reklama

Trnavská charita vyhlásila zbierku potrieb pre ľudí bez domova

Trnavská arcidiecézna charita pravidelne vyhlasuje zbierky oblečenia a iných potrieb, ktoré chýbajú ľuďom žijúcim na ulici. Momentálne pre nich hľadá jarnú obuv, opasky a elektrické holiace strojčeky na vlasy a bradu.

Tieto veci potrebujú pre ľudí na ulici ako aj pre ľudí vo výkone trestu odňatia slobody z dvoch ústavov, s ktorými spolupracujeme a pre trnavskú nemocnicu.

Obuv, ktorú ľudia prinesú do charitného Centra pomoci človeku, musí byť vhodná do podmienok, v akých fungujú ľudia na ulici. Pomôžu im pohodlné topánky, ktoré sú odolné voči znečisteniu a vlahe, naopak, elegantné topánky klienti nevyužijú, pripomína charita.

Ak máte doma opasky, ktoré už nepotrebujete, na charite si určite nájdu svojich majiteľov. Vhodné opasky pre našich klientov majú pracku, ktorá dobre drží, naopak, štýlové, elegantné opasky nevyužijú.

Ilustračné foto: Trnavská arcidiecézna charita

Hygiena je veľmi dôležitá a aby sa klienti vyhli ochoreniam kože, potrebujú si pravidelne strihať vlasy a bradu. Je to aj estetická záležitosť, lebo na pracovnom pohovore urobí lepší dojem človek, ktorý je upravený a čistý, ako človek s neupravenými vlasmi a dlhou bradou.

Pre klientov preto potrebujú elektrické holiace strojčeky na vlasy a bradu, ktoré sú výkonné a poradia si aj s hustými, dlhými vlasmi. V tomto smere by mohli byť nápomocní aj kaderníčky a kaderníci, ktorí obnovovali vybavenie salónu a chceli by posunúť staršie, no funkčné strojčeky charite.

„Ľudí prosíme, aby reagovali vždy na aktuálne potreby charity a jej klientov. Do Centra pomoci človeku momentálne neprijímame pre obmedzené skladové priestory žiadne oblečenie,“ upozorňuje Trnavská arcidiecézna charita.

Do Centra pomoci človeku prichádza denne asi 50 ľudí, ktorí žijú v Trnave na ulici.

Je pre nich útočiskom, kde sa môžu najesť, urobiť si hygienu, uschovať osobné veci, poradiť sa so sociálnymi pracovníkmi a využiť aj službu sociálneho šatníka.

V prípade, že chcú ľudia venovať topánky, opasky alebo holiace strojčeky do našej zbierky, trnavská charita ich prosí, aby kontaktovali Centrum pomoci človeku na čísle 0948 944 449 od pondelka do piatka v čase od 8 do 15. hodiny a dohodli sa na ich prevzatí.

Ulož ako PDF
Napísal 27. apríla 2021 7:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.