamestnancov vo Fakultnej nemocnici Trnava poskytuje vo všetkých významných súvislostiach pravdivý a verný obraz o skutočne vynaložených nákladoch a výnosoch na prípravu a výdaj stravy pre pacientov a zamestnancov vo Fakultnej nemocnici Trnava. 

„Chceli sme vylúčiť akékoľvek pochybnosti o správnosti výpočtu stravnej jednotky. Po tomto audite môžeme s istotou poprieť akékoľvek označenie medializovaného stravovacieho tendra ako predraženého. Do diskusie sa totiž zapojilo množstvo ľudí, ktorí dostatočne nerozumeli ekonomike zdravotníckych zariadení a nebrali do úvahy množstvo iných faktorov, ktoré na cenu vplývajú,“ povedal na margo auditu riaditeľ Fakultnej nemocnice Trnava Martin Neštický.

„Celé zabezpečenie fungovania stravovania, rozsiahle rekonštrukcie, zavedenie tabletového systému u nás boli robené pre pacientov a zamestnancov,“ dodal Neštický.

Tabletový systém, ktorého zavedenie nasledovalo po rozsiahlej rekonštrukcii kuchyne a jedálne, zabezpečuje efektívne dodanie uzavretej teplej stravy v tabletoch priamo pred pacienta na oddelenie, čím sa eliminuje riziko kontaminácie stravy, nejednotnosť porcií a na zdravotnícky personál nie sú kladené požiadavky, ktoré priamo nesúvisia s poskytovaním zdravotnej starostlivosti. Sestry sa tak môžu vo väčšej miere venovať pacientovi.

(Tlačová správa FN Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 6. júla 2015 13:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Audit potvrdil, že strava v trnavskej nemocnici nie je predražená”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.