reklama

Na Mestskom úrade v Trnave si eviduje trvalý pobyt vyše 2000 ľudí

2011 obyvtaeľov. Presne toľko ľudí eviduje trnavská matrika s trvalým pobytom na Trhovej ulici č. 3, čo je sídlo mestského úradu.

Podľa slov hovorcu mesta Trnava Pavla Tomašoviča počet ľudí, ktorí si ako trvalý pobyt uvádzajú mestský úrad, rastie.

„Trend má jednoznačne stúpajúcu tendenciu. Ešte pred rokmi išlo o stovky ľudí, dnes sa bavíme o viac ako dvoch tisícoch,“ poznamenal.

Ľudia majú rôzne dôvody, prečo je miestom ich trvalého pobytu mestský alebo obecný úrad.

„Často ide o ľudí rozvedených, kedy jeden z manželov po opustení spoločného bytu ešte nemá vyriešené trvalé bývanie, inokedy ide o prípady, keď vlastník nehnuteľnosti nedá povolenie svojmu nájomníkovi, aby si na adrese jeho nehnuteľnosti vybavil trvalý pobyt,“ opisuje Tomašovič.

Ilustračné foto

Na mestskom úrade sú s trvalým pobytom evidovaní aj ľudia, ktorým bol zrušený trvalý pobyt vlastníkom bytu či domu, ale aj ľudia bez domova, ktorí žijú na ulici.

Pre zamestnancov znamená nárast počtu osôb evidovaných s trvalým pobytom na úrade viac práce. Ide najmä o preberanie a preposielanie písomnosti od orgánov verejnej správy či inej korešpondencie.

Vo veľkej väčšine prípadov si však zásielky ľudia ani nevyzdihnú.

„Denne vypisujú a posielajú zamestnanci úradu v priemere asi šesť oznámení o uložení zásielky, mesačne ich je stopäťdesiat až dvesto,“ konkretizuje Pavol Tomašovič.

Podľa zákona ak dôjde k zrušeniu trvalého pobytu, je miestom trvalého pobytu občana obec, na ktorej území bol občanovi trvalý pobyt zrušený.

Človek, ktorému bol trvalý pobyt zrušený, a ktorý sa nemôže prihlásiť na trvalý pobyt, sa môže prihlásiť na trvalý pobyt v ohlasovni v mieste, kde sa zdržiava.

Adresa sídla úradu tejto obce je adresou takého občana na účely doručovania písomností od orgánov verejnej správy a iných štátnych orgánov a na účely zápisu do zoznamu voličov.

Obec je povinná spôsobom v mieste obvyklým, najmä oznámením na úradnej tabuli, upozorniť prihláseného občana, že mu bola alebo že mu má byť doručená písomnosť. Toto ustanovenie má cieľ zabezpečiť trvalý pobyt i bezdomovcom.

Ulož ako PDF
Napísal 31. mája 2017 9:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.