reklama

Trnavčania, ktorí bezplatne ubytovali ľudí z Ukrajiny, si môžu na mestskom úrade vybaviť príspevok

Trnavčania, ktorí vo svojich bytoch a rodinných domoch bezplatne ubytovali ľudí z Ukrajiny, si môžu od pondelka 4. apríla 2022 vybaviť príspevok na ich ubytovanie na mestskom úrade na Trhovej 3. Žiadosti sa podávajú na ohlasovni pobytov v kancelárii č. 184 na prízemí.

Ako priblížilo Mesto Trnava, príspevok vypláca samospráva z prostriedkov Ministerstva vnútra SR na základe nariadenia vlády.

Jeho výška je 7 eur za jednu noc ubytovania odídenca vo veku 15 a viac rokov a 3,50 eura v prípade mladších osôb. Príspevok bude vyplatený po tom, ako mesto tieto finančné prostriedky dostane od ministerstva.

Ilustračné foto: Mesto Trnava

Základnou podmienkou na získanie príspevku je uzavretie zmluvy o poskytnutí ubytovania medzi majiteľom, príp. majiteľmi nehnuteľnosti a odídencom, ktorý musí mať štatút dočasného útočiska. Prenajímateľ predloží mestu túto zmluvu a zároveň po skončení kalendárneho mesiaca do 5 pracovných dní doloží výkaz o počte nocí, počas ktorých ubytovanie poskytoval.

„Príspevok za ubytovanie podnikateľským subjektom (teda aj hotelom) sa riadi schémou upravenou v novele zákona o podpore cestovného ruchu v gescii ministerstva dopravy. Podrobnosti a postup vyplácania upravuje nariadenie vlády účinné od 31. marca 2022,“ uvádza ministerstvo vnútra.

Vzory všetkých potrebných dokumentov sú zverejnené na webstránke Ministerstva vnútra SR aj so všetkými povinnými prílohami.

Mesto Trnava pripomína, že občania, ktorí poskytujú ubytovanie odídencom z Ukrajiny, by o tejto skutočnosti mali samosprávu informovať prostredníctvom online formuláru.

V prípade otázok občanov je k dispozícii e-mailová adresa mesta ukrajina@trnava.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 3. apríla 2022 11:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.