reklama

Radnica prešetruje prípad možného klientelizmu na Mestskom úrade v Trnave

AKTUALIZOVANÉ o 13:43

Prípad možného klientelizmu a zvýhodňovania jednej súkromnej firmy v procese prípravy verejného obstarávania rieši trnavská radnica.

Podľa informácií, ktoré máme v tejto chvíli k dispozícii, existuje podozrenie, že na Mestskom úrade v Trnave malo dochádzať k úzkej komunikácii a spolupráci medzi zamestnancami úradu a zástupkyňou spoločnosti, ktorá získala zákazku v hodnote 15 000 eur.

Ilustračné foto

Pracovníci mestského úradu majú byť podozriví z toho, že návrh podmienok verejnej súťaže, či cenu za dodanú službu, vopred odkomunikovali s neskorším víťazom.

Zástupca tejto spoločnosti mal dokonca sám navrhnúť aj dve konkurenčné firmy, ktoré sa do verejnej súťaže zapojili s vyššou cenovou ponukou ako neskorší víťazný subjekt.

Mesto Trnava so spoločnosťou z Trenčína podpísalo zmluvu na dodávku odborného procesného auditu v apríli 2017.

Záležitosť už preveruje aj vedenie trnavskej radnice.

Primátor Peter Bročka trnava-live.sk informoval, že kontrolu podozrivej verejnej zákazy mesto posunulo pred časom na prešetrenie viacerým orgánom ako sú Úrad pre verejné obstarávanie, Hlavný kontrolór mesta Trnava či polícia.

Ako dodal, radnica v priebehu utorka 20. marca plánuje zverejniť oficiálne stanovisko.

Klub poslancov Naše mesTTo považuje udalosti, ku ktorým malo dochádzať na mestskom úrade za “prípad hrubej manipulácie a klientelizmu pri narábaní s verejnými zdrojmi” a požaduje zo strany primátora Petra Bročku, aby v tejto veci vyvodil zodpovednosť a bezodkladne odvolal z funkcie prednostku mestského úradu Ivanu Mudríkovú.

AKTUALIZÁCIA:

Z dôvodu podozrenia z machinácií v príprave verejného obstarávania bola k 20. marcu 2018 z funkcie prednostky Mestského úradu v Trnave odvolaná Ivana Mudriková.

Oznámil to primátor mesta Peter Bročka na tlačovej besede, ktorá sa uskutočnila v utorok napoludnie.

“Túto situáciu považujem za nepríjemnú a krajne znepokojivú. Nechcem sa stavať v žiadnom prípade do úlohy sudcu alebo kata, ale, bohužiaľ, musel som pristúpiť k odvolaniu pani Mudrikovej z jej pozície,” informoval Bročka.

Vedením mestského úradu je poverená vedúca ekonomického odboru Zuzana Bigasová.

Ďalšie informácie, ktoré odzneli na tlačovej besede, nájdete v samostatnom článku.
Link TU.

Ulož ako PDF
Napísal 20. marca 2018 7:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

78 komentárov pre “Radnica prešetruje prípad možného klientelizmu na Mestskom úrade v Trnave”

 1. 1
  Budíček says:

  Ehm, ehm… 😊 “Radnica prešetruje prípad možného klientelizmu na Mestskom úrade v Trnave“ je interes budiaci titulok. Zvyšok článku je obrana štatutára mesta?. „Primátor Peter Bročka trnava-live.sk informoval, že prípad už istý čas preveruje aj v spolupráci s políciou. Ako dodal, radnica v priebehu utorka 20. marca plánuje zverejniť oficiálne stanovisko.“ znamená, že z neho máme pána spravodlivého. Podobne ako R. Fico do troch minút odvolá svojho ministra… Naše mesTTo, len drobnosť – takto sa to nerobí. Pán primátor nemá nič preverovať. On má byť preverovaným, ak jeho úradník nejako je možno zapletený do trestného činu machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe podľa Trestného zákona.

