reklama

Jozef Viskupič s jasným náskokom obhájil post trnavského župana, získal vyše 38 percent hlasov

Jozef Viskupič, kandidát širokej koalície pravicových strán, s veľkým náskokom obhájil svoj post trnavského župana a povedie Trnavský samosprávny kraj (TTSK) aj počas ďalších štyroch rokov.

Súčasný predseda TTSK Jozef Viskupič je po druhý raz víťazom krajských volieb a zostane trnavským županom aj vo volebnom období 2022 – 2026.

Od začiatku zverejňovania priebežných výsledkov mal jasný náskok pred svojimi najväčími konkurentmi – Józsefom Berényim, Martinom Červenkom či Zdenkom Čambalom.


Jozef Viskupič počas oznámenia opätovnej kandidatúry na župana

FOTO: trnava-live.sk

Po spočítaní približne 80 percent odovzdaných hlasov zverejnil Viskupič vo svojom volebnom štábe krátke vyhlásenie pre médiá. Na prvom mieste poďakoval svojim voličom.

„Ďakujem svojim krajanom, voličkám a voličom z Trnavského kraja, že vyjadrili dôveru našej práci, ktorá mala pre nich taký význam, že nám opätovne dôveru dali. Počas uplynulých piatich rokov pred nami stálo množstvo výziev a prekážok a som rád, že sa nám mnohé z nich podarilo zdolať. Pred nami sú ďalšie štyri roky práce, desiatky projektov. Sústredíme sa na ďalší rozvoj infraštruktúry, sociálne záležitosti či zdravotníctvo,“ skonštatoval.

Jozef Viskupič (OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, SaS, KDH, SPOLU, ŠANCA, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ZA ĽUDÍ, SME RODINA, OKS, DS, Magyar Fórum – Maďarské fórum) získal v Trnavskom kraji 69 743 hlasov (38,56%), na druhom mieste skončil József Berényi (SZÖVETSÉG – ALIANCIA) so ziskom 38 056 hlasov (21,04%), tretí Martin Červenka (nezávislý) obdržal 29 157 voličských hlasov (16,12%).

Štvrtý najvyšší počet hlasov si pripísal Zdenko Čambal (SNS, Smer-SD), volilo ho 21 426 ľudí (11,84%).

Ostatní kandidáti nezískali viac ako päťpercentnú podporu voličov.

Viskupič zvíťazil v piatich zo siedmich volebných obvodov v Trnavskom kraji, v dvoch obvodoch na juhu Slovenska vyhral József Berényi.

V obvode Trnava získal staronový župan 24 288 hlasov (54,13%), druhého Červenku volilo 10 984 ľudí (24,48%).

Ulož ako PDF
Napísal 29. októbra 2022 23:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, KOMUNÁLNE VOĽBY 2022, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.