reklama

Jozef Viskupič ohlásil kandidatúru na trnavského župana. Zlepšiť chce cesty, hospodárenie aj povedomie o úrade

Poslanec Národnej rady SR Jozef Viskupič oficiálne ohlásil dnes v Trnave kandidatúru na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja v novembrových voľbách. Do volieb vstupuje aj spoločná kandidátka pravicových politických subjektov SaS, KDH, NOVA, OKS, Šanca a Zmena Zdola.

Poslanec NR SR za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Jozef Viskupič zaradil medzi priority volebného programu zlepšenie dopravnej infraštruktúry, skoncovanie s pasivitou župy smerom k občanovi, skvalitnenie komunikácie so starostami a primátormi, ako aj privátnym sektorom či posilnenie cestovného ruchu, pre ktorý má Trnavský kraj podľa jeho slov vysoké predpoklady.

Cieľom je tiež znížiť úverovú zaťaženosť, zlepšiť hospodárenie a všeobecné povedomie o dianí a fungovaní na úrade Trnavského samosprávneho kraja.

V prípade úspešnej kandidatúry a zvolení za župana považuje za prirodzené vzdanie sa mandátu poslanca národnej rady.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia 4. novembra 2017.


Jozef Viskupič počas tlačovej konferencie

O voličskú priazeň sa Viskupič bude uchádzať s jasným posolstvom: „Odhodlaný zmeniť náš kraj.” Ako sám hovorí, tento postoj vychádza z faktu, že „súčasný župan je pasívny, a o tom, čo urobil pre obyvateľov kraja, nie sú dostatočné informácie. Potenciál nášho kraja nie je dostatočne využívaný.”

Ako jeden z hlavných nedostatkov kraja Viskupič uviedol problémy s financiami: „K vyrovnanému rozpočtu si musela na tento rok zobrať župa úver 18 miliónov eur, lebo to nie je schopná dosiahnuť dobrým hospodárením. Celková suma dlhu kraja ku koncu tohto roka dosiahne 59 miliónov eur. Pre kraj, v ktorom sídli Peugeot či Samsung a do ktorého prichádza Amazon, sú to neakceptovateľné parametre.“

Jozef Viskupič vo svojom prejave upozornil na problémy, ktoré má Trnavský samosprávny kraj s dopravou už dlhé roky.

„Projekt obchvatu Senice existuje od roku 1995 a dodnes sme sa ho nedočkali. V Hlohovci, kde čelia dopravnému preťaženiu a pripravujú druhý ťah mestom, takzvaným mostom, sa občania od súčasného župana dozvedeli, že riešenie akýchkoľvek nových mostov alebo obchvatov je nad sily župy. Pýtam sa, na čo nám je taký župan?”

Ako ďalej poznamenal, vzhľadom na možnosti cestovného ruchu vďaka susedstvu s troma príťažlivými krajinami, sú cesty a doprava TTSK v žalostnom stave. „Starosti občanov vyriešim obnovením komunikácie so všetkými primátormi a starostami. Starosti, ktoré trápia obyvateľov kraja, musíme riešiť spoločne.”


Dnes sa v Trnave predstavili aj spoloční pravicoví kandidáti v novembrových voľbách

Podľa Veroniky Remišovej z OĽANO je Trnavský kraj výnimočný svojim veľkým bohatstvom. Má najkvalitnejšiu pôdu na Slovensku a veľké zásoby podzemných vôd na Žitnom ostrove. „Zároveň je však krajom, ktorého potenciál nevedel doteraz poriadne využiť ani jeden župan, dokonca prírodne bohatstvo kraja pomaly upadá. Trnavský kraj má veľa skládok nelegálneho odpadu, ktoré ničia pôdu a podzemné vody. Klesá počet absolventov odborných škôl, nemocnice chátrajú a občania nedostávajú kvalitnú zdravotnú starostlivosť. V posledných rokoch bol zaznamenaný pokles výstavby bytov, hlavne nájomných, pomoc pre mladé rodiny stagnuje a v Trnavskom kraji sa rodí stále menej a menej detí.”

Remišová však verí, že „Jozef Viskupič dokáže priniesť obyvateľom Trnavského kraja pohodu, prosperitu, kvalitné služby v zdravotníctve, či v školstve. Jednoducho prinesie zmenu k lepšiemu.”

Podľa Ľubomíra Galka (SaS) sa demokratické pravicové strany spojili na celom Slovensku, aby ponúkli alternatívu. „Spoločne v Trnave stojíme za kandidátom Jozefom Viskupičom. Podľa nás je tým najschopnejším kandidátom, ktorý by mal viesť TTSK.”

Pavol Zajac (KDH) tvrdí, že Jozef Viskupič myslí globálne a koná lokálne. „Som presvedčený, že bude potrebnou zmenou na poste župana Trnavského samosprávneho kraja.”

Gábor Grendel (NOVA) drží Viskupičovi palce. „Verím, že zmena na Slovensku sa začne v krajských voľbách – aj v Trnavskom kraji.“

Ján Budaj upozornil, že „demokratické sily si uvedomili, že zmena môže prísť iba zmenou zdola.”

Podľa Ivana Kuhna (OKS) Slovensko potrebuje spoluprácu demokratických strán, ktoré sú alternatívou k extrémistickým alebo populistickým stranám, ktoré sa občas tvária ako ľavica.

Ulož ako PDF
Napísal 4. septembra 2017 13:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Jozef Viskupič ohlásil kandidatúru na trnavského župana. Zlepšiť chce cesty, hospodárenie aj povedomie o úrade”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.