reklama

Radnica spustí od novembra prvé zmeny na mestskom úrade

Primátor Peter Bročka zrealizuje počas jesene prvé z pred časom ohlasovaných reforiem na mestskom úrade. Postupné zmeny v organizačnej štruktúre úradu by mali prebiehať počas nasledujúcich šiestich mesiacov.

So zavedením novej organizačnej štruktúry počíta primátor od novembra tohto roka. Bročka v tejto fáze príprav na spustenie procesu do detailov zachádzať nebude.

Ako naznačil, “podstata zmien je v logickejšom a prehľadnejšom usporiadaní pracovníkov na jednotlivých odboroch a úsekoch úradu“.

Radnica si dáva za cieľ sceľovať veci, ktoré boli od seba odtrhnuté a usporiadať manažment riadenia do logickejších útvarov.

mestsky-urad-tt

Ilustračné foto

Bročkovi sa nepozdáva súčasný stav aj v tom, že napríklad pracovníčky, ktoré majú v agende životné prostredie, sú v súčasnosti zaradené na stavebnom úrade, na komunálnych službách a doprave, ďalšia je na odbore územmého rozvoja.

“Všetci títo ľudia budú po novom pracovať pod jedným človekom, ktorý bude celú agendu životného prostredia koordinovať. To je jeden z príkladov,” prezentoval.

Už o pár týždňov má prísť podľa primátora k vzniku samostatného odboru dopravy. Agenda dopravy momentálne funguje v spoločnom odbore s komunálnymi službami.

Bročka podpísal tento týždeň v súvislosti s prebiehajúcimi zmenami dekréty o odvolaní z funkcie vedúcich dvoch odborov – komunálnych služieb a dopravy a územného rozvoja a koncepcií.

Zo svojej pozície odíde na referentské miesto aj doterajší poverený vedúci úseku dopravy, tento post zostane zatiaľ neobsadený.

“Dôvodom odvolania je pripravovaná zmena organizačnej štruktúry a postupné prerozdeľovanie agendy jednotlivých odborov,” komentoval primátor.

Odvolaní vedúci odborov zostávajú na svojich pozíciách aj naďalej ako poverení vedúci. V doterajšej funkcii by mali zotrvať až do ukončenia výberových konaní na nových vedúcich odborov. Tie by mali byť vyhlásené začiatkom novembra.

K 15. októbru odchádza po dohode z mestského úradu Norbert Halász, ktorý pracoval v pozícii vedúceho úseku organizačného na odbore organizačnom a vnútornej správy. Nový vedúci odboru Radoslav Bazala sa podľa Bročku už stihol na svojom mieste zapracovať.

K zásadným pohybom v otázke celkového počtu zamestnancov na Mestskom úrade v Trnave dochádzať podľa primátora nebude.

“Vzniknú nové agendy, kde prídu noví ľudia, na niektorých postoch zrejme počty klesnú. Určite tu nehovoríme o plošnom prepúšťaní,” naznačil.

Nová a plne funkčná organizačná štruktúra by mala podľa jeho slov fungovať na začiatku jari budúceho roka.

Ulož ako PDF
Napísal 2. októbra 2015 8:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

79 komentárov pre “Radnica spustí od novembra prvé zmeny na mestskom úrade”

 1. 1
  fifo says:

  Konečne pán primátor!

 2. 2
  jano says:

  A este by p. primator bolo dobre preverit ci firma na udrzbu komunikacii dodrziava vysutazene terminy pri oprave komunikacii, lebo ta dotycna firma nijako nestiha, v sutazi bolo aj kriterium rychlost oprav komunikacii, chodnikov a ostatne opravy. Zda sa, ze tato firma vsetko vyhrava a nestiha.

 3. 3
  Peter Klimo says:

  a fejsbuk v pracovnej dobe nezakazu ?? :D

 4. 4
  Nobody says:

  Doprava je hadam najviac zanedbana vec v tomto meste. Aj to malo co sa vykonalo k dobremu je polovicne. Polovicne podjazdy, obchvat, kruhaciky.
  Polovicne riesenia sa zratavaju rokmi a mesto na hospodarskej, dohnanyho, tamaskovicovej, ci rybnikovej v kritickych chvilach kolabuje.
  Mesto na zapade narasta, vsetko vsak ide popod mostik pod zeleznicou.
  30 rocna hanebna tragedia, ked nie viac.
  Aj dobre projekty na rozsirenie rybnikovej kdhack zamietli a podobne fopa co tu narobili.
  Je na case urobit radikalny rez.

