reklama

Zmeny na mestskom úrade od 1. januára 2020: vzniknú nové odbory aj referáty, niektoré pozície zaniknú alebo presunú

AKTUALIZOVANÉ

Mesto Trnava zverejnilo 8. októbra 2019 oznámenia o výberových konaniach na celkom päť pozícií vedúcich odborov na mestskom úrade. Výberové konania majú súvis s novou organizačnou štruktúrou mestského úradu, o ktorej informoval zamestnancov primátor Peter Bročka v druhej polovici septembra.

Nová organizačná štruktúra Mestského úradu v Trnave (MsÚ) nadobudne podľa dokumentu, ktorý má portál trnava-live.sk k dispozícii, účinnosť od 1. januára 2020.

Zmeny na mestskom úrade budú znamenať vytvorenie nových odborov a referátov, zmeny názvov na odboroch a niektorých referátoch MsÚ, ale aj presuny na niektorých úsekoch, referátoch a odboroch.

Počnúc 1. januárom 2020 dôjde na základe rozhodnutia primátora k zrušeniu niekoľkých obsadených aj neobsadených pracovných pozícií.

Ilustračné foto

Ako vyplýva z rozhodnutia Petra Bročku o organizačnej zmene MsÚ, cieľom organizačných zmien je „racionalizovať existujúcu štruktúru organizačných útvarov a zefektívniť prácu zamestnancov Mestského úradu v Trnave“. Navrhované zmeny mesto prerokovalo s odborovou organizáciou ZO Sloves – Mestský úrad v Trnave.

„Zmeny sa pripravovali od januára 2019, prednostka Mestského úradu v Trnave pri návrhu novej organizačnej štruktúry vychádzala z podkladov vedúcich zamestnancov, výsledný návrh schválil primátor mesta,“ priblížila hovorkyňa mesta a vedúca úseku komunikácie a marketingu Veronika Majtánová.

V rámci zmien príde podľa V. Majtánovej k redukcii deviatich pracovných miest.

„Zároveň boli vytvorené nové organizačné útvary, pri ktorých obsadzovaní postupujeme podľa zákona – aktuálne máme už zverejnené výberové konania na vedúcich novovzniknutých odborov MsÚ. Pri ukončovaní pracovných pomerov sa riadime kolektívnou zmluvou,“ doplnila.

Nové organizačné útvary

Na úrade od 1. januára 2020 vznikne nový Odbor strategického plánovania a projektového manažmentu s referátmi projektového manažmentu, zdravé mesto, participácie a referátom strategických dokumentov.

Súčasný Odbor právny a majetkový sa od nového roka rozdelí. Vznikne Odbor právny s referátom zmluvných vzťahov a legislatívy.

Odbor majetkový má mať referáty evidencie majetku mesta, správy majetku mesta a referát nakladania s majetkom mesta.

Novinkou je aj vytvorenie dvoch referátov – strategického verejného obstarávania a bežného verejného obstarávania na Odbore verejného obstarávania.

V kancelárii prednostky MsÚ bude vytvorený sekretariát.

Zrušenia a presuny

Na mestskom úrade aj radnici dôjde k zrušeniu viacerých organizačných útvarov.

Od 1. januára 2020 bude zrušený Útvar projektového manažmentu, zaniknú pozície poradcu primátora pre správu Mestskej pamiatkovej rezervácie aj poradcu pre kultúru a hovorcu mesta.

V kancelárii primátora dôjde k zrušeniu úseku sekretariátu a protokolu a referátu zahraničných vzťahov.

Na Odbore územného rozvoja a koncepcií skončia referáty energetického manažmentu, urbanisticko-architektonických podkladov a referát ekonomického rozvoja.

Zrušenie čaká aj úseky prípravy stavieb, realizácie stavieb a referáty verejného obstarávania a zmluvných vzťahov a referát zákazkovej prípravy na Odbore investičnej výstavby.

Na Odbore dopravy a komunálnych služieb dôjde k zrušeniu referátu poľnohospodárstva a menších obecných služieb.

Odbor vzdelávania, športu a kultúry príde o referát kultúry, na Útvare hlavného kontrolóra zrušia referát pre sťažnosti.

Do kancelárie prednostky MsÚ sa z kancelárie primátora presunie úsek komunikácie a marketingu, spoločne s referátom marketingu a propagácie a referátom komunikácie.

Pod kanceláriu prednostky bude presunutý aj referát BOZP, civilnej a požiarnej ochrany.

Referát správy zelene bude po novom fungovať namiesto Odboru dopravy a komunálnych služieb na Odbor územného rozvoja a koncepcií.

Kancelária Zdravé mesto bude pôsobiť namiesto Odboru sociálneho na Odbore strategického plánovania a projektového manažmentu.

Rušenie pracovných pozícií

V dôsledku pripravovaných zmien zrejme príde od 1. januára k ukončeniu pracovného pomeru niekoľkých zamestnancov úradu.

Zrušené budú obsadené pozície poradcu primátora pre správu Mestskej pamiatkovej rezervácie, vedúcej kancelárie primátora, na Odbore priemyselného parku a inovačných procesov bude zrušená jedna obsadená pozícia, dve pozície (z toho jednu obsadenú) zruší radnica na menších obecných službách, ďalšie dve obsadené miesta skončia na referáte dopravy a cestného hospodárstva.

Dve obsadené pozície budú zrušené na Odbore územného rozvoja a koncepcií (na referáte správy zelene a referáte energetického manažmentu).

Od nového roka sa ruší aj obsadená pozícia vedúcej úseku majetkového aj obsadená pracovná pozícia na referáte škôl a školských zariadení.

Zrušené bude aj neobsadené miesto poradcu primátora pre kultúru a hovorcu mesta.

Podľa štatistického údaju k 30. septembru 2019 pracovalo na mestskom úrade a radnici spolu 226 ľudí.

Ulož ako PDF
Napísal 9. októbra 2019 11:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zmeny na mestskom úrade od 1. januára 2020: vzniknú nové odbory aj referáty, niektoré pozície zaniknú alebo presunú”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.