reklama

Trnkova Nadácia Zastavme korupciu otvára spoluprácu s mestom, úrad čaká protikorupčný audit

Primátor Trnavy Peter Bročka rokoval s podnikateľom Miroslavom Trnkom, ktorý je spoluzakladateľom Nadácie Zastavme korupciu. Hlavnou témou rozhovorov bola realizácia protikorupčného auditu na mestskom úrade.

Audit vykoná Transparency International Slovensko, náklady na jeho realizáciu uhradí Miroslav Trnka alebo Nadácia.

O konkrétnych termínoch podľa Bročkových slov zatiaľ nehovorili, samotný audit potrvá niekoľko týždňov.

brocka-trnka
Miroslav Trnka zo spoločnosti Eset (druhý sprava) v spoločnosti Petra Bročku a prednostky mestského úradu Hany Dienerovej (vľavo) po rokovaní na trnavskej radnici

Foto: Facebook Peter Bročka

Úlohou Transparency International Slovensko bude zistiť aktuálny stav, odhaliť biele alebo šedé miesta, ktoré tu máme,“ skonštatoval trnavský primátor.

Hlavným cieľom auditu má byť vyhodnotenie a nastavenie systému systému v záujme lepšieho fungovania mesta, ale aj zvýšenie dôveryhodnosti samosprávy v očiach obyvateľov, pripomenul.

Protikorupčný audit už v minulosti uskutočnili napríklad v Martine či Prievidzi.

Peter Bročka komunikáciu s Miroslavom Trnkom víta a verí, že toto je len začiatok spoločnej užšej spolupráce.

Ulož ako PDF
Napísal 19. januára 2015 8:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.