 5. 5
  obcann says:

  Doprava- udrzba je na komunalnych sluzbach. Doprava – koncepcia na odbore uzemneho rozvoja. A doprava – investicna vystavba na odbore investicnom. Tak comu sa cudujeme? Jake spolocne kroky a postupy, ked ma kazdy svoj piesocek?

  • 5.1
   Palo says:

   Že vraj v súčasnosti je veľká skupina osôb vykonávajúcich svoju činnosť vo verejnej správe, ktorá je v dôchodkovom veku a súčasne okrem príjmu poberá aj starobný dôchodok.

   • 5.1.1
    obcann says:

    no. vo verejnej správe možno. verejná správa je spoločný pojem a delí sa na štátnu správu a samosprávu. štátnu správu tvoria všetky štátne organizácie a inštitúcie a samosprávu tvoria VUC, mestá a obce. to len na okraj.
    a na meste Trnava by sa pracujúci dôchodcovia dali spočítať na dvoch rukách.

   • 5.1.2
    michal says:

    A tak si veselo berú plat aj dochodok!

 6. 6

  Ešte to nepokaziť pri nových výberových konaniach, pri výmene prednostu MsÚ nedosadiť osobu, ktorú neznáša 90% zamestnancov úradu, ale radšej niekoho kto je teamleader, manažér a človek, čo ľudí spája a nie rozdeľuje. A bude to ok, držím palce ! :)

 7. 7
  občan says:

  Ked príde odborník v zrelom veku zo zahraničia ideme sa zblazniť , Odvolávať top odborníkov s mnohoročnými skúsenosťami v odbore , s nadhľadom a ľudskou charizmou nieje šťastná voľba .Teraz nehovorím o dôchodcoch .

 8. 8
  jan says:

  Ze top odbornici,mna slak trafi.Kto robil alebo robi na mestskom urade vie,ze urciti ludia tam nemaju co robit.Ci doprava,komunalne sluzby atd…A ludia volili Brocku na to,aby robil zmeny.Dzepeto to co byvalo na meste,za KDH a Smeru,to dosadzovanie znamych a rodinnych prislusnikov…Keby to niekto zverejnil..

 9. 9
  silvia says:

  Nevidim tam na niektorych usekov az takych odbornikov ale zasa sa tam pre zmenu objavuju ritolezi a bonzaci, takze je tam nie velmi prijemne pracovne prostredie, viete robit na urade je predsa len zaujimave, dost dovolenky,pravidelne obedy, ziadne prescasy aj. Apropo vzdy nova metla si dosadi svojich to bolo je a bude, dvaja kamosi viceprimatori /jeden z nich vraj uspesny podnikatel, tak preco isiel na MU, vsetko ma dve strany, a dookola mliet, ze to ty predtym je o nicom, podotykam volila som Brocku.

 10. 10
  jánošík says:

  Silvika netrep,ty si volila Bročku?Že dvaja kamoši viceprimátori…Je len na primátorovi,akých si dá vice.A čo je na tom,že bol uspešný podnikateĺ?Ľudia nie su sprostí!!!!!!!Poznáme jednu firmu,pána Rez.,ktorý kandidoval za Smer,firma čo stále robila pre mesto,veľmi draho-nekvalitne.A už nerobí…Bola súťaž,pána rez.už nerobí…firmy robia o polovičku lacnejšie-a hlavne kvalitnejšie.Nech sú bonzáci,keď majú pravdu donášať,tak nech ju donášajú!A koho si dosadil Bročka?Halász už končí.To bolo rečí….

