reklama

Núdzové ubytovanie pre utečencov bude V Jame, Trnava hľadá koordinátorov a dobrovoľníkov. Ak ste doma ubytovali ľudí z Ukrajiny, ohláste sa mestu

Trnavská mestská samospráva na základe pokynu od štátu pracuje na zariadení núdzového centra, v ktorom nájde dočasné ubytovanie päťdesiat utečencov z Ukrajiny. Na tento účel mesto vyhradilo telocvičňu v priestoroch školy V jame 3.

„Hľadáme koordinátorov, ktorí hovoria po slovensky a ukrajinsky a budú medzičlánkom medzi mestom a ubytovanými ľuďmi z Ukrajiny. Práca na tri osemhodinové smeny bude platená, centrum začne fungovať v najbližších dňoch, keď do Trnavy príde prvá skupina ľudí z východnej hranice. Podrobnosti budú záujemcom oznámené na osobnom pohovore,“ priblížila hovorkyňa mesta a vedúca úseku komunikácie a marketingu Veronika Majtánová.

Okrem slovensko-ukrajinských koordinátorov sú potrební aj dobrovoľníci. Slovenský ani anglický jazyk nie sú podmienkou, potrebná je len ukrajinčina, aby mohli komunikovať s ľuďmi ubytovanými v centre a odovzdávať im informácie od koordinátorov.

Aj táto pozícia je platená, pracovať budú na dve smeny od 7. do 13. hodiny a od 13. do 19. hodiny.


Budovy školy V Jame

Záujemcovia o pozíciu koordinátora alebo dobrovoľníka sa môžu prihlásiť čo najskôr prostredníctvom online formulárov – formulár pre koordinátorov, online formulár pre dobrovoľníkov (v ukrajinčine)/ Онлайн форма для волонтерів (укр).

Ubytovali ste ľudí z Ukrajiny?
Ohláste sa mestu cez online formulár

Mnohí Trnavčania neváhali a v ostatných dňoch poskytli utečencom z Ukrajiny strechu nad hlavou. Mesto Trnava ďakujeme každému, kto aj takýmto spôsobom pomohol zmierniť ťažkú situáciu ľudí utekajúcich pred vojnou.

Mesto na dennej báze nahlasuje okresnému úradu počty utečencov v hoteloch a penziónoch a na základe rozhodnutia štátu je povinné zahrnúť do výkazov aj ľudí ubytovaných v súkromí.

„Z tohto dôvodu sa obraciame na obyvateľov mesta, ktorí majú v domácnosti ubytovaných ľudí z Ukrajiny, aby mesto informovali prostredníctvom online formuláru. Vedieť počty utečencov v meste je dôležité okrem iného aj kvôli umiestňovaniu detí v školách a škôlkach, nakladaniu s odpadom a podobne,“ vysvetlila Veronika Majtánová.

Kontakty, ktoré na seba obyvatelia mesta vo formulári uvedú, budú zároveň slúžiť na potreby komunikácie medzi nimi a mestom.

Pobyt ukrajinských občanov vyvoláva nezriedka množstvo otázok a mesto chce verejnosti týmto spôsobom pomôcť zorientovať sa v množstve informácií, povinností i práv, ktoré utečenci majú. V prípade otázok sa môžu občania obracať na samosprávu e-mailom na adrese ukrajina@trnava.sk.

„Veľmi si ceníme, že množstvo ľudí preukázalo veľkú dávku solidarity a ochoty pomáhať. Touto cestou sa chceme všetkým poďakovať a zároveň poprosiť o súčinnosť. Tá spočíva najmä v sprostredkovaní dôležitých informácií ukrajinským občanom, ktorí sa v našom meste aktuálne zdržujú. Veríme, že spoločnými silami a vzájomnou komunikáciou sa nám podarí zabezpečiť prísun adekvátnych informácií a sčasti uľahčiť túto náročnú situáciu pre všetkých,“ uviedla viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská.

Ulož ako PDF
Napísal 18. marca 2022 7:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.