reklama

Na mestskom úrade začal protikorupčný audit. Výsledky zverejnia o dva mesiace

Primátor Peter Bročka, spoluzakladateľ Nadácie Zastavme korupciu Miroslav Trnka a predsedníčka správnej rady Transparency International Slovensko, Emília Sičáková-Beblavá predstavili v utorok 14. apríla na spoločnej tlačovej konferencii projekt protikorupčného auditu Mesta Trnava.

Audit potrvá približne dva mesiace a zrealizuje ho 5 až 6-členný odborný tím Transparency International Slovensko (TIS). Náklady vo výške približne 13 500 eur uhradí z vlastných zdrojov Nadácia Zastavme korupciu.

Pre TIS ide už o šiesty podobný projekt v rámci slovenských samospráv.

“Snažil som sa vysvetliť aj zamestnancom, aby tento proces nevnímali ako nejakého strašiaka alebo zlo, ale naopak ako podanie pomocnej ruky a prostriedok na zlepšenie procesov, ktoré bežia na úrade aj v jednotlivých mestských organizáciách,” uviedol Bročka a pripomenul, že sprehľadnenie a otvorenosť samosprávnych procesov boli a sú prioritami nového vedenia mesta.

trnka-brocka
Miroslav Trnka (vpravo) a Peter Bročka na trnavskej radnici

Podľa spoluzakladateľa nadácie Miroslava Trnku korupčné správanie je o morálnej sile jednotlivca – či už úradníka alebo zástupcu mesta.

“Protikorupčný audit týmto ľuďom môže len pomôcť zlepšovať svoje okolie a prostredie, v ktorom sa pohybujú. Aby prípadne neboli vystavení tlaku a nútení robiť morálne kompromisy,” poznamenal Trnka.

Ako vysvetlil, Trnavu nepovažuje za korupčné mesto, ale ako rodenému Trnavčanovi mu záleží na tom, aby mesto fungovalo transparentne.

“Preto sme sa v Nadácii rozhodli iniciovať a podporiť audit, ktorý novému primátorovi a občanom ukáže pripravenosť postaviť sa nástrahám korupcie,” doplnil.

syc-beblava
Emília Syčáková – Beblavá

Skúsený tím Transparency International Slovensko sa počas svojej práce bude spoliehať na spoluprácu s pracovníkmi mestského úradu aj vedením mesta.

Audit zhodnotí transparentnosť rozhodovania a priestor pre možnú korupciu v 17 kľúčových oblastiach správy mesta ako sú napríklad personálna politika, predaj a prenájom mestského majetku, proces územného plánovania alebo ako sa správajú mestské firmy a organizácie založené mestom.

“Pozrieme sa veľmi konkrétne na to, aké procesy sú nastavené na to, aby sa minimalizoval priestor pre korupčné správanie pri rozhodovaní o verejnej moci, verejných prostriedkoch, verejných výhodách v tomto meste,” povedala Emília Syčáková – Beblavá.

TIS v minulosti v rámci vlastného projektu hodnotila trnavskú mestskú samosprávu už trikrát a naposledy jej na stupnici od A do E vystavila priemerné hodnotenie C.

Výsledky auditu zverejnia v priebehu júna.

“Protikorupčný audit prinesie Trnave poznanie v tom, kde sú slabé miesta, ktoré vytvárajú potenciálny priestor pre korupciu pri rozhodovaní vo vybraných 17 oblastiach. Dopad na kvalitu života občanov to však bude mať až vtedy, keď daná diagnóza bude slúžiť ako podklad na prípravu konkrétnych protikorupčných opatrení, ktoré Mesto Trnava následne zavedie do každodennej praxe. Či toto nastane, zatiaľ nevieme,” doplnila.

Ulož ako PDF
Napísal 15. apríla 2015 11:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

97 komentárov pre “Na mestskom úrade začal protikorupčný audit. Výsledky zverejnia o dva mesiace”

 1. 1
  palo says:

  páni Trnka a Bročka
  cením si Vašu prácu a držím palce
  predsa len na tom malom a peknom slovensku je čo pochváliť

 2. 2
  zofia says:

  Beriem tento audit, ale bohuzial p. primator pred volbami pospinil do radu kopu poctivych firiem co robili pre mesto,napr. zahradnicke firmy, firmy na udrzbu komunikacii a co urobil zahradnicke firmy ostali, lebo nie je take jednoduche ako hovorila LT, stacia 3 kosacky a je usetrene, a udrzba chodnikov a ciest stoji za h…,vytlky su neopravovane, firma CS co vraj transparentne vyhrala sutaz mi pripada ako Vahostav, vsetko vyhrava a neplati poddovatelom,robil som pre nich.A ako vidim podnety na webe odkaz pre starostu, sa riesi ovela pomalsie ako pred rokom

  • 2.1
   Ja says:

   A vy pán alebo pani Zofia chcete tvrdiť, že všetky podnety na tej stránke má riešiť firma CS ???