  • 1.1
   Labakan says:

   Čo to tu splietate, všetky výberové konania na obsadenie vedúcich pracovníkov je čistý klientelizmus aj s účasťou primátora. Bývalí zamestnanec mesta s praxou 10 rokov na úrade vie menej ako novo prijatý riaditeľ rozpočtovej organizácii. Keď nastúpi na miesto direktora ani obraz ani zvuk, ako po mozgovej porážke. Len jednu podstatnú vec spĺňal, kamarát s viceprimátorom, ekonomickým ťahúňom mesta do priepasti. Neviem čo sa neprihlásil viceprimátor na údržbu detských ihrísk. Podľa zverejnených materiálov natieranie mu pomerne šlo, ostatné by možno dal oholsa.

   • 1.1.1
    Dan says:

    Labakan ty si chorý muž. Potrebuješ liečenie.Typický Slovák len závidíš a šíriš tu nenávisť. Bol si na výberovom konaní? Prečo si nepodal trestné oznámenie?

    • 1.1.1.1
     Potrz says:

     Labakan ma jasne instrukcie jemu by liecenie nepomohlo, ten uz tolko toho vyplodil ze polka sveta by bola v base len by to musela byt aj pravda.

     • 1.1.1.1.1
      Labakan says:

      Chalani všetci sme chorí, čo len trochu sa to obtrie o pravdu. Mňa len teší že sa triafajú klince po hlave a dotknutý sa bránia. Novotný zachaňujúc situáciu zrušil lajky, to vám ale nepomôže. Pravda zvíťazí nad lžou a nenávisťou.

      • 1.1.1.1.1.1
       Potrz says:

       Vlastne o pravde rozhoduju lajky? Tie lajky co tu niekto pisal ze sa daju davat viac krat zasebou? Ty musis zit v zvlastnom svete.

      • 1.1.1.1.1.2
       dan says:

       Jasné Labakan,máš pravdu.Vždy si ju mal..Ešte sa len niečo prešetruje a ty už máš svoju pravdu…A s tým Novotným to fakt zabíjaš..On je vlastne Bročkovec…D

      • 1.1.1.1.1.3
       jano says:

       Ty si ale uplne mimo. Čo chces povedať, ze Novotny rozhoduje o tom co sa bude pisať na tomto portáli?? Majiteľ a redaktor je len jeden jediný. Aj ty si daj tú svoju schízu liečit.

    • 1.1.1.2
     koniec says:

     Žiaden chorý muž. Vie sa o prípade, kedy sa zamestnanec MsÚ Trnava s 15 ročnou praxou hlásil na post vedúceho a ani ho nezavolali na výberové konanie lebo nesplňal kritéria.

  • 1.2
   Bezdomovec says:

   Tá naša radnica, srší humorom. Predstavte si že vrahovia, vyšetrujú vraždu. To je to isté, ako keď Bročka preveruje klientelizmus. Jeho nech preveria aj s celým amsáblom a móresmi čo tam zaviedol.

 2. 2
  Za slušnú Trnavu says:

  Prídu teraz ľudia zase pred radnicu? Navrhujem hastag #allforprednostka s podtónom, že ona ja určite najviac čistá a celé je to sprisahanie KDH a Vatikánu.

  • 2.1
   jdu blejt says:

   Jdu blejt velebnosti … Už toho referentíka pošlite do hája niekto. Ak sa mu na meste deje toto, tak tam nemá čo robiť

 3. 3
  VR says:

  Skutok sa nestal, prednostka ostane nadalej prednostkou a spolu s Hunavou budu pokracovat v sikanovani zamestnancov uradu. :(

 4. 4
  shadow says:

  takzvaná prednostka je skazou celého mestského úradu… zákerná a zlomyseľná, navyše totálne neschopná. ten komentár vyššie o šikanovaní je pravdivý.
  mudríková sa schováva za masku úspešnej ženy, no verte mi, je to človek, ktorý kde bol, tam priniesol zvady, rozklad a rozbité vzťahy. pohyb zamestnancov je normálny, no za jej éry tam nastal skutočný exodus a paradoxne, poväčšine odišli šikovní ľudia, vrátane tých, ktorí prišli už za bročkovej éry. verte mi, je úplne iná, ako sa ešte stále snaží prezentovať, žiaľ, oveľa horšia.