  • 10.1
   džepeto says:

   som zvedavy aky vymysli dovod ked ich bude odvolavat tych svojich vice
   a halasz konci po skoro roku co tam bol bez vyberka

  • 10.2
   silvia says:

   p.Janosik priklad co sa robi lacnejsie a kvalitnejsie, nerozumel ste preco isiel robit na urad, ked bol uspesny podnikatel tam ma istotu asi preto,takze schvalujete bonzactvo to tu uz bolo, a k p. Halazsovi bol tam takmer rok bez vyberka, lebomto bol jeho kamos, takze takto.

  • 10.3
   jozo says:

   jánošík ….zkús písať slušnejšie – s podobným tónom tady “socializmus” nevybudujeme ….alebo možno s vaším vyjadrením “nech sú bonzáci” možno aj ano… :(. pokial sa má niečo posunúť dopredu, tak je treba vzájomnú dôveru, a tu bonzáctvo určite neposíli …. a o tom, že za posledné mesiace vzniká na úrade chaos, skáče sa z temy na temu, nie je jasný smer, a všeci “starí” úradníci sú z principu “nedôveryhodný” …si čvrlikajú vrabci na streche …a v podobnej atmosfere sa zmeny na úrade zavadzajú oveľa ťažšie – chce to dobrý manažment/personal manažent…no najmä dobrú viziu kam mesto smerovať….. a zminovat podobným zpôsobom (bez dohľadatelných faktov) akukolvek firmu môže byť zavádzajúce… je irelevantné za koho majiteľ kandidoval , podstatné je ako odviedol svoju robotu, konstatovanie “nekvalitne ” má mesto hádam podložené reklamáciami prác zo svojej strany a ” príliš drahé” – je celkovo relatívny pojem – nie všetky práce je možné srovnávať iba podľa ceny, a podstatná je i výška rozdielu – či sa bavíme navyše o 5-10-100-1000…% ….pokiaľ máte fakty tak ich napíšte, a pokiaľ ich nie, neosočujte naslepo …

   • 10.3.1
    jozo says:

    vďaka všetkým za palec dole :) ….za upozornenie že : rozvoj bonzáctva nie je cesta k rozvoju tejto spoločnosti a taktiež že pokiaľ na niehoko ukazovať prstom tak ideálne s dohľadatelnými=overitelnými faktami – inak je to v rovine ohovárania…

   • 10.3.2
    obcann says:

    nikto z Vás si nevie predstaviť, ako to je robiť v takej atmosfére, kde Vás riadia a vydávajú pokyny dvaja viceprimátori, potom to primátor “ida cestou” po chodbe zmení, šupne to len tak medzi rečou… a pri odovzdávaní výsledku sa všetci čudujú, lebo “oni” si to predstavovali inak … ale jasné pravidlá nenastavia. vyvíja sa im názor za pochodu . treba si uvedomiť, že úrad je jeden obrovský byrokratický aparát, ktorý ide len v zmysle zákona, zo zákona a na základe zákona.
    to nie je partia dobrovoľníkov, ktorí sa doma dohodnú a potom prídu na lúku a rozhodnú sa, že to bude inak.
    a o tom bonzáctve a donášaní na úrade … úúúúú… radšej netreba ani chodiť na wecko, aby niekto nenahlásil že si tam dlho ….
    tak tak … chýba správny tímlíder, ktorý by správne motivoval a viedol ľudí. vedúci si strážia svoje teplé dvadsaťročné miestečká a prednostka ich nevie ukočírovať, lebo ako dôchodkyňa s platom prednostky by predsa z úradu neodchádzala dobrovoľne.
    prednostka bola z nového primátora nadšená, ale teraz má slzy v očiach a nervy na okraji zrútenia ….

    • 10.3.2.1
     zizo says:

     Obcan ty budes ten najväčší bonzak na urade,roznasas totálne bludy!Prave idem z uradu a musim povedať, ze za Brocku sa urad jasne zlepsil!A ty mas cas pisat cez robotu?Chcel by som taku robotu…Smeracka mafia funguje dobre.

