reklama

J. Viskupič: Stredné školy na území TTSK zostanú do konca týždňa zatvorené

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) prerušuje od utorka 10. do piatka 13. marca 2020 vyučovanie na stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja. Informoval o tom župan a predseda krízového štábu Jozef Viskupič v spoločnosti riaditeľky odboru zdravotníctva TTSK Lucie Šmidovičovej na mimoriadnom brífingu v pondelok 9. marca predpoludním.

Dôvodom rozhodnutia krízového štábu je prevencia pred možným šírením koronavírusu. Viskupič pripomenul, že TTSK je tranzitným krajom, cez ktorý sa pohybuje množstvo ľudí a veľké percento študentov sem prichádza aj z iných regiónov.

Stredné školy v trnavskom kraji zostanú zatvorené predbežne do piatka 13. marca. V piatok situáciu prehodnotia a župa rozhodne o ďalšom postupe.

Rovnaké opatrenie, teda preventívne prerušiť vyučovanie na základných a materských školách, odporučí TTSK aj primátorom a starostom obcí v kraji na stretnutí, ktoré sa uskutoční v pondelok o 11. hodine.


Mimoriadny pondelkový brífing na Úrade TTSK

„Pristúpili sme k tomuto nariadeniu, aby sme ochránili hlavne študentov. Aktuálne komunikujeme s kompetentnými organizáciami a všetko budeme komunikovať na verejnosť,“ povedala riaditeľka odboru zdravotníctva TTSK Lucia Šmidovičová.

Do konca pracovného týždňa zostanú zatvorené aj stredoškolské internáty, galérie, múzeá či Divadlo Jána Palárika. Platí zákaz organizovania verejných akcií v kultúrnych inštitúciách.

“V pondelok 9. marca od 13. hodiny bude uzavretý Úrad TTSK pre verejnosť. Agenda pre občanov bude riešená prostredníctvom elektronických a telefonických kontaktov,” uviedol Viskupič.

Kraj zároveň ruší všetky pracovné cesty zamestnancov.

“Pristupujeme aj k plošnej dezinfekcii škôl. Tieto opatrenia platia do piatka 13. marca. Následne ich vyhodnotíme,” poznamenal.

V Domovoch sociálnych služieb zostáva v platnosti zákaz návštev a príchodov ľudí z externého prostredia.

Po dohode s dopravcami sa uskutoční dezinfekcia autobusov minimálne raz za deň.

“Zvolali sme primátorov z územia kraja a zástupcov regionálych ZMOSov, kde im odovzdáme naše informácie a odporúčania. Sme v úzkom kontakte s univerzitami na území TTSK. Je veľmi pravdepodobné, že vysoké školy v kraji budú rovnako uzatvorené,” predpokladá Viskupič.

“Odporučíme primátorom a starostovom preventívne uzatvorenie základných a materských škôl. Zároveň chcem zdôrazniť, že obce a mestá majú lepší prehľad o tom, aká je situácia priamo v ich lokalite. Pri stredných škôlách je dôvod prevencie oveľa väčší, keďže 40 percent študentov prichádza z iných regiónov. Starostovia a primátori preto lepšie vyhodnotia situáciu a rozhodnutie je na nich. Menšie obce môžu pristúpiť k inému rozhodnutiu ako mestá,” vysvetlil župan.

Ďalší postup budú samosprávne kraje koordinovať aj na stretnutí združenia SK8.

“Koordinácia s ostatnými župami je nutná,” myslí si.

Trnavská župa považuje za nevyhnutné, aby Centrálny krízový štáb začal priamo informovať župy o ďalšom postupe, aby sa predišlo situáciám, keď sa informácie kompetentným úradom dostavajú len sprostredkovane a neskoro.