  • 4.1
   Gejza says:

   Smutné, ale PRAVDA.

  • 4.2
   Dan says:

   Tu sa schádza úderka trolov KDH a tiež niektorých zamestnancov mestského úradu. Už by naraz všetkých odvolávali. Trolkovci treba si počkať na konečný výsledok. A začnite aj niečo robiť. Byť na na mieste prednostky,tak podám trestné oznámenie.

  • 4.3
   zamestnanec says:

   Prednostka iba plní príkazy Primatora a Pekarčíka !!! Následne všetci zamestnanci sú povinní plniť príkazy Prednostky.
   Načo zamestnanci študovali svoje odbory, načo sú na MsU odborníci, keď musia iba plniť príkazy a nik sa nepýta na ich názor…

   • 4.3.1
    Bezdomovec says:

    Prednostka má vysoko odbornú kvalifikáciu na riadenie MU, jej diplomová práca sa zoberala nakladaním s odpadom a smetiskom. Primátor túto kvalifikáciu pri výbere zohladnil, keďže viackrát prezentoval svoj názor na zamestnancov mesta a najme zamestnankyne, ktoré si dovolili povedať svoj názor. Hneď boli pätdesiat ročné s inkontinenciou. Potreba nosiť plienky, pre tých s penou okolo úst.

   • 4.3.2
    Tupk says:

    Takze obvinujes Brocku a Pekarcika ano dobre to chapem? Dali prikaz aby niekto nieco na urade porusil? Mozes prosim ta zverejnit aj svoje meno?

   • 4.3.3
    Zamestnanec 2 says:

    Zamestnanci na urade nesmu mat nazor. A uz vobec nie ho prezentovat
    A ked ano tak to velmi rychlo pocitia nasledky
    A vedenie zasadne vydava pokyny podriadenym len ustne aby sa nezmyselne prikazy nedali dokazat
    A zodpovedny je ten posledny zamestnanec
    A ze sa tu nikto nepodpise? A co si ti ludia dobrovolne podpisu ortiel vypovede?
    A niektori vyvoleni fakt beru zmluvne platy. A nikto sa tym nezaobera. Ved kontrolne organy mozu zacat kontrolu aj z vlastneho podnetu. A ktovie preco tak nerobia…. aj prokurator …. aj inspektorat prace …
    Ved sa na urade nasli ludia co dali podnet na IP. Aj sa podpisali. A nakoniec museli aj tak odist. Lebo IP povedal ze sa vlastne nic nestalo. Ktovie preco ….
    Uz ani Kopunek nema tu odvahu
    Hoci ma dobre zdroje a mnozstvo informacii
    Abo s nimi caka na vhodnu prilezitost?

    • 4.3.3.1
     GAK says:

     Vieš prečo prokurátora nekoná?alebo polícia či inšpektorát práce?Lebo je to smerácka a porkova mafia!Zamestnanec daj sa liečiť a choď do osobitnej školy.Už ne písomne ale ústne vydáva niekomu pokyny..Panebože..A nikto nekontaktuje políciu alebo prokuratúru,lebo na meste robí ich človek..Spomínať Kopunika,tak to je už silná káva!Človeka čo sa zapredal oligarchovi a nevie povedať občanom odkiaľ berie na svoj hnoj Bez Rešpektu peniaze.Tomu tvojmu Kopúnkovi už nik neverí,jedine slabí jedinci,ktorí si niečo prečítajú a veria všetkému.Najhoršie je na tom,že na úrade sa vytvorila skupina ľudí,ktorí šíria klamstvá a robia intrigy.

 5. 5
  Abadur says:

  Ako je to mozne? Ved zamestnavaju “profesionalov” a “odbornikov” za obrovske zmluvne platy (lebo do tabulky by sa znezmestili, ani keby mali titul z Cambridge).

