reklama

Jozef Viskupič s jasným náskokom obhájil post trnavského župana, získal vyše 38 percent hlasov

Jozef Viskupič, kandidát širokej koalície pravicových strán, s veľkým náskokom obhájil svoj post trnavského župana a povedie Trnavský samosprávny kraj (TTSK) aj počas ďalších štyroch rokov.

Súčasný predseda TTSK Jozef Viskupič je po druhý raz víťazom krajských volieb a zostane trnavským županom aj vo volebnom období 2022 – 2026.

Od začiatku zverejňovania priebežných výsledkov mal jasný náskok pred svojimi najväčími konkurentmi – Józsefom Berényim, Martinom Červenkom či Zdenkom Čambalom.


Jozef Viskupič počas oznámenia opätovnej kandidatúry na župana

FOTO: trnava-live.sk

Po spočítaní približne 80 percent odovzdaných hlasov zverejnil Viskupič vo svojom volebnom štábe krátke vyhlásenie pre médiá. Na prvom mieste poďakoval svojim voličom.

„Ďakujem svojim krajanom, voličkám a voličom z Trnavského kraja, že vyjadrili dôveru našej práci, ktorá mala pre nich taký význam, že nám opätovne dôveru dali. Počas uplynulých piatich rokov pred nami stálo množstvo výziev a prekážok a som rád, že sa nám mnohé z nich podarilo zdolať. Pred nami sú ďalšie štyri roky práce, desiatky projektov. Sústredíme sa na ďalší rozvoj infraštruktúry, sociálne záležitosti či zdravotníctvo,“ skonštatoval.

Jozef Viskupič (OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, SaS, KDH, SPOLU, ŠANCA, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ZA ĽUDÍ, SME RODINA, OKS, DS, Magyar Fórum – Maďarské fórum) získal v Trnavskom kraji 69 743 hlasov (38,56%), na druhom mieste skončil József Berényi (SZÖVETSÉG – ALIANCIA) so ziskom 38 056 hlasov (21,04%), tretí Martin Červenka (nezávislý) obdržal 29 157 voličských hlasov (16,12%).

Štvrtý najvyšší počet hlasov si pripísal Zdenko Čambal (SNS, Smer-SD), volilo ho 21 426 ľudí (11,84%).

Ostatní kandidáti nezískali viac ako päťpercentnú podporu voličov.

Viskupič zvíťazil v piatich zo siedmich volebných obvodov v Trnavskom kraji, v dvoch obvodoch na juhu Slovenska vyhral József Berényi.

V obvode Trnava získal staronový župan 24 288 hlasov (54,13%), druhého Červenku volilo 10 984 ľudí (24,48%).

Ulož ako PDF
Napísal 29. októbra 2022 23:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, KOMUNÁLNE VOĽBY 2022, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.