  • 2.2
   Vrtak says:

   Pani Žofia, že vám tečie do topánok … ;-)

   Čože? Už vám prestávajú pritekať mestské peniaze zadarmo? Alebo vám naďalej pritekajú peniaze, ale musíte zrazu po rokoch za ne aj niečo reálne urobiť?

   Som rád, keď si prečítam takýto komentár. Aspoň vidím, že v tomto zapuchnutom meste zavial (aspoň dočasne) čerstvý vánok.

   • 2.2.1
    Zuzana says:

    Neviem pán Vrták kto ste , ja som z jednej zo záhradníckych firiem, ktoré robia údržbu pre Trnavu. Ako si dovoľujete, niečo také napísať na web, keď ani nemáte predstavu ako sa takáto údržba v meste robí. Sú presne stanovené pravidlá kontroly. je urobený pasport zelene , kde sú presne m2 trávnikov, krov ,stromov. Každé ráno už roky hlásia všetky firmy dispečing, čo sa kde robí. Z MsÚ sa robia pravidelné kontroly. Ceny pracovných operácií sú z roku 1999 a 2 000 a práce, ktoré sa nedajú oceniť sa robia za HZS 3,2 € za hodinu. Veď Vy ste vlastne obvinili ako firmy, tak aj zamestnancov a aj vedenie mesta, že do teraz tu nikto nič nerobil a bral peniaze. Tak dajte trestné oznámenie ak ste o tom presvedčený. Teraz je to iba sprosté ohováranie. Viackrát som čítala v tlači o ziskuchtivých záhradníckych firmách .
    1. Každý podniká kvôli zisku a za
    2. nemáte ani predstavu, koľko tvoria náklady na takéto služby / vypichnem len BOZP, ochranné pomôcky, školenia, pohonné hmoty, náhradné diely a tie nie sú v CÚ 1999.
    Záverom chcem napísať a podotknúť, počula som to z úst LT ,, kto si robí poctivo svoju robotu ,nemusí sa báť,, a ja sa nebojím, len sa mi nepáči , ako všetci zdielajú niekoho názor ale sami sa nepresvedčia. Trnava patrí medzi mestá, ktoré majú najodbornejšie udržiavanú zeleň. Vyjadrenie zo Záhradníckeho fóra SZaKT.

    • 2.2.1.1
     Vrtak says:

     “Môj názor je,že to bola niekoho pračka peňazí.A hlavne to kosenie v novembri.”

     • 2.2.1.1.1
      Zuzana says:

      Dosť tvrdé vyjadrenie. Niekedy sa stáva, že je jeseň taká dlhá a teplá, že tráva rastie aj v decembri. A niekedy sa stáva aj to, že sa schválne robí posledná kosba neskôr a súčasne sa s tým pozbiera aj časť opadnutého lístia. Potom je v zmluvách na hrabanie lístia nie celá plocha , ale iba jej časť napr.70% . Mohol by ste mi prosím po lopate vysvetliť , čo je to práčka peňazí v tomto prípade? lebo my sme boli radi, že sme zvládli dať ľuďom výplaty, zaplatiť sociálku a zdravotku a ako tak dať dokopy techniku k jari. A ešte teda ak môžem, koho práčka peňazí by to akože mala byť?

      • 2.2.1.1.1.1
       Vrtak says:

       Kde žijete od roku 1989? V Trnave?

       Niektorí ľudia nevedia už čo od dobroty. Keby som ja patril do basy a stále tam nebol, tak radšej pekne čuším ako voš pod chrastou.

    • 2.2.1.2
     fifo says:

     Pani Zuzana,tie vaše firmy či iné,už dlhé roky kosia zeleń v Trnave bez nejakej súťaže.Ja ako občan,nie som spokojný ako sa starajú firmy o zeleň.V lete býva veľká,nepokosená tráva.Viackrát sme sa boli na úrade sťažovať,ale nič z toho nebolo.Deti sa potom nemajú,kde hrať.A to kosenie v novembri,tesne pred voľbami,neviem……….Bola robená dvakrát kosba trávy!Kopčeky zelene,veľmi malé-nakosené.Neviem čo si má o tom občan myslieť.Bročka dáva občanom aspoň vstupovať do problémov.Či je to kosenie,zimná údržba a pod.A možno vyhráte súťaž a môžťe ďalej kosiť pre mesto.