  • 5.1
   Dave says:

   No len problem je v tom, ze tych odbornikov sa nikto nepyta, pride pokyn zhora a musia plnit (a to vzdy, nielen za tohto vedenia). A co sa tyka tych zmluvnych platov, ano tie ma skupinka zamestnancov, ale ostatni nemaju ani zdaleka take platy, dokonca nemaju ani take platy, ake by im mali patrit podla tabuliek…

   • 5.1.1
    Dave says:

    No obavam sa, ze co sa tyka procesneho auditu, tak rozhodne to nie je vec, ktori by si priali oni sami. Prisiel pokyn a nikto sa nepytal, chcete, nechcete atd. Takze zbytocne z toho ides obvinovat zamestnancov ako takych… Ak tam nieco bolo, tak nie preto, ze by pochybyli, ale preto, ze ich bud niekto postavil pred hotovu vec s instrukciami, alebo jednoducho obisiel. A ano, ci niekto oznamil ci neoznamil na urad prace neviem, ale skor ci neskor sa tak stane. A to potom bude mozno este vacsia kauza ako tento audit.

   • 5.1.2
    Hermina says:

    Opýtaj sa aký má plat energetický manažér a koľko je v práci, koľko služobných ciest absolvuje, školení a za aké prachy, potom sa len budú oči otvárať

 6. 6
  dan says:

  Dave zas netáraj,plniť príkazy je že má spraviť napr.zaobstarať niečo a pod.,ale neznamená,že máš porušovať zákon.To platí aj pre policajtov,ktorí tiež dostávajú denne od svojich šéfov príkazy,ale musia sa riadiť podľa zákona,či vyberanie pokút za priestupky alebo vyšetrovanie nejaké prípadu.A je jedno aké vedenie tam je.Takže niektorí zamestnanci nemajú tabuľkové platy a žiadny z nich to neoznámil na úrad práce…KOnec

  • 6.1
   Dave says:

   Dave says:
   20. marca 2018 o 11:17
   No obavam sa, ze co sa tyka procesneho auditu, tak rozhodne to nie je vec, ktori by si priali oni sami. Prisiel pokyn a nikto sa nepytal, chcete, nechcete atd. Takze zbytocne z toho ides obvinovat zamestnancov ako takych… Ak tam nieco bolo, tak nie preto, ze by pochybyli, ale preto, ze ich bud niekto postavil pred hotovu vec s instrukciami, alebo jednoducho obisiel. A ano, ci niekto oznamil ci neoznamil na urad prace neviem, ale skor ci neskor sa tak stane. A to potom bude mozno este vacsia kauza ako tento audit.

  • 6.2
   Labakan says:

   Predseda normalizačnej komisie JF sa riadi akými zákonmi ? Morálka ktorou sa oháňa má akú východiskovú základňu, kto je tvorca len vy LTT alebo máte aj ideologického vodcu? Chalani pochopte dobojováno !!!!

 7. 7
  Prislusnik PZ says:

  Ze podnet na policiu? Tak to asi tazko :D Krasne oeby.

  • 7.1
   DPH says:

   Prezident nevymenoval Joža Raža za ministra vnútra. Bude sa hľadať ďalší, ja len verím že príde taký, ktorí nebude poslušne konať ako panstvo si želá.Potom možno aj toho nášho policajného chránenca niekto pokrstí. Bimbo si to bude musieť zopakovať.

  • 7.2
   Bob says:

   Este nemame konecny vysledok z uradu pre verejne obstaravanie,kontrolora mesta ci policie a uz tu mame rozsudky smrti zamestnancov,primatora ci viceprimatora alebo prednostky.Samozrejme ohovaracky,tak dufajme ze niekto aj poda oznamenie prislusnym organom.Ale ako sa dozvedame,cakaju nas velke sklandaly ako nevyplatenie urcenej mzdy alebo klamstva zo strany primatora.Uz len cakame,ze Brocka ma kupenu policiu…Len on vsetko zosnoval…No Vladovi nejako nejdu intrigy..Bomba!!Ale objavuju sa tu akoze zamestnanci mesta ci prislusnici policie….D a nikto nepodpisany.Este tu chyba jeden novinar Gabriel K.Alebo Gabo si tu?

