reklama

Trnavská arcidiecézna charita pozýva na tradičnú Štedrú večeru osamelých a ľudí bez domova

Trnavská arcidiecézna charita pripravuje tradičnú Štedrú večeru pre osamelých a ľudí bez domova.

Ako informovala PR manažérka trnavskej charity Darina Kukuľová – Kvetanová, k jednému stolu si spolu zasadne asi 60 ľudí.

„Mnohí z nich prichádzajú do nášho nízkoprahového Centra pomoci človeku na Saleziánskej ulici, kde im každý pracovný deň poskytujeme raňajky, možnosť ohriať sa, urobiť si hygienu a poradiť sa so sociálnym pracovníkom o dôležitých veciach. Na Štedrú večeru však neprídu len ľudia bez domova. Pozývame aj osamelých ľudí, alebo tých, ktorí žijú v nedostatku, hoci nestratili strechu nad hlavou,“ priblížila.

Ilustračné foto: Trnavská arcidiecézna charita

20. decembra o 14. hodine bude v Trnave už tradične Štedrá večera pre osamelých a ľudí bez domova. K jednému stolu si spolu zasadne 60 ľudí.

Štedrú večeru organizuje Trnavská arcidiecézna charita každoročne v spolupráci s Mestom Trnava, ktoré poskytuje priestory pod stĺpmi na Hlavnej ulici, kde momentálne zriaďuje Denné centrum pre seniorov.

Sviatočné menu – kapustnicu, rybu so šalátom a vianočné koláče, navaria a napečú v Stredisku sociálnej starostlivosti, servírovať na sviatočne prestretý stôl ich budú zamestnanci a dobrovoľníci Trnavskej arcidiecéznej charity.

Ulož ako PDF
Napísal 9. decembra 2022 14:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.