    • 10.3.2.2
     Juraj Fuzák says:

     a predpokladam ze prednostka ti to povedala osobne :)))

    • 10.3.2.3
     fero says:

     úderka skorumpovaných strán a hlavne tajných sponzorov zdatne trepe.Nevadí,občan daj sa liečiť.Dobre ti napísal Zizi,či v robote máš čas písať.Ľudia čo volili Bročku práve chceli,aby si dosadil svojich ľudí.Čo on nerobí a to je možno chyba,lebo sú ľudia čo na mestskom úrade nemajú čo robiť!

    • 10.3.2.4
     fero says:

     Tu sa mozu bat len ludia,ktori si neplnia svoje povinnosti.Brocka bol zvoleny hlavne preto,aby spravil poriadok aj na mestskom urade.Neviem z jakeho dovodu maju uradnici hodinovu prestavku.Ked tam clovek pride,tak z mojej skusenosti si ju niektori aj pretiahnu.Tym nechcem vsetkych davat do jedneho mechu.Napr.odbor zelene ma u mna jednotku.

  • 10.4
   jozef says:

   Janosik to su ostre slova firma co robila pre mesto Rez, zaujimalo by ma co robila a aka sutaz miesto tejto firmy bola vyhlasena tak neurazaj a bud konkretny, cakam na odpoved, ked si dovolis takto na niekoho zautocit, Trnava je mala poznam tu firmu, ludia nie su sprosti, to nie, ale rozmyslam o Vas.

   • 10.4.1
    janosik says:

    Mam s tou firmou skusenost,ked prerabali polikliniku na Prednadrazi.Nepacila sa mi ich praca a ani ludom co tam chodili.To je moj nazor.Tiez si myslim,ze draho.Pocul som od ludi,ze robili aj nejake akcie-elektriku,pre mesto,ale uz nerobia.Ze to robi ina firma,lacnejsie.To ci robi kvalitnesie,musia posudit ludia.Ake ostre slova?Firmu Cs tu tiez spinia a co teraz mam robit.Tiez sa mi ich praca vsetka nelubi.

    • 10.4.1.1
     jozo says:

     jánošík…veď si takmer odporujete…v prvom príspevku uvádzate ako fakt – že niekto robil pre mesto draho-nekvalitne, a teraz…”počul som od ludí…” – klasické JPP “jedna pani povedala…” …pokiaľ nemáte konkrétne informácie (overitelné) tak nepúštajte ďalej…inak je to v rovine čistého ohovárania …:)

    • 10.4.1.2
     jozef says:

     Jedna baba povedala, takto podobne zacal aj terajsi primator ked ohovaral firmy napr. udrzba zelene a doteraz robia lebo nie je to take jednoduche ako si myslel, doteraz nie je vyhlasena sutaz, a povodne firmy su mu dobre, sice konaju len na jeho prikaz a vraj sa setri, ked nekosim, neokopavam tak usetrim aj ked nejim usetrim, jeho aktivity dobrovolnika neboli nezistne apropo terajsie investicne akcie su este schvalene predoslymi takze ziadny zazrak.

     • 10.4.1.2.1
      janosik says:

      Tento raz klamate,ze setri na koseni.Boli vykonane styri kosby,tak ako kazdy rok.Bol som sa pytat na odbore co to maju na starosti.Ked neverite,tak sa spytajte cez odkaz pre starostu.Tym koncim debatu,nema to vyznam.Pekny vecer.

      • 10.4.1.2.1.1
       jozef says:

       Vo Vajslovej a okoli sa kosila 3x, sipy sa okopovali raz a teaz ich zazimovali, a podotykam ulica Stredna a okolie len 2 x ale to bolo kosenie a vsetko bolo pokosene a urobene len a len ked si obcania stazovali.

       • 10.4.1.2.1.1.1
        Ján says:

        Jožko dobre klameš.No veď sa spýtaj oficiálne cez odkaz pre starostu,koľkokrát sa kosila Vajslova dolina.A dá sa to dokázať cez faktúry.A pošli to oficiálne aj firme.Do roka do dńa skončia firmy kosiť trávu v meste.Mesto si bude kosiť samo!