 8. 8
  Dave says:

  Nikto tu nikoho nekamenuje, pokial nie je ofic. vysledok. Ja som len vysvetloval to, ze v pripade, ak sa najde nejaké manipulovanie, tak rozhodne za nim sotva budu radovi zamestnanci uradu. A tiez hlavne chcel vyvratit to, ako tu bolo naznacene, ze bohato zaplateni zamestnanci so zmluvnymi platmi… Aby ludia nezili v omyle, ze to tak je. A ze odmenovanie nie je v sulade s katalogom prac cinnosti je fakt, staci sa opytat zamestancov a pozriet, kto ma na urade 12 triedu, nikto iny, len veduci odborov, bez ohladu na to, ci aj ini zamestnanci nevykonavaju cinnost s ktorou ju katalog spaja. Ale to zas nie je len problem tohto vedenia, nakolko tak je to uz roky, ale toto vedenie dal ,o tomu ceresnicku v tom, ze zacalo davat urcitym (casto novo prijatym) zamestnancom osobné (zmluvne) platy vraj az s 2 nasobnym platom oproti tabulkam, takze ten nepomer vo vazeni si starych zamestnancov a novych este viac bije do oči… A ze sa tu niekto nepodpise? Tak nepodpisal si sa ani Ty a urcite sa nebude podpisovat niekto, koho rodinny prislusnik ma co docinenia s uradom a vie, ze by mu mohol narobit problemy.

  • 8.1
   koniec says:

   Ak sa preukáže manipulácia s VO u prednostky, tak je to jej hanba a ak sú pravdou osobitné platy, tak je to hanba radnice.

   • 8.1.1
    Dave says:

    Že sú osobne platy (urcita skupinka vyvolenych ich má), tak to je fakt, staci sa opytat niekoho, kto tam robi…

  • 8.2
   Meryenn says:

   Môžem potvrdiť, čo sa týka osobných platov aj hodnotenia ostatných zamestnancov, je to fakt. Starý zamestnanci sú nezaujímaví, ak sa vyhodia, alebo im stanovia také podmienky, že radšej odídu sami, potom sa zistí, že za tých plat. podmienok, aké sa bežne ponúkajú sa tam moc nikto nehrnie, tak sa musia dať osobné platy, a často aj tí, čo ich dostanú po krátkom čase zas idú preč.

   • 8.2.1
    Drahoš says:

    Na meste je veľká nespravodlivosť s odmeňovaním. Tým, ktorí robia a sú odborne zdatní, dajú almužnu, naopak, neschopným dajú nadštandardné platy (napr. osobné platy), u tých nehľadia na tabuľky, princípy, objektívnosť. Platové zaraďovanie je nesprávne, ale to sa niet čomu čudovať, keď ho zrejme navrhuje osoba nie celkom znalá, napriek právnickému vzdelaniu, ktorá vidí len seba, a to, aby ona mala veľa.

    • 8.2.1.1
     úradník says:

     Ako vidíme na úrade boli vždy ľudia ktorí robia intrigy.Len ohováračky a práca im uteká.Klamstvá šírili vždy..Už sa nestrapňujte a konečne dajte podnet hlavnému kontrolórovi alebo na políciu.Zavrú Bročku určite skôr.Tak Drahoško vymyslený už ten podnet konečne daj,aspoň anonyme,lebo si fakt len na smiech.

     • 8.2.1.1.1
      LL.M. says:

      Úradnik koľko robíš na MU? Prednostka keď sa vrátila z výsluch z polície, bola v zúboženom stave a to sa vyjadrujem veľmi ohľaduplne.Hlavnému kontrolórovi môžeš dať podnet ty.

