reklama

V Trnave opäť navaria štedrú večeru pre osamelých a ľudí bez domova

V piatok 20. decembra si k sviatočnému stolu zasadnú chudobní a osamelí ľudia, aj tí, ktorí stratili domov. Stretnutie, ktoré pre nich pripravila charita, arcibiskupský úrad a radnica, má už takmer tridsaťročnú tradíciu.

Do priestorov na Hlavnej ulici 8 v Trnave (pod stĺpami) príde v piatok popoludní takmer sto hostí. Spoločne si vychutnajú sviatočné menu – kapustnicu, rybie filé a zemiakový šalát.

Vianočným symbolom sú aj darčeky, preto ani títo hostia neodídu bez nich. Organizátori, Trnavská arcidiecézna charita, Mesto Trnava a Arcibiskupský úrad v Trnave si pre nich pripravili balíčky s jedlom a ovocím, malú pozornosť dostanú aj od detí z trnavských farností.

Ilustračné foto: Trnavská arcidiecézna charita

Zaznejú aj koledy a recitácie speváckeho zboru z Gymnázia Angely Merici a ďalších mladých účinkujúcich.

„Ľudia, pre ktorých je toto stretnutie určené, nemajú také Vianoce, ako väčšina z nás, práve preto im chceme aspoň na chvíľu dopriať pocit blízkosti a atmosféru týchto sviatkov,“ povedal riaditeľ TADCH Miroslav Dzurech.

Samotná účasť podľa neho rokmi narástla práve preto, že klienti charity takýto ľudský prístup hľadajú.

Na štedrej večeri si prítomní zaspomínajú aj na ľudí, ktorí tu pred rokom boli, a už nie sú.

„Týchto jedincov si spoločnosť bežne nevšíma, aj to, že odídu, len málokto zaregistruje. Aj ľudia z tejto spoločnosti však prežívajú smútok, keď stratia priateľov či rodinu. Preto im počas vianočnej večere venujeme tichú spomienku,“ vysvetlil riaditeľ charity.

Štedrá večera pre osamelých a ľudí bez domova má v Trnave takmer tridsaťročnú tradíciu.

Vznikla začiatkom 90. rokov. Prvých klientov museli organizátori aktívne oslovovať na ulici, aby sa zúčastnili. K sviatočnému stolu si vtedy spolu sadlo asi dvadsať ľudí v núdzi.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 19. decembra 2019 7:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.