reklama

Predseda TTSK Viskupič predstavil nové mená, svoje pozície na úrade opustilo viacero ľudí

Novým riaditeľom Úradu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) je od 1. januára 2018 Július Fekiač. Vo funkcii nahradil odvolaného Ľuboša Dušeka, ktorý skončil k 31. decembru po dohode s predsedom TTSK Jozefom Viskupičom.

Trnavský župan Jozef Viskupič informoval na brífingu s novinármi aj o personálnych zmenách na Úrade TTSK.

Okrem nového riaditeľa úradu Júliusa Fekiača predstavil Viskupič aj Petra Markoviča, ktorý je poverený riadením kancelárie predsedu kraja.

Fekiač je podľa Viskupiča veľkým prínosom pre samosprávny kraj. “V minulosti pôsobil na Magistráte hlavného mesta Bratislavy, ministerstve spravodlivosti a na Úrade vlády SR na poste vedúceho služobného úradu v období premiérky Ivety Radičovej,” priblížil.


Jozef Viskupič (vpravo) počas stretnutia s novinármi. Po jeho pravici sedia podpredsedovia TTSK József Berényi a Marek Neštický, vľavo nový riaditeľ úradu Július Fekiač

Predstavou Jozefa Viskupiča je preformátovať chod úradu na výkon. Aj preto plánuje zmeniť organizačnú štruktúru.

Nepočíta s doteraz zaužívaným päťzložkovým riadením, preto sa rušia posty riaditeľov sekcií. “Som hlboko presvedčený, že sekcie v organizačnej štruktúre sekcie nemajú čo robiť,” poznamenal.

Ku koncu roka 2017 skončili vo funkciách riaditelia sekcií riadenia úradu Jozef Behúl, regionálneho rozvoja Marek Turanský a verejnej správy Štefan Murárik. Odišli aj “pravá ruka” Tibora Mikuša Juraj Štaffa a riaditeľ odboru ľudských zdrojov a miezd Eduard Bednárik.

Prípadné ďalšie nové mená, najmä na odborných vedúcich pozíciách či na riadiacich postoch inštitúcií chce Viskupiť riešiť prostredníctvom verejných konkurzov s prispením posudkov komisií zložených z odborníkov a bez politických tlakov.

Zmena organizačnej štruktúry úradu nepodlieha schvaľovaniu zastupiteľstva, je však potrebná komunikácia s odborármi.

Viac priestoru plánuje trnavský župan poskytnúť v rámci spolupráce s krajom občianskym a odborne zdatným ľuďom z radov verejnosti.

“Občiansky a odborný sektor má dostať svoj priestor a je nenahraditeľný pri správe veci verejných. Spoluprácou s občianskou a odbornou verejnosťou by sme chceli zasiahnuť napríklad oblasti financií, kultúry, dopravy a podobne,” dodal Jozef Viskupič.

Ulož ako PDF
Napísal 11. januára 2018 10:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Predseda TTSK Viskupič predstavil nové mená, svoje pozície na úrade opustilo viacero ľudí”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.