reklama

Predseda TTSK Viskupič predstavil nové mená, svoje pozície na úrade opustilo viacero ľudí

Novým riaditeľom Úradu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) je od 1. januára 2018 Július Fekiač. Vo funkcii nahradil odvolaného Ľuboša Dušeka, ktorý skončil k 31. decembru po dohode s predsedom TTSK Jozefom Viskupičom.

Trnavský župan Jozef Viskupič informoval na brífingu s novinármi aj o personálnych zmenách na Úrade TTSK.

Okrem nového riaditeľa úradu Júliusa Fekiača predstavil Viskupič aj Petra Markoviča, ktorý je poverený riadením kancelárie predsedu kraja.

Fekiač je podľa Viskupiča veľkým prínosom pre samosprávny kraj. “V minulosti pôsobil na Magistráte hlavného mesta Bratislavy, ministerstve spravodlivosti a na Úrade vlády SR na poste vedúceho služobného úradu v období premiérky Ivety Radičovej,” priblížil.


Jozef Viskupič (vpravo) počas stretnutia s novinármi. Po jeho pravici sedia podpredsedovia TTSK József Berényi a Marek Neštický, vľavo nový riaditeľ úradu Július Fekiač

Predstavou Jozefa Viskupiča je preformátovať chod úradu na výkon. Aj preto plánuje zmeniť organizačnú štruktúru.

Nepočíta s doteraz zaužívaným päťzložkovým riadením, preto sa rušia posty riaditeľov sekcií. “Som hlboko presvedčený, že sekcie v organizačnej štruktúre sekcie nemajú čo robiť,” poznamenal.

Ku koncu roka 2017 skončili vo funkciách riaditelia sekcií riadenia úradu Jozef Behúl, regionálneho rozvoja Marek Turanský a verejnej správy Štefan Murárik. Odišli aj “pravá ruka” Tibora Mikuša Juraj Štaffa a riaditeľ odboru ľudských zdrojov a miezd Eduard Bednárik.

Prípadné ďalšie nové mená, najmä na odborných vedúcich pozíciách či na riadiacich postoch inštitúcií chce Viskupiť riešiť prostredníctvom verejných konkurzov s prispením posudkov komisií zložených z odborníkov a bez politických tlakov.

Zmena organizačnej štruktúry úradu nepodlieha schvaľovaniu zastupiteľstva, je však potrebná komunikácia s odborármi.

Viac priestoru plánuje trnavský župan poskytnúť v rámci spolupráce s krajom občianskym a odborne zdatným ľuďom z radov verejnosti.

“Občiansky a odborný sektor má dostať svoj priestor a je nenahraditeľný pri správe veci verejných. Spoluprácou s občianskou a odbornou verejnosťou by sme chceli zasiahnuť napríklad oblasti financií, kultúry, dopravy a podobne,” dodal Jozef Viskupič.

Ulož ako PDF
Napísal 11. januára 2018 10:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

65 komentárov pre “Predseda TTSK Viskupič predstavil nové mená, svoje pozície na úrade opustilo viacero ľudí”

 1. 1
  Otvorené ústa says:

  Päťzložkové riadenie….
  Rozum zostáva stáť.
  Také nie je ani v európskej vesmírnej agentúre.

 2. 2
  brano says:

  P. Ing. Dušek je to velká škoda, že ho vymenili,pracovitý,dobrý , nestranný pracovník, bol to ťahúň na VÚC, takže sa zrejme nepostupovalo kto a akú prácu odviedol, ale povedzme si na rovinu u robila sa čistka, ako vždy, takže nástupom nového sa nič v tejto oblasti nezmenilo,dôvod výmeny veľmi velmi chabý a podotýkam to nie je len môj názor, ale čo už

  • 2.1
   ferino says:

   Stará garda vyhodená, naši „správni „ kamoši prijatí , hranty a korytá obsadené lojálnymi „odborníkmi“ , vysoké platy a odmeny pre toto volebné obdobie schválené, iba akosi na občanov sa akosi zabudlo. Pán župan, už je najvyšší čas začať plniť tie krásne predvolebné sľuby a predsavzatia, ktoré ste pred voľbami občanom dal. V Trnave a nie iba tam, zlyháva automobilová doprava, tri podjazdy a jeden nadjazd nad železnicou je pre Trnavu málo. V súčinnosti s radnicou začať riešiť dlhodobý úbytok Trnavčanov mohutnejšou výstavbou nájomných bytov. S radnicou vyriešiť problém s časenkami , kde pred mestskou poliklinikou sa už o 4 hodiny v noci začínajú schádzať pacienti iba pre to, aby o 7 h. ráno dostali časenku. Pred vchodom do polikliniky nie sú lavičky , pacienti a mnohí aj opakovane musia stát do 6 h. , kedy otvárajú polikliniku, o 7. hodine začnú sestričky vydávať časenky a od 8 h. začnú ordinovať lekári. Upozorňujem, že množstvo pacientov chodí k lekárom aj na kontrolu takže túto nepríjemnú tortúru si zopakujú viackrát. Pán župan, teraz niečo špeciálne pre vás. V amfiteátri medzi javiskom a hľadiskom je plocha veľmi vysoko. Takmer vždy, keď tam vystupuje nejaká hudobná skupina sa táto plocha zaplní spontánne tančiacou omladinou takže ľudia sediaci od prvej po desiatu radu nemajú šancu vidieť učinkujúcich . Stačilo by iba znížiť plochu medzi javiskom a hľadiskom o pár desatín metra a boli by spokojní všetci. Je na zváženie , či je potrebné aj naďalej vydávať časopis Rodný môj kraj keď tento prezentoval iba župana Tibora Mikuša. Problémov, ktoré musí riešiť TTSK je veľa a preto netreba zahálať a konečne sa pustiť do poctivej roboty.