     • 2.2.1.2.1
      Peter Klimo says:

      Omyl, Brocka to hlasa na internete – to je zasadny rozdiel. realita je niekde uplne inde. verejnost ma nulovu moznost vstupovat do tvorby priorit, informovanost je velmi zla.
      Brocka sa stretol s verejnostou za 5 mesiacov 2x.
      Vies mi prosim povedat kde a kedy sa konalo stretnutie primatora a poslancov LT s obcanmi k udrzbe zelene v Trnave ? Vyberove konania su vypisane, ziadost o navysenie rozpoctu sa prebera v poslaneckych kluboch a bude na programe MZ.
      O navyseni rozpoctu informovala obcanov na pravidelnom stretnuti minuly tyzden pravica, ich informovanost (vratane informovania p.Kloknera) je na podstatne lepsej urovni ako v pripade LT.

      • 2.2.1.2.1.1
       jano says:

       Ešte len bude,môj názor.Treba sa rozprávať zo svojimi volenými poslancami.Jednoznačne je tu niečo,čo bývalé vedenie nerobilo!Napr.Slávia,bývalé vedenie by tam tie unimobunky umiestnilo,nikoho by sa nepýtalo.Kloknera radšej nespomínaj…….A pravica-hlavne KDH čo rozkradla celé Slovensko.Ja som počul o toľkých veciach,čo sa na meste robilo z peniazmi……..Kupovanie služobných áut na súkromné účely,za tisíce eur……..doslova prepíjanie peňazí……..Dúfam,že všetko sa dozvieme v pravý čas.Opakujem,nie som veľkým zastáncom Bročku,ale je to posledná nádej pred zkorumpovanými politikmi,tipu Smer,KDH,SDKU…….Dobrú noc.

 3. 3
  sylvia says:

  Plna pravda, uz to nikto necita, urcite ani Vy nemate na to cas, a to bolo reci, nic sa nezmenilo, podnety nie su riesene a lebo oneskorene, lebo vobec.

 4. 4
  Maťo says:

  Firma CS vyhrala za bývalého vedenia!Tak nešírte lož!

 5. 5
  ochotnik says:

  Neviete preco spravu o tomto audite siri Brocka cez platenu reklamu na Facebooku ?

  http://pichost.me/1992002/

 6. 6
  Maťo says:

  Bročkovi to platí Trnka

 7. 7
  Flego 2 says:

  prosím Vás, kto povedal , alebo kto učil , že pán Trnka a spol. …. je Ten čo má patent a vie čo je v súlade so zákonom , alebo s (VMČ) všetko OK? Je to audit spoločnosť s licenciou?! Len sa pýtam……, Máte podozrenia? Prosím definujte skutok ktorý sa stal, aby sme sa pohli ďalej. …keby niečo. , A pre nových poslancov z LT , prosím, zákon 369 je pre Vás do roku 2018 viac ako (katechizmus) tak sa už “prebudte” , zastupujete 65000 občanov krajského mesta, za ostatné 4 mesiace ukázali len ANARCHIU !!!

  • 7.1
   Heisenberg says:

   V druhom odstavci článku je napísané kto robí audit aj kto ho platí. Či? Vidím, že je problém nielen s písaním, ale aj čítaním textu.

  • 7.2
   Maťo says:

   Anarchia tu bola dlhé roky,rozkrádačky a podobne!!!!!!!!!!!

   • 7.2.1
    julinka says:

    omyl , anarchia len začína – napr . AŠK Slávia versus unimobunky , Akvapark áno- nie predať , nepredať . Hlavne už sa teda niečo transparentne dozveďme . Alebo aspoň nejaké to selfíčko.

    • 7.2.1.1
     Maťo says:

     Julinka ste dosť mimo,ale nevadí…..Akvapark bude,ale za pozemok zaplatia.Nedostanú ho zadarmo………..A za tie peniaze bude možno stáť parkovací dom+mesto si niečo doplatí.A Slávia?Za bývalého vedenia by žiadna diskusie nebola!Nervičky…………

     • 7.2.1.1.1
      Peter Klimo says:

      pekne vam vyplachuje brocka mozgy…
      dnes na fb postol selfie pred jamou s vykopavkami a ludia mu tam pisu aky je uzasny, ako sa stara o pamiatky..
      pritom on sam ma s tym tolko spolocne ako ja alebo akykolvek iny trnavcan..
      primitivny populizmus,brutalna medialna masaz. to ze primator sa chysta rozflakat vsetky peniaze vratane rezervy vas netrapi ?