      • 8.2.1.1.1.1
       Mimi says:

       LL.M., neprajem nikomu nič zlé, a rozhodne nie prednostke ako osobe a žene, ale na druhú stranu, len čistým sedliackym rozumom… Ak niekto vie, že v tejto veci či v kope iných vecí nemá žiadne prešľapy a má čisté svedomie, že sa nemusí báť, že mu niečo nájdu, tak sa z polície nemôže vrátiť v zúboženom stave… Ako nejedná sa o nejakého zlodejíčka z Tesca, na ktorého by tam možno boli nie moc príjemní, je to známa osobnosť a navyše žena, takže to vypitie kávičky a odpovedanie na síce x otázok nikoho nevinného nezloží… Takže ja síce neviem, či fakt taká bola, alebo nebola, ale rozhodne toto je ako argument trochu kontraproduktívne…

     • 8.2.1.1.2
      Kristian says:

      Osobitné platy nie sú porušením zákona. Ak je skutočne pravdou čo píše Drahoš, tak morálna diskreditácia, falošne vytváraný obraz spravodlivého je omnoho horšie ako trestný čin.

      • 8.2.1.1.2.1
       Andrej says:

       Kristián nebuď ako ostatní anonymní trotli,keď máš nejaké podozrenie či sa chceš primátora niečo spýtať, tak mu nápis a on ti určite napíše.Alebo chod

      • 8.2.1.1.2.2
       Mimi says:

       No bacha, zákon osobné platy pozná, ale treba si zákon aj prečítať…
       § 7a zákona č. 553/2003 Z.z. hovorí “Zamestnancovi možno namiesto funkčného platu priznať osobný plat počas vykonávania osobitne významných pracovných činností alebo mimoriadne náročných pracovných úloh na základe písomného návrhu príslušného vedúceho zamestnanca. Osobný plat sa zamestnancovi poskytuje, pokiaľ trvajú dôvody, na základe ktorých mu bol priznaný.” => rozhodne to nie je bežná vec odmeňovania zamestnancov v štátnej správe na dobu neurčitú, ako to niektorí zamestnanci majú. Len pokiaľ trvajú na neho dôvody… Inak dobre, potom nech sa zrušia tabuľky pre všetkých a nech sa dajú všetkým zamestnancom osobné platy. Ale nie jednej úzkej časti, druhej ani nie správne tabuľkové platy, o tom, že osobné príplatky sa nemenia ( a rezervy tam sú), odmeny sú menšie ako sa dávali, lebo sa šetrí atď. Ale u určitých ľudí to akože neplatí. To potom bije do očí… Ako ja netvrdím, že si nezaslúžia zamestnanci lepšie platy (sú to v značnej časti vysokoškolsky vzdelaní ľudia), ktorí pracujú niekoľko rokov na úrade a niečo už pre mesto vykonali a robia za platy, ktoré sú často menšie ako platy robotníkov niekde na stavbe (P.S. nič proti robotníkom) a potom pár ľudí, ktorí navyše dokvitnú ako noví zamestnanci a majú platy ďaleko vyššie, bez akýchkoľvek zásluh, to je potom trochu nespravodlivé. Takže meter by mal byť rovnaký pre všetkých…

       • 8.2.1.1.2.2.1
        LOŽ says:

        Sú tu klamstvá ako hrom!Nie je pravda,že nejakí noví zamestnanci majú vyššie platy ako povedzme starí!!!Niekto roznáša po úrade nezmyselné klamstvá!!!Už sa to preberalo na zastupiteľstve,jedine tuším trom vedúcim bolo priznané vyššie ohodnotenie v tabuľkovom ohodnotení.Už tie vaše klamstvá konečne posunte KDHáckim poslancom,aby to preverili!Alebo polícii!!