   • 2.1.1
    FajronTT says:

    Popísal si piate cez desiate.
    Ešte si zabudol na problematiku imigrantov, raketový vesmírny program, renováciu hodín na mestskej veži, presadnutú cestu pred VUC a zodratú farbu na plnej bielej čiare pred Majcichovom.

    • 2.1.1.1
     ABB says:

     Áno, pomýlil si správcu polikliniky a amfiteátra. To nie je TTSK ale Mesto Trnava, ale ináč napísal presný stav. Nechajme županovi, nech má trochu času sa zorientovať, ale tieto otázky treba adresovať na mesto. Natierať lavičky, vyškierať sa na facebooku je jedná vec, ale urobiť čosi s poliklinikou a tou situáciou tam už je iná káva. Proste tieto bradaté deti nemajú naviac.

     • 2.1.1.1.1
      benetton says:

      jeden co mal naviac uz tu bol. Boli aj casenky aj po kkt parkovacich miest, opravovali sa cesty, sportoviska, kosila sa trava 10 krat za rok, mesto priam prekvitalo, neda sa to porovnat s bradatymi. Treba asi volby nech uz sa konecne vrati kadehacko smeracka klika a bude zase dobre. Vsak ludia nie su slepi. Tak nejak si to predstavujes?

      • 2.1.1.1.1.1
       Oj says:

       Ale zas sa vozill na vodnom dele pred futbalom take promo nemal nikto zatial :D

       • 2.1.1.1.1.1.1
        Dan says:

        No Vladovi to nevyšlo,Bystra pretlačiť. Si myslel,že Trnavcania su tupe ovce.Uvidíme koho bude pretláčať za primátora tento rok.Ale vidím tam uja Mraza.

        • 2.1.1.1.1.1.1.1
         Abb says:

         Mráz by bol dobrý primátor. Má skúsenosti a rozhľad. Určite by som mu hlas dal.

         • 2.1.1.1.1.1.1.1.1
          Hok says:

          Ten Mraz co ako riaditel mestskej firmy odmietol ukazat zmluvy? To by sme si pomohli tie jeho skusenosti ukazuje stale pan konspirator, co sa potom poti jak keby dostal trest smrti.

          • 2.1.1.1.1.1.1.1.1.1
           DIDI says:

           Učeň zo Šmaraky to mal nachystané inak,Mladý Bročka jeho asistent, aby získal skúsenosti,ked to nevyšlo, lebo Barbina to pokašlala pri CT a prúser bol na svete.Reálny stav dal sa na boj formou ako počas druhej Dzurindovej vlády Mikino.Či z toho bude aj Trnavská gorila ,myslím že áno.Nepoť sa potom ked, ring volný všetko je dovolené podraziť ťa môžu aj koaličný partneri, ktorých si Bročka získava rôznym spôsobom,len neviem ako to má zaistené dalej v potencionálnych trestných podaniach.

      • 2.1.1.1.1.2
       Tictac says:

       A budú mať čo ešte kradnúť? Mne sa zdá, že už stihli všetko

   • 2.1.2
    jarino says:

    ferino to píšeš Mikušovi ? Ale ten tam už nie je. Meškáš 3 volebné obdobia.
    Je 12.1.2018. Kde si sa zasekol, cestuješ v čase ?

   • 2.1.3
    forrest gump says:

    človeče, ty si naozaj srandista, neskutočná neznalosť.

  • 2.2
   ťahúň says:

   Záleží na ktorú stranu ťahal.
   Inak pozdravuj ho brano, nikdy sme o ňom nepočuli, ale česť jeho pamiatke.

 3. 3
  zlatica says:

  A teraz postupne sa budú nenápadne priberať ďalší pracovníci, presne ako na MÚ tam ich pribudlo hádam do 35

 4. 4
  ABC says:

  Pracovné skúsenosti nabrané v Arche ,Anfiku s.r.o Teraz pretaví do činorodej práci v prospech občanov VUC. Niečo obdobné ako na meste,ved´už nadviazali spoluprácu. Nezávislý odborníci.