      • 7.2.1.1.1.1
       Juraj Fuzak says:

       Pan Klimo, cim Brocka vyplachuje mozgy? Ze sa stretne s architektom pri vykopavkach, informuje sa o nich a riesi ako s tym nalozit a da o tom vediet ludom? Tvrdite ze informovanost Brocku je zla a ked aj je tak si robi na tom promo. Nerozumiem vam ani trochu :)

       • 7.2.1.1.1.1.1
        Juraj Fuzak says:

        Archeologom, nie architektom :)

        • 7.2.1.1.1.1.1.1
         Peter Klimo says:

         Boze, clovek nevie ci sa ma smiat alebo plakat.
         Mal na tom mieste rovno usporiadat vyjazdove rokovanie MsU, tak ako ho to naucil jeho byvaly sef Robo. ;)

         celkom by nas zaujimalo s ktorou verejnostou prediskutoval tie priority na ktore pyta stale viac a viac penazi nas obcanov a nie prizivovat sa na takychto lubivych temach.

    • 7.2.1.2
     Kamil Schultz says:

     Julinka, selficko s klobucikom a krasnou nacancanou bradou je k nezaplateniu :)

 8. 8
  Juraj Fuzák says:

  v com sa podla Vas prejavuje ta anarchia?

  • 8.1
   Peter Klimo says:

   Ale dobry den pan Fuzak, rad Vas tu vidim !!

   Chcel som sa spytat Vasho partajneho sefa zopar otazok ohladne transparentnosti a informovani verejnosti, ale zial sa neda, zabanoval ma na facebooku. Momentalne tam aj tak preberaju dolezite spolocenske temy ako sulad saka, kravatky, klubuku a brady – tak radsej nebudem rusit. ;)

   Ide mi o body z Vasho programu, hlavne tie co sa tykaju komunikacie s verejnostou:

   – naším cieľom je maximálna otvorenosť a ústretovosť pri komunikácii s verejnosťou
   – kvalitnejšia komunikácia s mestom pre všetky vekové skupiny – prostredníctvom schránok na podnety v mestských častiach, cez osobný kontakt, ankety až po online hlasovanie o otázkach života v meste
   – pravidelné stretnutia primátora a poslancov s občanmi
   – v prípade strategických projektov a rozhodnutí má verejnosť právo vedieť oficiálne stanovisko primátora k danej situáci
   – verejné diskusie s občanmi o navrhovaných aktivitách v meste a spoločné určovanie priorít

   Smiem sa spytat kolko online diskusii s obcanmi ste usporiadali ? Kolko pravidelnych strenuti primatora s obcanmi ? Pokial viem pravica sa stretava kazde 2 tyzdne. Oficialne stanovisko primatora k dolezitym temam sa dozvieme kedy ? Teraz nemam na mysli kto mu holi bradu a ake okuliare si kupil – ale napr. akvapark, kedy bude vyberko na sudruha Halasza atd atd. Je toho dost co by sme sa radi spytali..

   Velka vdaka za reakciu vopred.

 9. 9
  Juraj Fuzak says:

  Pan Klimo zdravim, k Brockovmu facebooku…vy sa cudujete ze vam dal ban? :))

  1. Pripada vam komunikacia ako neotvorena a nedostatocna? Dajte vediet v com, rad sa kazdy pouci

  2. Vsetko ma svoj cas a tazko niekto dokaze naplnit svoj program za 4 mesiace, dokonca ani vy by ste to nedokazali :)

  3. Akvapark, v sucastnosti stale prebiehaju rokovania s investorom ale to urcite viete pretoze to Brocka spominal v niekolkych rozhovoroch.

  4. Stretnutia s obcanmi, ked si pozrete na stranke mests jeho kalendar, polovicu jeho pracovneho casu zaberaju stretnutia s obcanmi, mozte sa kludne aj vy zahlasit. Tak isto vas radi uvidime na vsetkych verejnych komisiach, na ktorom kolvek VMC, kedykolvek nam mozte zavolat alebo napisat mail, nieje problem. Zatial vsak od vas citam vsade len o Brockovej brade :))

  • 9.1
   Peter Klimo says:

   Pan Fuzak, este raz otazka:

   Kolko stretnuti primatora a poslancov s obcanmi sa uskutocnilo doteraz ? Nemyslim teraz stretnutia kde si primator vybera cloveka s ktorym sa stretne, myslim verejne strenutia na ktorych sa maju urcovat spolocne priority. Odpovedzte prosim cislovkou.

  • 9.2
   jano says:

   A na vyberove konanie na funkciu p. Halazsa ste neodpovedal, tak ako to je???