        • 8.2.1.1.2.2.1.1
         Mimi says:

         Tak si to dobre over… Pretože je to fakt, ktorý priznali aj samotní vedúci… A dokonca keď sa zvyšovali tabuľkové platy, tak si dokonca tí s osobnými platmi žiadali tiež o zvýšenie! Bez rozdielu toho, že tabuľkové platy by sa tým dvihli len zo základu platu (čiže len časť platu) a pri osobnom plate z celého (čiže zas by dostali viac). Ako to ale nakoniec dopadlo už neviem. Ale rozhodne to nie je lož, nakoľko tie info sú z viacerých zdrojov…

         • 8.2.1.1.2.2.1.1.1
          LOŽ says:

          Takže Ty nevieš ako to dopadlo a len si počula..Budeš šíriť klamstvá ako striga.Opakujem Ti a vyzývam Ťa aby si išla za poslancami a aby to riešili ONI!!Bez toho si obyčajná klamárka!!!Daj si pozor aby nebolo podané na teba oznámenie za ohováranie.Čau a pokračuj v ohováraní.Miesto písanie začni aj robiť!!!

          • 8.2.1.1.2.2.1.1.1.1
           Mimi says:

           No keby si trochu čítal dôsledne, tak bolo písané, že netvrdím, že ich aj dostali, to neviem ako dopadlo, ale viem dobre, že osobné platy mali a že takéto sa skutočne riešilo… A zato Ty tu fakt predkladáš priame dôkazy… => “Jedine tuším trom vedúcim bolo priznané” …
           A ja momentálne nemám potrebu podávať žiadne podanie, ja pevne verím, že konečne po tom čo sa stalo, si to tu kompetentní (aj vrátane poslancov) prečítajú a začnú to riešiť… A konečne sa dúfam rozsvieti v hlavách aj samotným zamestnancom, lebo doteraz čušali, plnili príkazy a nechali si len sypať popol na seba.

          • 8.2.1.1.2.2.1.1.1.2
           Holič says:

           Choď sa oholiť

      • 8.2.1.1.2.3
       Drahoš says:

       Je to tak, ako píšem vyššie, mám to z dosť dobrého zdroja. Nejde o to, ako dlho niekto na meste pracuje, ale aké má za sebou výsledky. Sú tam ľudia ktorí tam nepracujú x rokov, ale za aj kratší čas podali skvelé výsledky, pýšia sa odbornosťou, ľudskosťou a ochotou a robia za almužnu. Naproti tomu iní, sú aj takí čo tam pracujú x rokov (zväčša len posedávajú) majú platy, ktoré nie sú úmerné ich výkonu. Potom sú aj takí, ako napr. jedna nová vedúca, ktorá nemá ani úplné VŠ vzdelanie, ani prax na tie činnosti, ktoré vykonáva, teda nie je odborníkom v danej oblasti, a má osobný plat, a to plat ďaleko vyšší ako napr. zamestnanec, ktorý je odborník, má prax, dosiahol pre mesto významné výsledky a nesie vysokú zodpovednosť.

 9. 9
  Dan says:

  Ze vraj…

  • 9.1
   Bezdomovec says:

   Keďže ryba smrdí od hlavy. V záujme dodržiavanie transparentnosti a jedného metra ,aby bolo zvolané MZ a Bročka abdikoval na svoju funkciu. OKAMŽITE !!!!

 10. 10
  dan says:

  Okamžite!!!To povedal kto,ujo bezdomovec?Už tlačíš hnoj Bez Rešpektu?

  • 10.1
   Bezdomovec says:

   TO NAPÍSAL, NAPÍSAL. Porozumieť napísanému textu je základ komunikácie. Nemýliť si kanalizáciu s mobilizáciu.

  • 10.2
   Bezdomovec says:

   dan hnoj sa dáva do pôdy v novembri,tuším v čase volieb do MZ a primátora. Takže je dosť času, nech dobre dozreje, aj tie prechmaty sa vyjasnia. Neviem za koľko prehajdákaných € sa dá vyvodiť osobná zodpovednosť aj s následkami o nepodmienečnom treste odňatia slobody. U robotníka sú to jeden fúrik, alebo dva mechy cementu u voleného zástupcu ľudu…..? Ja budem robiť všetko pre to aby sa to vyrovnalo a podmienky boli porovnateľné. Volený, nevolený z balkóna dole.

