reklama

Župa v spolupráci s Trnavskou arcidiecéznou charitou organizuje potravinovú zbierku pre obyvateľov Ukrajiny

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) odsúdil ruskú agresiu na Ukrajine, vyjadril solidaritu jej obyvateľom a je nápomocný odídencom na svojom území. Aktuálne, v spolupráci s Trnavskou arcidiecéznou charitou (TACH) a Veľvyslanectvom Ukrajiny v Slovenskej republike, organizuje potravinovú zbierku pre ľudí zasiahnutých vojnou priamo na ukrajinskom území. Prebieha do piatka 21. októbra 2022.

„Som veľmi rád, že aj trnavská župa pomáha nielen odídencom z Ukrajiny, ale tiež obyvateľom, ktorí ostali v zložitých podmienkach doma. Želám si, aby sa naši obyvatelia opäť pridali k pomoci a vyjadrili tak solidaritu s trpiacimi ľuďmi. Potravinová pomoc sa po triedení a kompletizácii prepraví priamo na hranicu, kde ju preberie partnerská charitatívna organizácia. Tá následne zabezpečí prerozdelenie potravín rodinám, ktoré ich nutne potrebujú,“ uviedol riaditeľ TACH a poslanec Zastupiteľstva TTSK Miroslav Dzurech.

Ilustračné foto: TTSK/TACH

Najpotrebnejšie sú aktuálne trvanlivé potraviny ako olej, cestoviny, konzervy s mäsom a rybami, pohánka či múka. Priniesť môžete tiež polotovary (instantné polievky a instantné cestoviny). Prosíme všetkých darcov, aby nosili iba vyššie uvedené potraviny.

Príležitosť zapojiť sa do zbierky majú obyvatelia viacerých miest v Trnavskom kraji. Je potrebné vopred kontaktovať zodpovedné osoby za jednotlivé zberné miesta.

Hrnčiarovce nad Parnou: Farský kostol sv. Martina, Cintorínska 4950/19, 919 35 Hrnčiarovce nad Parnou, kontaktná osoba: Jana Cíferská, 0908073 648
Križovany nad Dudváhom: Križovany nad Dudváhom 281, kontaktná osoba: Mária Strýčková, 0948 887 540
Špačince: Farský kostol Špačince, kontaktná osoba: Silvia Lehutová, 0915 784 177
Šelpice: Hlavná 204, Šelpice, kontaktná osoba: Monika Martinkovičová, 0903 253 722

Trnava: Špitálik – komunitné centrum, Hlavná 43, Trnava, kontaktná osoba: Kristína Ryšavá, 0940 998 334
Hlohovec: OZ Samária – sklad na železničnej stanici, kontaktná osoba: Helena Dzurechová, 0911 132 828, v streda v čase od 17:00 do 18:00

Ulož ako PDF
Napísal 18. októbra 2022 17:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.