 10. 10
  xz says:

  Inak pod protikorupcnym auditom som si vzdy predstavoval to,ze niekto nezavisly pride a skontroluje existujuce faktury, existujuce vytendrovane projekty a povie toto a toto bolo zle, tu ste sa spravali netransparentne, a tym padom, najde konkretne problemy.. Z toho co som sa docital o audite, je jasne,ze audit ma len pozriet procesy a navrhnut zlepsenia. Nevravim,ze to neni posun vpred, ale cakal som od toho viac. A este jedna vec, Transparency International realizovala audit v meste Martin a hned (ak sa nemylim, rok na to) vyhlasila v ramci jej hodnoteni Martin za najtransparentnejsie mesto na Slovensko. Tak mi napadlo, ci neni takyto audit zaroven “kupenim” si poprednych miest v danej ankete :). Ale ste raz, za audit som, aj ked cakal som od neho viac

  • 10.1
   Peter Klimo says:

   Protikorupcny audit je v urcite pozitivna informacia. Je dolezite podotknut ze to nie je novinka zavedena za Brocku, ide v poradi o 4.audit.

   Co ma vsak zarazilo bolo vyjadrenie predstavitelky TIS pani Beblavej v clanku uverejnenom v konkurencnom mediu:
   http://www.trnavskyhlas.sk/c/15775-zacal-sa-protikorupcny-audit-spravy-mesta-trnkova-nadacia-zan-zaplati-viac-ako-13-tisic-eur.htm

   Citujem:
   “…V ďalšej fáze bude podľa predstaviteľky Transparency International Slovensko podstatné, aby mestskí poslanci odsúhlasili odporúčania vyplývajúce z auditu.”

   Mozno by bolo vhodne usmernit pani Beblavu a upozornit ju ze v Trnave vladnu riadne zvolene politicke zoskupenia a nezavisli poslanci, nie pan Trnka alebo Transparency International Slovensko.

   • 10.1.1
    jala jala says:

    Ako môže byť objektívna organizácia podporovaná z amerických peňazí a audit platený zo súkromných peňazí prinesie len osoh tomu, kto ho platí – dosadiť si “svojich”, odvracanie pozornosti od veĺkých rozkrádačiek a divadlo pre masy…

 11. 11
  Juraj Fuzak says:

  Stretnutie obcanov k problemom zimnej udrzby ciest, stretnutie obcanov k dotaciam poskytovanych mestom napriklad, je to malo? Vela? Vy posudte, na kolkych takych stretnutiach ste boli roky predtym.

  A samozrejme predpokladam ze ste boli aj na tychto ;)

  • 11.1
   Peter Klimo says:

   takze odpoved znie: behom 5 mesiacov sme sa stretli s obcanmi 2x

   • 11.1.1
    Maťo says:

    Pán Klimo,že dlhé roky nás tu okrádali páni zo Smeru a z KDH to vám vôbec nevadilo…..

    • 11.1.1.1
     Peter Klimo says:

     Pan Mato, pardon ale ja som naozaj netusil o tom ze Vas pani zo Smeru a KDH okradaju. Viete konkretizovat kto Vam co ukradol ?

     • 11.1.1.1.1
      Maťo says:

      Už to tu bolo viackrát menované.Napr.Pracháreň,TT-Komfort,starosť o zeleň-tráva vysoká v lete,deti sa nemajú kde hrať,Kaufland v nemocnici-bez súťaže,pumpa-Tir peroleum-Špačinská,Mestská polícia-kamery,pri kostoloch mali zákaz riešiť dopr.priestupky,výkaly po psoch a pod.,zadarmo pozemky bez súťaže a veĺa vecí,nemá význam ďalej písať…..Preto ľudia volili zmenu!!!A je veľmi zaujímavé,že začala teraz fungovať civilná hliadka na psoch-MsP a bývalé vedenie to malo na háku……….

      • 11.1.1.1.1.1
       Kamil Schultz says:

       No, mam taky pocit ze civilna hliadka MsP je nie v sulade so zakonom o obecnej policii.

       • 11.1.1.1.1.1.1
        Maťo says:

        pocit je jedna vec,skutočnosť je iná.Treba si prečítať poriadne zákon o obecnej polícii.Presne znenie dal na odkaze pre starostu zodpovedný pracovník MsP,kde sa sťažovala jedna pani ohľadne pokuty za výkal.

        • 11.1.1.1.1.1.1.1
         Kamil Schultz says:

         No tak to vôbec nie je presvedčivé zdôvodnenie z jeho strany. Pozorne som si ho prečítal a rovnako aj znenie zákona. Upozorňujem, že verejný činiteľ môže konať len to, čo mu umožňuje, resp. prikazuje zákon, na rozdiel od občana, ktorý môže robiť všetko čo zákon nezakazuje. Nikde v celom zákone o obecnej polícii nie je ani zmienka o tom, že MsP môže vykonávať službu v civilnom odeve, jednoducho chýba jej na takýto druh činnosti zákonné zmocnenie. ergo pokuta takto uložená je silne diskutabilná… P.S. Nie som psíčkar.