  • 4.1
   ustocka says:

   bla bla, nic konstruktivne, ale snaha o diskreditaciu osoby ala stary rezim. V dnesnom svete s tymito recickami placom na diskusiach uz nepochodis. umri

   • 4.1.1
    Amater says:

    Koľko úprimnosti,použijem obľúbenú otázku Fuzáka ” čo si urobil pre Trnavu”.

    • 4.1.1.1
     Juraj Fuzák says:

     Ked mi ukazes jedineho cloveka, ktoreho som sa mal akoze podobnu kravinu opytat tak mas u mna pivo. Nerob zo seba hlupaka prosim ta. Vo vlastnom zaujme, daj si otazku ci ti to za to stoji 😂😂😂

 5. 5
  kain says:

  A bude aj EXORCISTA ???? Toho si pozvala na úrad Erika Jurinová – VÚC žilinský kraj. Šiby ryby …

 6. 6
  ABC says:

  Myslíš Matoviča ,lebo toho tam bolo vidieť, ked oznamovala nákup predraženého CT prístroja.Keby ich bol Blanár nakúpil ako Náhradné diely možno by to bolo lacnejšie.

 7. 7
  Pat a Mat says:

  Presne ABC z Amfiku do parlamentu a z ničoho za primátora. Žiadna prax z komunálnej politiky a práce s ľuďmi na ulici. Hneď veľkí manageri. Napr. aj Pekarčík v MTT povedal že ho nebaví politika, čo je jeho hlavná práca, ale chce byť manager. Ako by sa bez politiky dostal na funkciu nepovedal.
  Jofo a pre Pekarčíka nemáš miesto ? Je to terminátor.
  Stíha 3 firmy, 4 deti, 70 tisícové mesto aj svadby v sobotu, teleportuje sa do Čile kedy chce, VUCku zvládne aj po fajronte – taký nový Gustino.
  Prvé čo Pat a Mat vymysleli je, že zrušili Mestský ples, ktorý všetci poslanci odsúhlasili v rozpočte, teda chcú aby sa organizoval.
  Kto dal Bročkovi na to právo ? Na čo sa to hrá ? O ples bol a je záujem, nákladovo bol v pluse a konal sa 22 rokov. On síce nemá s kým tancovať, ale ostatní majú.

  • 7.1
   Juraj Fuzák says:

   Minule bol Pekarcik aj behat na Slavii a dokonca viem ze aj na pive uz par krat bol 😂😂😂

   • 7.1.1
    ABC says:

    Aby sme to uzavreli Pekarčík a Viskupič členovia v tejto sezone veľmi úspešného klubu HK Trnava.Potom sa nemusíme ničomu čudovať.Takto nejako to dopadne aj s mestom a VUC.Pán Boh vedel prečo sviniam nedal rohy.

    • 7.1.1.1
     Juraj Fuzák says:

     No to je pravda, Pekarcik je tento rok slaby na presilovkach a Viskupic v brane by nechytil ani chripku.

     • 7.1.1.1.1
      Amater says:

      V zálohe je predsa Jano Laco chvíľu bol voľný.Viskupič sa mohol viac venovať intrigám s Pekarčíkom.Pekarčík tiež by mohol ako amatérski manažér niečo zachrániť.

  • 7.2
   tanečnica says:

   Ples nebude lebo Fúzak má zákaz vstupu, Pekarčík je na Antarktíde a Pallang nemá novú róbu

 8. 8
  Pravda says:

  Tak ako dal právo Butkovi,Stankovi,Bosnakovi,Hambalkovi dat pozemky porovi za euro,odsúhlasiť pumpu Tir Petroleum, postaviť Kaufland v nemocnici,odsúhlasiť reklamné lavičky a iné do neba volajúci zlodejiny, tak má právo Brocka zrušiť trápny ples snobov.Všetci môžu potom sedieť vo ViPke na Spartaku.

 9. 9
  anarchista says:

  Nejako nám chlapec narástol.
  Sám bez vedomia vedenia, poslancov a konzultácie s odborníkmi zavliekol mesto do súdnych sporov. Sám proti rozhodnutiu poslancov, bez konzultácii s verejnosťou zrušil mestský ples.
  Už asi netreba byt transparentný, komunitný ani participatívny.
  Ktovie čoho sa ešte dožijeme.

 10. 10
  Parva Roma says:

  Posypte radšej cesty, pán župan…

 11. 11
  ABC says:

  37 nahlásených havárií na území kraja, o 12hod.16.1.2018. Takže žiadna zmena ani po sľuboch, že bude zmena. Vaše vysoko blahorodie SHMU s predstihom minimálne 12 hodín s určitosťou 90% predpovedá počasie,čo sa aj stalo v dnešnom prípade.Snežiť začalo asi o 0,5 hodiny skôr ako bol graf pre Trnavský kraj,takže dovolím si dať z prvej zodpovednejšej akcie známku 5,to ako že na prebranie.

 12. 12
  DPH says:

  Zatiaľ pri zabezpečení zjazdnosti ciest sa päť stupňový systém riadenia neosvečil.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.