reklama

Jozef Viskupič sa stal oficiálne novým predsedom Trnavského samosprávneho kraja

Jozef Viskupič zložil v pondelok 4. decembra 2017 slávnostný sľub a stal sa po Petrovi Tomečkovi a Tiborovi Mikušovi v poradí tretí predsedom Trnavského samosprávneho kraja (TTSK). Na ustanovujúcom zasadnutí Zastupiteľstva TTSK vo volebnom období 2017 – 2022 zložilo sľub aj všetkých 40 poslancov.

Ustanovujúcu schôdzu v priestoroch auly MTF STU v Trnave otvoril odchádzajúci predseda Tibor Mikuš, ktorý viedol kraj nepretržite od roku 2005. V krátkom príhovore vyjadril poďakovanie všetkým, ktorí pracovali pre dobro Trnavského samosprávneho kraja. Svojmu nástupcovi aj novému poslaneckému zboru zaželal veľa úspechov.

V päťročnom volebnom období bude v krajskom parlamente trinásť poslancov Strany maďarskej komunity (SMK), 11 poslancov koalície OĽANO, Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, jeden za stranu SMER – SD a štrnásť nezávislých.

V poslaneckých laviciach budú pôsobiť zrejme štyri kluby – koaličný OĽANO, SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, potom SMK a dva kluby nezávislých poslancov.


Jozef Viskupič preberá vedenie kraja od svojho predchodcu Tibora Mikuša

Prvé riadne rokovanie Zastupiteľstva TTSK sa podľa Viskupiča uskutoční zrejme ešte pred Vianocami, hlavným bodom bude schvaľovanie rozpočtu na rok 2018.

Ešte predtým chce Viskupič stihnúť zvolať aj jedno mimoriadne rokovanie poslaneckého zboru, ktoré by malo byť najmä o voľbe členov jednotlivých komisií.

„Volebná kampaň je o sľuboch, vládnutie je o dosahovaní výsledkov. Voľby sa skončili a nastupuje zodpovednosť. Trnavský samosprávny kraj si zaslúži nové impulzy. Nebudeme rušiť to, čo funguje, opravíme to, čo nefunguje, prinesieme nové nápady a riešenia,“ uviedol Jozef Viskupič.

Zdôraznil pritom, že spolu so zvolenými poslancami v krajskom zastupiteľstve nezastupujú politické strany, ale každého obyvateľa Trnavského kraja.

„Som rád, že som spolu s vami dostal dôveru pre realizovanie vízie, ktorá je postavená na myšlienke, že všetci spoločne tvoríme jeden kraj. Za kľúčovú považujem spoluprácu so starostami a primátormi nášho kraja. Len v konštruktívnom súlade môžeme dosahovať lepšie výsledky pre obyvateľov kraja, obcí a miest,“ prihovoril sa prítomným J. Viskupič.

Viskupič sa vyjadril, že taktiež bude širšie presadzovať spoluprácu všetkých regionálnych samospráv, a teda aktívne oživenie SK8, združenia samosprávnych krajov. „SK8 musí byť silný hráč, no najmä partner, ktorý bude jasne formulovať požiadavky a podnety vláde, a následne ich presadzovať do praxe.”

Ako doplnil na záver, na úrade, kde nastúpi po prvý raz v utorok 5. decembra, nechystá nijaké personálne čistky. “Chcem dať príležitosť každému šikovnému a pracovitému zamestnancovi,” poznamenal.

Zároveň pripomenul, že jedným z jeho cieľov je nechať si vypracovať napríklad finančný či personálny audit úradu.

Ulož ako PDF
Napísal 4. decembra 2017 17:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.