         • 11.1.1.1.1.1.1.1.1
          Maťo says:

          Dal so si námahu a presné znenie z dodatkom nájdete na stránke združenie náčelníkov obecných polícií.Pri plnení niektorých úloh obecnej polícií môže príslušník MsP na základe príkazu náčelníka používať civilný odev.V takomto prípade svoju príslušnosť k MsP preukazuje preukazom príslušníka obecnej polície,odznakom obecnej polície s identifikačným číslom a ústnym vyhlásením obecná polícia.

          • 11.1.1.1.1.1.1.1.1.1
           Kamil Schultz says:

           Nie. Toto co hovorite nema oporu v zakone. A je tragedia ze to tvrdia samotni nacelnici MsP… Preukazovanie prislusnosti, tak ako to tvrdite, resp. tvrdia je na mieste napr. ak ma obecny policajt volno a je svedkom trestneho cinu ci priestupku. Vtedy by mal zakrocit, hoc v civile a preukazat svoju prislusnost k obecnej policii. Ale cielene vykonavanie sluzby v civilnom odeve je cinnost na ktoru nema obecna policia zakonne zmocnenie na rozdiel od Policajneho zboru, ktory to ma osetrene v Zakone o PZ.

           Na podporu mojho tvrdenia ponukam link:

           http://www.minv.sk/?obecna-policia-najcastejsie-otazky&sprava=moze-prislusnik-obecnej-policie-plnit-ulohy-obecnej-policie-v-civilnom-obcianskom-odeve

          • 11.1.1.1.1.1.1.1.1.2
           Maťo says:

           Pán Kamil,mestský policajt môže preukazovať príslušnosť iba keď je v práci,hovorí to §5,Zákona o obecnej polícii.A to čo tvrdí prezident OOPZ,je zas len jeho názor.Každý právnik má iný názor.To isté platí aj u prokuratóra.V Bratislave platia dop.značky aj na chodník,v Trnave nie.

 12. 12
  sTToka says:

  Klimo & Fuzak

  páni, prečo sa radsej nestretnete osobne a nepoviete si to priamo?
  Tento váš pingpong sem nepatrí.
  Na nete je každý silný a tvrdý, ale keď príde na osobnú komunikáciu, tón sa zjemní.

  • 12.1
   huhuuhh says:

   No myslím, že pán Fúzak vyzval pána Klima, že ho veľmi rád uvidí na MZ, VMČ a pod.

   • 12.1.1
    Peter Klimo says:

    Pan Fuzak je verejne cinna osoba, je poslanec MZ. Je uplne normalne ze verejnost (to som akoze ja :D ) sa ho pyta na plnenie predvolebnych slubov. Na druhej strane ja som sukromna osoba, svoju ucast na komisiach hlasit nikomu nemusim a ani nebudem – moje aktivity verejnej kontrole nepodliehaju.

    Btw. na buducom zasadani MZ sa bude prerokovavat navysenie rozpoctu. Kto z verejnosti sa podielal na urcovani priorit ktore budu kryte tymto navysenim ? Budem sa asi opakovat, ale v programe strany LT sa pise:

    “verejné diskusie s občanmi o navrhovaných aktivitách v meste a spoločné určovanie priorít”

    • 12.1.1.1
     trnavčan says:

     Niekto tu má dlhé vedenie.

     Na jednej strane sa prehlasovať za verejnosť a na druhej strane odmietať účasť na verejne prístupných fórach na odprezentovanie názorov a požiadaviek verejnosti je dajaké divné.

     Článok je o protikorupčnom audite, akceptujem aj širšiu diskusiu aj mimo témy, ale toto tu vnímam ako čisté vyrývanie za každú cenu. Je pol roka po voľbách, v tom Vianoce a Novoročné sviatky, do ďaľších volieb je 3 a pol roka.

     Ak máte zmysluplný podnet k rozpočtu, oslovte svojich poslancov, napíšte na Mestský úrad, pripomienkujte písomne návrh navýšenia rozpočtu, zúčastnite sa budúceho zasadania MZ, požiadajte tam o vystúpenie, máte na to možnosť, nik Vám nebude brániť.

     Píšete o volebnom programe LT. Viem o tom, že na Linčianskej už prebehlo verejné zhromaždenie s vysokou účasťou občanov, kde sa hovorilo aj o navrhovaných aktivitách a spoločnom určovaní priorít.

     Boli ste tam ?

