reklama

Osamelí a ľudia bez domova absolvovali spoločne štedrú večeru

V pondelok 23. decembra sa uskutočnila v priestoroch Slovenskej katolíckej jednoty tradičná štedrá večera pre osamelých a ľudí bez domova.

O organizačné a materiálne zabezpečenie sa postarali Katolícka jednota Slovenska, mesto Trnava a Arcibiskupský úrad v Trnave.

V úvode stretnutia sa všetkým prítomným prihovoril biskupský vikár Róbert Kiss, ktorý povzbudil osamelých a ľudí v núdzi nádejou a kresťanskou láskou, prejavenou aj takýmto konkrétnym spôsobom. V príhovore tiež odovzdal pozdrav od otca arcibiskupa Jána Oroscha, ktorý sa pre chorobu nemohol zúčastniť tejto akcie. Po spoločnej úvodnej modlitbe sa prítomným ľuďom dostalo štedrej večere – kapustnice, vyprážanej ryby, oblátok, ovocia a koláčov,“ informuje Miroslav Dzurech na portáli Trnavskej arcidiecézy abu.sk.

stedra-vecera-osamelych_1_n

Foto: Daniel Urbánek / abu.sk

Trnavská arcidiecézna charita v spolupráci s Arcibiskupským úradom v Trnave pripravila na toto stretnutie vianočné balíčky.

Obsahovali predovšetkým potraviny, ale aj sladkosti pre deti v núdznych rodinách. V tvárach prítomných bolo vidieť spokojnosť a vďačnosť, ktorú prejavili tiež v mnohých rozhovoroch s organizátormi podujatia.

Poďakovanie patrí všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na uskutočnení tohto podujatia,“ uzatvára M. Dzurech.

Ulož ako PDF
Napísal 28. decembra 2013 10:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.