reklama

Radnica spustí od novembra prvé zmeny na mestskom úrade

Primátor Peter Bročka zrealizuje počas jesene prvé z pred časom ohlasovaných reforiem na mestskom úrade. Postupné zmeny v organizačnej štruktúre úradu by mali prebiehať počas nasledujúcich šiestich mesiacov.

So zavedením novej organizačnej štruktúry počíta primátor od novembra tohto roka. Bročka v tejto fáze príprav na spustenie procesu do detailov zachádzať nebude.

Ako naznačil, „podstata zmien je v logickejšom a prehľadnejšom usporiadaní pracovníkov na jednotlivých odboroch a úsekoch úradu„.

Radnica si dáva za cieľ sceľovať veci, ktoré boli od seba odtrhnuté a usporiadať manažment riadenia do logickejších útvarov.

mestsky-urad-tt

Ilustračné foto

Bročkovi sa nepozdáva súčasný stav aj v tom, že napríklad pracovníčky, ktoré majú v agende životné prostredie, sú v súčasnosti zaradené na stavebnom úrade, na komunálnych službách a doprave, ďalšia je na odbore územmého rozvoja.

„Všetci títo ľudia budú po novom pracovať pod jedným človekom, ktorý bude celú agendu životného prostredia koordinovať. To je jeden z príkladov,“ prezentoval.

Už o pár týždňov má prísť podľa primátora k vzniku samostatného odboru dopravy. Agenda dopravy momentálne funguje v spoločnom odbore s komunálnymi službami.

Bročka podpísal tento týždeň v súvislosti s prebiehajúcimi zmenami dekréty o odvolaní z funkcie vedúcich dvoch odborov – komunálnych služieb a dopravy a územného rozvoja a koncepcií.

Zo svojej pozície odíde na referentské miesto aj doterajší poverený vedúci úseku dopravy, tento post zostane zatiaľ neobsadený.

„Dôvodom odvolania je pripravovaná zmena organizačnej štruktúry a postupné prerozdeľovanie agendy jednotlivých odborov,“ komentoval primátor.

Odvolaní vedúci odborov zostávajú na svojich pozíciách aj naďalej ako poverení vedúci. V doterajšej funkcii by mali zotrvať až do ukončenia výberových konaní na nových vedúcich odborov. Tie by mali byť vyhlásené začiatkom novembra.

K 15. októbru odchádza po dohode z mestského úradu Norbert Halász, ktorý pracoval v pozícii vedúceho úseku organizačného na odbore organizačnom a vnútornej správy. Nový vedúci odboru Radoslav Bazala sa podľa Bročku už stihol na svojom mieste zapracovať.

K zásadným pohybom v otázke celkového počtu zamestnancov na Mestskom úrade v Trnave dochádzať podľa primátora nebude.

„Vzniknú nové agendy, kde prídu noví ľudia, na niektorých postoch zrejme počty klesnú. Určite tu nehovoríme o plošnom prepúšťaní,“ naznačil.

Nová a plne funkčná organizačná štruktúra by mala podľa jeho slov fungovať na začiatku jari budúceho roka.

Ulož ako PDF
Napísal 2. októbra 2015 8:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Radnica spustí od novembra prvé zmeny na mestskom úrade”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.