 11. 11
  voxpopapuli says:

  Najprv odvolám, teda len dvoch, tie dva posty boli asi lukratívne a už pre niekoho nachystané, potom začnem robiť struktúru, pritom penzistov je tam viac dosť, Mená ktoré sa spomínali s úplatkami, hlavne to meno, ktoré aj to naznačuje, sú tam a budú do blba…Halász by nekončil, keby neboli tlaky a vedúci úseku strategických koncepcií dtto, nevyberá sa podľa skúseností, ale podľa kamarátstva…, veď uvidíme tie transparentné výberká…

  • 11.1
   watchdog says:

   Je to tak. Napr.bolo vypísané výberové konanie na pozíciu referent komunikácie v Kancelárii primátora. Prihlásilo sa 150 záujemcov, ktorí sa robili kroví vopred vybranej (primátorovej a Peciarovej známej) Celá maškaráda trvala od začiatku júna až do polovice júla, ale madam nastúpila až od 1.9. Predpokladám, že uvedenú pozíciu nezvládne a bude sa čoskoro porúčať ako pán Pavelka. Ľudia od primátora čakali, že pošle kade ľahšie z úradu ľudí, ktorí sa svojou prácou zdiskreditovali a za roky pôsobenia na úrade (kde sa cítia ako bohovia na Olympe) stratili morálne právo niekoho viesť. Čakali, že sa konečne niečo udeje s MsP (dočkali sa akurát kúpenia bicyklov) aj v MTT (ide všetko po starom aj s katastrofálnym programom bez akejkoľvek koncepcie s preberanými reláciami a katastrofálnym spravodajstvom) za cca 100 000 € z mestského rozpočtu.

  • 11.2
   tono says:

   Tak pre koho boli nachystane?Treba napisat!Zase klamstva,ze na Halasza boli tlaky!To kamaratstvo bolo za cias KDH a Smeru.Presne je vidiet,ze napr.vyhral vyberove konanie pan Bazala.Mam tam vela znamych a su max.spokojny!Joj mohli zverejnit ake rodinne klany tam robia…To by bolo.

 12. 12
  janosik says:

  Watchdog klamstva tu dobre siris.Pavelka stale robi na urade.Koho znama prisla na urad?Chces povedat,ze primator ovplyvnoval vyberovu komisiu?A nebodaj aj Peciar?Ze by si take nieco dovolili?Ved cakaju na kazdu jeho chybu.To su reci hodneho maleho dietata!Nejako sa s Kopunkom neviete dohodnut…Pred tyzdnom Pavelka nastupil a uz nerobi…A aky je problem s mestskou policiou?

  • 12.1
   džepeto says:

   koho znama? skus sekretariat na radnici. A to ze ovplyvnuju vyberove komisie a verejne obstaravania je verejne tajomstvo

   • 12.1.1
    Juraj Fuzák says:

    tak to tvoje verejne tajomstvo kludne zverejni alebo netrep. Povedz konkretne kedy, kde a za kym kto dosiel a zmanipuloval nejake vyberove konanie, uz som sa ta na to pytal asi tri krat ale odpovede som sa nedockal. Neocakavam ju ani teraz.

    Vsetci chceme pocut dokazy a fakty a nie povedacky starej baby. Tak sup von s tym…

  • 12.2
   júlia says:

   Pavelka len do 15.10. , vraj sa neosvedčil…..

 13. 13
  džepeto says:

  vyckaj casu, vsetko pride v spravnom case

  • 13.1
   jozo says:

   Treba byt konkrétny….a ” nevatovať” rovnako ako janošík vyššie….
   …aj keď rovnaka pripomienka sa hodí aj na pôvodný článok….kopec vecí naznaci- no nič konkrétne….a potom vznikajú rôzne domnenky, polemiky…

  • 13.2
   Juraj Fuzák says:

   popravde som inu odpodved ani necakal, takze ti zelam krasny novy tyzden plny novych konspiracii, len bacha aby sa ti z takeho mnozstva hlava nezatocila :)))

 14. 14
  boris says:

  džepeto ty budeš asi z dreva…Bročka má toľko nepriateľov,že by sa len potešili,že niekoho ovplyvňuje alebo nejako nahovára na svojo povedzme koníka.Už by nejaký člen výberovej komisii dostal odpočúvacie zariadenie od polícii.To vie aj malé dieťa.Smeráci a Kádeháci,pardon ich veľkí sponzori-mecenáši okrem platenia ich Kopunkového plátku,dostali za úlohu šíriť totálne nezmysly!Jáj niekto prišiel,ale aj prichádza o veĺké kšefty.