   • 12.1.2
    Juraj Fuzak says:

    Ja nikoho nevyzyvam, to mi neprinalezi :) ja som dal panovi Klimovi do pozornosti len moznosti kde moze uplne slobodne diskutovat s poslancami aj neposlancami alebo zamestnancami uradu. Taktiez moze vyuzit osobnu komunikaciu ci uz telefon, email (facebook nemam) na komunikaciu s kymkolvek z nas. V pripade ze bude mat akykolvek podnet (okrem brockovej brady) rad sa s nim stretnem a preberieme moznosti riesenia tak ako sme to uz s obcanmi robili za tych 5 mesiacov :)

    • 12.1.2.1
     Flego 2 says:

     pán poslanec Fuzak, do volieb “duch svätý”, ste stále písali kritiku, (často aj vulgárnu), tiež ste sa mali možnosť niekoľko krát stretnúť s poslancami. Nestretli ste sa, lebo Vám bolo lepšie ohovárať presne ako “vrták” bez podložených tvrdení. Už ste poslanec , teda garde sa vymenilo. Kritika a obrana voči nej sa bez osobného kontaktu ťažko zvláda :). Občania budú písať tak, ako vy predtým (ale bez vulgarizmov).

     • 12.1.2.1.1
      Juraj Fuzák says:

      priatelu kritiku aj stale pisat budem pokial budem mat co kritizovat a ked bude treba tak budem kludne aj vulgarny, ja sa na pekneho hrat nepotrebujem a ani to nikdy robit nebudem. Ja som s poslancami casto komunikoval hlavne mailovou komunikaciou, a verte neverte vacsina vobec neodpisovala :) Kludne ma mozte kritizovat aj ohovarat, som s tym uplne v klude, pokial ma budete kritizovat k veci, zoberiem si z toho ponaucenie :) a zmente si prosim nick, budte originalny. Original Flego je fajn chlapik :)

 13. 13
  jano says:

  Ozaj uz bude pomaku 5 mesiacov a nevidim ziadne vyberove konanie na funkcii za p. Halazsa, lebo to bola len finta, ze je tam docasne, tak potom sa nic nezmenilo, len LT sa zmenila na stranu.

  • 13.1
   peto says:

   Brocka povedal, ze vyberko bude do roka. Ja mu verim.

  • 13.2
   Peter Klimo says:

   Ale ved o Halaszovi nas primator uz informoval!
   Na selfie z 1.kola tcl stoji rovno za najvacsim bicyglistom trnavy..

   To predsa staci,nie?

  • 13.3
   džepeto says:

   po 6 mesacoch vymeni prednostku za halasza a nebude muset zadne vyberko robit, secko de jure v poradku a on sa smeje jaky je coolovy, misto halasza si tam hodzi neuspesneho kandidata na par mesacov, jasne ze bez vyberka, bude vysmaty jak lečo, toto je nova transparentnost, budiceeek ofce

 14. 14
 15. 15
 16. 16
  jano says:

  džepeto zase mimo,ja som pracoval na úrade a viem,že tam pracujú rodinné klany!Tak o čom sa rozprávame.A pár mileniek……čo dosadili …..Neni som fanúšik Bročku,ale zatial si dosadil len toho Halázsa.A keď niekto chce niečo robiťdobre,tak sa musí obklopiť svojimi ľuďmi.A dôverovať môžte len pár blízkym.

  • 16.1
   džepeto says:

   jeden to vola dovera, druhy kamaratsafty

   robi to co predtym na plnu hubu kritizuval ze roba ostatny, o nist lepsi neni jak ty pred nim

 17. 17
  jano says:

  Opakujem,keď chce niečo dosiahnuť,tak sa musí obklopiť svojimi vernými!To ale Vy nepochopíte!Dobrú noc.

 18. 18
  Peter says:

  Navrhujem pozrieť sa na zmluvu c32 na základe ktorej zaplatilo mesto za “analýzu” ktorá ani nemá termín dodania až 9500€ ďalej by mohli pozrieť fa za stojany na bicykle kde mesto len tak zaplatilo 8700€, z akého materiálu ich firm cs s.r.o stavala??? Ktorému úradníkovi kupovalo mesto Samsung Galaxy notebook 4 za 467€??? Sranda že primátorský ples stal min. 13000€ a na kapustnicu pre dôchodcov dalo mesto len 18€!!!

  • 18.1
   džepeto says:

   k CS asi tolko ze konatel je s primatorom velky “kamos” moze fakturovat co len xe

  • 18.2
   Maťo says:

   Pán Peter,keď máte nejaké špeciálne otázky,tak ich treba poslať na odkaz pre starostu.Určite Vám odpovedia.A ten ples?Si robíte srandu z ľudí?Pozrite si faktúry napr. za rok 2013 kontrétne ples.Napr.16,787-Relax,4500,1254,1500,1300,6000,1200, a ďalej………..Peniaze dal Bročka za plescca rovnaké ako predošlé vedenie.Hlavne nešírte bludy!!!!!!!!!!!!!!!

