reklama

Trnavská arcidiecézna charita vyhlásila zbierku školských pomôcok a potrieb pre deti odídencov z Ukrajiny

Trnavská arcidiecézna charita oznamuje, že v komunitnom centre Špitálik zbiera školské pomôcky, ktoré bude poskytovať pre deti odídencov z Ukrajiny.

„Denne k nám prichádzajú nové deti, ktoré nastúpili do slovenských základných a stredných škôl, doposiaľ sme vydali kompletné vybavenie do školy viac ako 50 deťom. V našom sklade mnohé z týchto pomôcok chýbajú, pozývame preto verejnosť, organizácie a firmy v Trnave, aby sa zapojili do zbierky školských pomôcok,“ priblížila PR manažérka Trnavskej arcidiecéznej charity Darina Kukuľová – Kvetanová.

Zbierka pomôcok a vecí, ktoré uľahčia deťom z Ukrajiny, nútene odídeným z domova kvôli vojne, prebieha v Komunitnom centre Špitálik na Hlavnej 43 v Trnave. Pomôcky preberajú denne od 8. do 15. hodiny.

Ilustračné foto: charitatt.sk

Čo môžu ľudia priniesť:

– batohy, školské tašky a peračníky,
– desiatové boxy a fľaše,
– malé aj veľké výkresy, farebné papiere,
– rysovacie pomôcky ako pravítka, kružidlá a veľké nožnice,
– zvýrazňovače, farebné perá a fixky,
– plastelínu
– vodové a temperové farby, štetce, palety a obrusy na výtvarnú výchovu, tyčinkové lepidlá,
– zošity všetkých typov
– dosky na zošity veľkosti A4
– prezuvky pre deti od veľkosti 33 – 41 a vrecká na prezuvky
– tenisky s bielou podrážkou na telesnú výchovu

Slovenská katolícka charita a jej regionálne charity pomáhajú školskými pomôckami každý rok tisíckam slovenských rodín.

Vždy na jeseň na tento účel vyhlasujú už tradičnú zbierku školských pomôcok, vďaka ktorej odľahčujú rozpočet tam, kde rodičia prišli o prácu, alebo žijú dlhodobo v chudobných pomeroch. Minulý rok podporila Slovenská katolícka charita slovenských žiakov a študentov aj formou peňažného štipendia.

Trnavská arcidiecézna charita každoročne organizuje viacero projektov, prostredníctvom ktorých získavajú neoceniteľnú pomoc sociálne slabšie rodiny, seniori, osamelo žijúci ľudia či zdravotne hendikepovaní.

Ulož ako PDF
Napísal 28. apríla 2022 7:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.