reklama

Župa rozhodla, že stredné školy sa v tomto školskom roku otvoria len počas dvoch dní

Trnavský samosprávny kraj pristúpi k otvoreniu stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti iba počas dvoch dní – v pondelok 29. a utorok 30. júna 2020, a to na štyri hodiny.

Ako informoval župan Jozef Viskupič, stane sa tak výhradne pre účely ukončenia prebiehajúceho školského roka 2019/2020.

Ilustračné foto: Stredná zdravotnícka škola Trnava

Z tohto dôvodu nebudú fungovať školské jedálne ani internáty.

Žiakom budú odovzdané vysvedčenia a vymenené učebnice a v prípade žiakov stredných odborných škôl aj pracovné náradie.

„K situácii sme sa snažili pristúpiť racionálne. Ministerstvo školstva akceptovalo naše pripomienky a zapracovalo ich do usmernenia upravujúceho otváranie stredných škôl v rámci uvoľňovania preventívnych opatrení. Riaditeľom stredných škôl v našej zriaďovateľskej pôsobnosti odporúčame otvoriť školy len za účelom jednoduchšieho uzatvorenia školského roka. Náš postup pramení z faktu, že v niektorých školách sme už spustili údržbu a prípravu na budúci školský rok. Navyše, v internátoch, ktoré slúžili ako karanténne centrá, aktuálne prebieha veľké upratovanie. Zároveň, otvárať školské jedálne a internáty na tak krátky čas by bolo nehospodárne,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

V školách s väčším počtom žiakov je situácia riešená individuálne. Žiaci a rodičia dostanú konkrétne informácie a inštrukcie od vedení jednotlivých stredných škôl.

Ulož ako PDF
Napísal 16. júna 2020 13:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.