 19. 19
  Peter says:

  Inak pán primátor jazdi na peknom sedím rande roveri

 20. 20
  Kamil Schultz says:

  On nas primatoris ma vsetko krasne vypocitane na efekt. A pekne blyskavo a nacancane…

 21. 21
  jano says:

  A vysedava s konatelom CS na obede,nic proti tomu, ale to ako stval hnusno proti byvalej firme na opravu komunikaciu, ze moj sef dal vypoved mestu a nahodou vyhrala firma Brockovho kamarata, ktorej robota v tejto oblasti je ovela pomalsia, apropo nic sa nedeje karavan ide dalej.

  • 21.1
   džepeto says:

   ruka ruku myje, marcian pozyva na obedy a selico insie a primatorko podpisuje zmluvy

  • 21.2
   Maťo says:

   Zase bludy.Firma CS vyhrala už za bývalého vedenia.Napr.faktúra z roku 2014 15.10.stavebné práce-47 164 a 92 880 eur.Tak môžte volať Stankovi alebo Butkovi.

 22. 22
  Kamil Schultz says:

  Pre p. Mata. Neda sa mi reagovat uz pod Vasou reakciou, tak napisem moju reakciu uz ako novy prispevok.
  Nesuhlasim s Vami. Ten par. 5 Zak. o obecnej policii, ktory spominate, hovori o niecom celkom inom: kto tvori OP, kto sa moze stat clenom OP a v 3. odseku je slub prislusnika OP…
  Preukazovanie prislusnosti je upravene v par. 21. Ale to je v tomto pripade irevantne. V ziadnom pripade nedava moznost sluzby v ci ilnom odeve.
  Obecny policajt musi za urcitych podmienok (par 7 pism c, d) vykonat zakrok aj v case mimo sluzby a vtedy je na mieste preukazat svoju prislusnost tak ako som naznacil vyssie (par 21 ods 2 a 3).
  To co tvrdi prezident PZ, resp Ministerstvo vnutra, vobec nie je len jeho nazor, ale je to pre obecne policie zavazne stanovisko, lebo legislativnym gestorom nad zakonom o obecnej policii je prave MV SR.

  • 22.1
   trnavčan says:

   Máme v meste problém s nezodpovednými psíčkarmi. Našiel sa spôsob ako situáciu zlepšiť.
   Je pre obyvateľov mesta prospešné hľadať nasilu dôvody ako tento spôsob spochybniť ?

   • 22.1.1
    Kamil Schultz says:

    Ja by som bol velmi rád, keby sa problém s psíčkarmi vyriešil, avšak spôsobom, ktorý je súladný so zákonom. A nie takto partizánsky…Dobrý úmysel, realizovaný nezákonnými prostriedkami, to nie je správna cesta.

  • 22.2
   Maťo says:

   Takže pán Kamil zase omyl,obecný policajt nemôže zasiahnuť mimo roboty.Ten §7 treba čítať od začiatku,znenie §7,príslušník obecnej polície pri plnení úloh je povinný najmä:c./zakročiť a pod………..Pri plnení úloh……..to znamená v práci.A opakujem každý prokurátor môže mať na vec iný názor.V Trnave alebo v Bratislave.Ale už stačilo,Dobrú noc.

 23. 23
  Vinco says:

  Protikorupčný audit bude vykonávať Transparency International, predsedníčkou správnej rady je Beblavá, manželka Miroslava Beblavého, poslanca NR SR za SDKÚ, v roku 2013 vystúpil, 2002-2006 štátny tajomník Ministerstva práce a soc.vecí za SDKÚ, 2002-2006 konzultant Svetovej banky, pravá a ľavá ruka Ivana Mikloša.
  Beblavá = Beblavý = Mikloš = SDKÚ = spis Gorila
  Ďalší člen správnej rady je Ĺuboš Lopatka, v roku 1991 námestník Ministerstva pre správu a privatizáciu / minister bol Ivan Mikloš /, 1993-2001 člen dozornej rady VÁHOSTAV Žilina, t.č. riaditeľ spoločnosti SVET ZDRAVIA, ktorú vlastní PENTA INVESTMENTS, túto vlastní PENTA.
  Ľuboš Lopatka = PENTA = spis Gorila
  Sumár : protikorupčný audit budú robiť gorily a PENTA. SUPER!!!
  Inak ten 60-stranový elaborát ako manuál čo a ako sa správať, ten dokáže vypracovať hociktorý študent univerzity, a za 200,- Eur, netreba aby Trnka platil 18000,- Eur.

 24. 24
  Blahozelam says:

  Podla tejto diskusie sudim, ze protikorupcny audit a celkovo pritomnost novych ludi na Mestskom urade nastvala kopu ludi.

  Skvele! :)

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.