Združenie SK 8: Ústredný krízový štáb SR a hlavný hygienik SR musí informovať aj samosprávne kraje

SK 8, združenie samosprávnych krajov, apeluje na Ústredný krízový štáb a hlavného hygienika SR, aby o všetkých svojich krokoch súvisiacich s prevenciou šírenia koronovavírusu bezprostredne informovali aj samosprávne kraje.

Župy sú zriaďovateľmi stredných škôl, kultúrnych inštitúcií, zariadení sociálnych služieb či zdravotníckych zariadení, a preto je nevyhnutné, aby dostávali relevantné informácie priamo a nie len sprostredkovane.

Je dôležité, aby všetky plošné opatrenia boli prijímané v koordinácií všetkých zúčastnených inštitúcií, a aby bola zabezpečená ich vykonateľnosť s cieľom ochrany zdravia všetkých ľudí.

Jozef Viskupič, predseda SK 8 a trnavský župan

Ulož ako PDF
Napísal 9. marca 2020 10:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “J. Viskupič: Stredné školy na území TTSK zostanú do konca týždňa zatvorené”

 1. 1
  úžas says:

  Veľký Jofo vyriešil.
  Úžasné – študenti sa nemôžu stretávať .. “aby sme ochránili hlavne študentov”
  Na robotníkov v montovniach, fabrikách kašľať, prdeť na stavbárov, predavačky, poštárky, úradníkov tí sa môžu na troch smenách stretávať a kýchať na seba v stovkách ľudí tých máme v paži.Tam sa korona asi nešíri. Iba darmožráčov študentov treba chrániť.
  Ostatní zamestnanci sú odpad. To je nová vláda.
  Zbabelci chcete riadiť štát tak sa ukážte !!

  • 1.1
   vírus says:

   Presne tak ak zavrú stredné školy musia zavrieť aj základné aj vysoké aj materské a jasle. To je to isté. Následne fabriky, hypermarkety, elektrárne, úrady, pošty, kostoly, cykloveže, železničné a autobusové stanice, banky, pešie zóny, reštiky, nemocnice, polikliniky …
   Ste nekompetentní a iba šírite paniku namiesto toho aby ste ukludňovali
   Zavrieť stredné školy nič nerieši a čo na budúci týždeň a budúci mesiac už bude dobre .. ?

 2. 2
  ja says:

  Jedno z opatreni… ale zial zbytocne. Studenti doma sediet nebudu, budu pobehovat po nakupakoch, baroch, kaviarniach, po vonku s kamaratmi. A aj tak budu v kontakte aj s rodicmi a rod. prislusnikmi, ktorym zamestnanie docasne neodstavili.

 3. 3
  zmätok says:

  Aktuality z FB PB :
  V TEJTO CHVÍLI NEEVIDUJEME ŽIADNY PRÍPAD NÁKAZY COVID-19 NA ÚZEMÍ MESTA ( to neznamená že neexistuje )
  V RÁMCI PREVENTÍVNYCH OPATRENÍ:
  – OD 8EJ HODINY PREBIEHA PORADA VEDENIA A OD 11TEJ OPÄTOVNE ZÁSADÁ KRÍZOVÝ ŠTÁB MESTA
  ( aký odborníci na koronavírus tam sú, aký epidemiológovia, prosím menovite )
  – PO MINULOTÝŽDŇOVÝCH PREVENTÍVNYCH OPATRENIACH DNES PRIBUDNÚ ĎALŠIE ( aké preventívne opatrenia boli ? prečo ich nevymenujete tie ďalšie ? alebo neviete čo máte robiť ? )
  – VŠETKY INFORMÁCIE ZVEREJNÍME IHNEĎ PO ICH FINALIZÁCII A ODSÚHLASENÍ KRÍZOVÝM ŠTÁBOM
  ( čo je to finalizácia ? manipulácia alebo neschopnosť ? )

  • 3.1
   korobike says:

   Aktuálna posledná informácia na FB mesta Trnava je :
   “Bicykel do každej rodiny”
   To hovorí za všetko

   • 3.1.1
    a je to says:

    Opatrenia mesta – pikošky :
    – od utorka 10. do piatku 13. marca 2020 budú zatvorené jasle, materské a základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta.
    otázka – čo bude od budúceho pondelka 16.3 ? Odborníci hovoria že to bude kulminovať do mája = mamičky a učitelia na úrad práce
    – Pracoviská odborov MsÚ na 1. a 2. poschodí nebudú do odvolania prístupné verejnosti.
    otázka – seba ochránili a čo naopak občania tých kto ochráni ?
    – Stretnutia k Participatívnemu rozpočtu pre Trnavu sú zrušené
    otázka – no a čo ?
    – Mestská poliklinika budova sa opakovane počas dňa dezinfikuje
    otázka – doteraz sa dlabalo na hygienu, čistila sa len v piatok ?
    – Občanom odporúčame navštevovať mestskú polikliniku len v nevyhnutných prípadoch a minimalizovať čas strávený v spoločných priestoroch budovy
    otázka – kto chodil zdravý na polikliniku len tak zo zábavy doteraz ?
    – Arriva v súvislosti s prerušením vyučovania v materských a základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Trnava spoločnosť od 11. do 13. marca 2020 zavádza prázdninový cestovný poriadok.
    otázka – vráti za znížené náklady Arriva peniaze mestu ?
    – Občanom odporúčame zvážiť cestovanie v prostriedkoch hromadnej dopravy.
    otázka – Babky, dedkovia, invalidi, mamičky s kočárikmi hurá na bikesharing

    A je to ! Vyriešili sme

   • 3.1.2
    korobike says:

    Je super že mesto číta Trnava live :):)
    Aspoň niečo robia v pracovnej dobe.
    Už tam niečo pred hodinou capli.
    Pán Pokorný čítanosť od mesta ide hore :):)

 4. 4
  matrix says:

  V Peugeote, Boge, Sachse, ZF, Atómke, Tescu, Lídli, ŽOS atd nebude korona ?
  Môžeme sa tam ísť schovať ?
  Kedy majú celozávodnú ?

  Halóóó krízový štáb ….

 5. 5
  NT says:

  Všade sa robia opatrenia, aj vo fabrikách, v autobusoch… Tak tu neonanujte, trtkovci.
  Keby sa nič preventívne neorganizovalo, bláznili by ste ešte viac.

 6. 6
  NDR says:

  Z otvorených zdrojov :
  Nemecké úrady zhabali v Hamburgu kontajner obsahujúci osobné ochranné pracovné prostriedky, ktoré boli objednané a určené pre slovenské nemocnice a zdravotné zariadenia
  https://www.extraplus.sk/clanok/merkelova-okradla-slovenskych-pacientov?fbclid=IwAR0ItkDuG7bnv-geVSMZjlYxZibFRwpDg80bdhZicRSf5fjfPOFNerzGcNA

  Ďakujeme našim priateľom z NDR

 7. 7
  danáci says:

  Hlavne mali zavreť daňové úrady do septembra.
  To by pomohlo ekonomike naozaj.
  Nemáme penáze dane nebudú.
  Teraz sa ukáže ako pomóžu dane pre Nera keré odsúhlasili hrobári z chunty-24 a ako budú chýbat penáze z rozflákanej rezervy mesta 8,5 mil euro.

  • 7.1
   hokejista says:

   Nero pri tomto prírodnom prefackaní si dúfam uvedomí čo urobil pre Trnavu vo forme rozflákania 8,5 melónika našich financií. Ak znovu začne s výstavbou spaľovne 2,3 km od stredu mesta vzdušnou čiarou mala by mu byť poskytnutá rýchla lekárska pomoc, potreba vrátiť sa k pôvodnej koncepcii zvozu odpadu z okruhu 10 km. Mexičan s totalitnou 24 plus jeden nech si idú zarábať iným spôsobom, nie okrádaním svojich spoluobčanov.

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.