reklama

Radnica prešetruje prípad možného klientelizmu na Mestskom úrade v Trnave

AKTUALIZOVANÉ o 13:43

Prípad možného klientelizmu a zvýhodňovania jednej súkromnej firmy v procese prípravy verejného obstarávania rieši trnavská radnica.

Podľa informácií, ktoré máme v tejto chvíli k dispozícii, existuje podozrenie, že na Mestskom úrade v Trnave malo dochádzať k úzkej komunikácii a spolupráci medzi zamestnancami úradu a zástupkyňou spoločnosti, ktorá získala zákazku v hodnote 15 000 eur.

Ilustračné foto

Pracovníci mestského úradu majú byť podozriví z toho, že návrh podmienok verejnej súťaže, či cenu za dodanú službu, vopred odkomunikovali s neskorším víťazom.

Zástupca tejto spoločnosti mal dokonca sám navrhnúť aj dve konkurenčné firmy, ktoré sa do verejnej súťaže zapojili s vyššou cenovou ponukou ako neskorší víťazný subjekt.

Mesto Trnava so spoločnosťou z Trenčína podpísalo zmluvu na dodávku odborného procesného auditu v apríli 2017.

Záležitosť už preveruje aj vedenie trnavskej radnice.

Primátor Peter Bročka trnava-live.sk informoval, že kontrolu podozrivej verejnej zákazy mesto posunulo pred časom na prešetrenie viacerým orgánom ako sú Úrad pre verejné obstarávanie, Hlavný kontrolór mesta Trnava či polícia.

Ako dodal, radnica v priebehu utorka 20. marca plánuje zverejniť oficiálne stanovisko.

Klub poslancov Naše mesTTo považuje udalosti, ku ktorým malo dochádzať na mestskom úrade za “prípad hrubej manipulácie a klientelizmu pri narábaní s verejnými zdrojmi” a požaduje zo strany primátora Petra Bročku, aby v tejto veci vyvodil zodpovednosť a bezodkladne odvolal z funkcie prednostku mestského úradu Ivanu Mudríkovú.

AKTUALIZÁCIA:

Z dôvodu podozrenia z machinácií v príprave verejného obstarávania bola k 20. marcu 2018 z funkcie prednostky Mestského úradu v Trnave odvolaná Ivana Mudriková.

Oznámil to primátor mesta Peter Bročka na tlačovej besede, ktorá sa uskutočnila v utorok napoludnie.

“Túto situáciu považujem za nepríjemnú a krajne znepokojivú. Nechcem sa stavať v žiadnom prípade do úlohy sudcu alebo kata, ale, bohužiaľ, musel som pristúpiť k odvolaniu pani Mudrikovej z jej pozície,” informoval Bročka.

Vedením mestského úradu je poverená vedúca ekonomického odboru Zuzana Bigasová.

Ďalšie informácie, ktoré odzneli na tlačovej besede, nájdete v samostatnom článku.
Link TU.

Ulož ako PDF
Napísal 20. marca 2018 7:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Radnica prešetruje prípad možného klientelizmu na Mestskom úrade v Trnave”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.