 15. 15
  občan says:

  Mohlo by sa trochu viacej otvorene písať nielen o pracovníkoch MU , ale aj o poslancoch poslankyniach v hociktorom období , včeličo by sme sa možno dozvedeli , sustavne sa útoči len na ludi na MU ,

 16. 16
  občan says:

  pisateľ voxpopapuli napíš konkretne ktoré meno naznačuje úplatky

 17. 17
  obcann says:

  všetky zmeny organizačnej štruktúry musí schváliť zastupiteľstvo

 18. 18
  obcann says:

  ale takýto materiál na rokovanie zajtra nie je predkladaný. tak ako môžu platiť od novembra?

 19. 19
  halifaxova says:

  zizo neuražaj , nemaj podozrievave myslienky , píš k veci a dôstojne
  ukažme ludom , že aj výmena názorov može byť kultivovaná , skus to

 20. 20
  rozalia says:

  Pisem prvy raz diskusia o nicom, ale mam taky dojem ze tieto diskusie rozduchal sam p. primator pred volbami svojimi nie celkom serioznymi prispevkami cez jednoho svojho novinara, ktory teraz nic uz nekritizuje /zaujimave/ a terajsi primator isiel cez mrtvoly nakydal na vsetko co bolo aj dobre, a preto je to tak, ze ludia kritizuju a ohovaraju vsetko bez nijakych dokazov, kritizoval aj dodatky k stavebnym pracam,a teraz sa ukazalo, prehlasil budu pevne vysutazene a je zaujimave, ze dodatkov je neurekom, nehovorim, ze nie su opodstatnene, takze suma sumarum, kritika terajsieho primatora niekedy nebolo koser, a preto su aj taketo diskusie,peknu zbytok dna

 21. 21
  Palo says:

  Aby sa nezabudlo:
  Veľká skupina osôb vykonáva svoju činnosť vo verejnej správe a je v dôchodkovom veku a súčasne okrem príjmu poberá aj starobný dôchodok.

 22. 22
  obcann says:

  čo máš na mysli pod tým veľká skupina na verejnej správe?
  verejnú správu totiž tvorí štátna správa (všetky štátne orgány a inštitúcie) a samospráva (VUC, mesta, obce). to len na okraj.
  na meste je takýchto ľudí cca 10 z celkového počtu cca 250 zamestnancov úradu a MsP.
  takže čo je to veľa a kde?

 23. 23
  obcann says:

  a jako je to s tou novou sekretárkou na radnici, čo sa tam zjavila bez výberového konania?
  ked viceprimátori sekretárku mali. primátor má dve. a dalšie dve sú na materskej.

 24. 24
  Jana says:

  Občan ty máš čas písať počas roboty?Ako sa to tu sťažuje…Keď máš gul..tak sa spýtaj cez odkaz pre starostu,musia ti na všetko odpovedať.No milenky bývalých sú už urazené………

 25. 25
  ebenci says:

  Konecne zmeny, ale zislo by sa vymenit ludi, ktori pre obcanov 15-20 rokov nic poriadne neurobili, len zohrievali rite na stolickach a namiesto rieseni hladali vyhovorky. Ze su prec ti dvaja veduci odborov je super, este par ich treba dat do ulohy referentov

 26. 26
  Palo says:

  Tak asi dnes o tomto nerokovali…

 27. 27
 28. 28
  marek says:

  Diskusia o exprimátorovi je zaujímavejšia?!

 29. 29
  Anka says:

  november je za dverami… a o zmenach je dajako ticho…

 30. 30
  Hana says:

  Anka a to budú vyhlasovať trúbou?To čo je v článku je pravda.Dekréty už boli rozdané.

 31. 31
  anton says:

  Anka nema rozum,sak degradovali tych vedúcich! Ked chces vedieť viac,napis si na mesto!

 32. 32
  Palo says:

  November:-)

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.