 11. 11
  viktor says:

  Vie mi niekto povedať, odkiaľ táto pani prišla? Aké boli jej predchádzajúce pracovné skúsenosti a pozície? Zažil som ju raz na prvom stretnutí k participatívnemu rozpočtu a dojem na mňa neurobila – ale krátko na to sa stala prednostkou.

 12. 12
  nedaj sa says:

  Na kazdeho pride:-)mali by dat preverit aj veducu OS p.Hunavu,ktora nema vobec socialne citenie a s p.Mudrikovou sa postarala o to, aby z odboru odislo vela zamestnancov,kt.boli dobrymi odbornikmi v praxi.Mobing a bosing na MsÚ Trnava by mal niekto konecne zastavit!!!!

 13. 13
  MaliT says:

  Prešetrujú policajti Radnicu, nie radnica.

  • 13.1
   Vám tu asi šibe says:

   Vy ste kompletni? Policia vysetruje trestny cin, ci podozrenie zo spachanie trestneho cinu “Machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe”. To, ze primator niekoho odvolal neznamena, ze on sam nebude predmetom vysetrovania. Aspon zaklady ovladajte ludia, zaklady. Nikto tu nikoho dopredu neodsudil, ale ak niekto v anonyme oznacil Brocku za prikazujucu stranu, tak je to pruser pre primatora este vacsi ako sa zda. Uz len to, ze ho niekto OZNACIL.

   • 13.1.1
    Bezdomovec says:

    Keď to tu človek číta tak môžme byť radi že nežijeme v 50 rokoch ninulého storočia, to by si úderka LTT zgustla na svojich oponentoch. Uránové bane Příbram by mali prezamestnanosť. Takže chlapci uberte plynu, lebo čo ste zasiali budete aj žať.

 14. 14
  Tuk tuk says:

  Pruser máš ty v hlavičke. Teraz poviem že Bystro alebo bývalý primátor bral úplatky anonymne a je z toho veľký škandál. ..D

  • 14.1
   Bezdomovec says:

   Veru je to prúser, keby bol súhlasil Butko aby mali primátor a viceptimátor a viceprimátorka asistentov,Bistro chcel Bročku, mohol sa podučiť a nemuselo byť také čoro, moro.

 15. 15
  Kristian says:

  Pán primátor, prosím vyjadrite sa verejne k tejto celej diskusii. Vyvráťte, alebo potvrďte čo sa tu píše. Sú pravdou tie platy? Je pravdou ten energetický pracovník?
  Čo je pravdou na ďalších tvrdeniach? Skutočne sa výberové konania na vedúce posty robili iba naoko?

 16. 16
  Primát or says:

  To všetko je klamstvo. Ja som jediný kto tu hovorí pravdu musíte mi veriť. Nikomu inému iba mne.

 17. 17
  Mimi says:

  No áno, len škoda, že si sa tu vyjadril skutočne ako “primát” a nepovedal nič. :)

 18. 18
  Jofo a Peto a Jurko a Simon says:

  Chalani idete: https://www.facebook.com/viskupic.jozef/videos/10215994240076841/. Sice nic poriadne neviete robit, ale toto Vam ide na jednotku. Odrbavat masy.

  • 18.1
   Player says:

   Preco si im to neisiel povedat do oci ? Internetovy hrdina nateba tie masy cakaju, staci vist z ulity a ukazat sa toto som ja a viem to robit lepsie jak tito.

 19. 19
  Stb says:

  Za to ty tu onanujes a poriadne.Sledovať je tvoj koníček. ŠTB by ta určite využila. Ideš! !!!

 20. 20
  Fredy says:

  …. úrad dočasne povedie Bigasová, vedúca odboru ekonomického. Kto to je? Má vôbec znalosti z ekonómie a z riadenia ľudí? Ako viedla svoju firmu a kam ju doviedla?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.