reklama

Osamelí ľudia zasadli na námestí spoločne za štedrovečerný stôl

Aj napriek nevľúdnemu a hmlistému počasiu počas Štedrého dňa nebola na Trojičnom námestí núdza o lásku medzi blížnymi a dobré skutky.

Už po druhý raz pripravili organizátori Vianočných trhov v spolupráci s Tomášom Lančaričom popoludní 24. decembra 2016 Štedrú večeru pre osamelých a ľudí bez domova.

K nastretej tabuli, ktorá vyrástla pod vianočným stromom na námestí, spoločne zasadlo asi pätnásť stravníkov.

Podávala sa čerstvá ryba, zemiakový šalát a nechýbal ani sladký zákusok.Aj osamelí ľudia mali možnosť spoločne zasadnúť za štedrovečerný stôl

„S myšlienkou podávať večeru osamelým ľuďom priamo na Štedrý deň, tesne pred večerou, prišiel majiteľ reštaurácie a kaviarne Tomáš Lančarič. Nám sa tento nápad veľmi pozdával a radi sa na ňom podieľame. Robíme to pre ľudí, ktorí mali možno v živote menej šťastia a dávame im možnosť aspoň takto symbolicky sa stretnúť spoločne za jedným stolom a ponúknuť im chutné a čerstvé jedlo,“ hovorí Ivan Novotný, organizátor Vianočných trhov v Trnave.

O profesionálnu a milú obsluhu stravníkov sa postaral Roman Delinčák z Caffe Verdon.

„Som tu veľmi rád. Je pekné byť pri tom a aspoň malou troškou prispieť k tomu, aby sa zopár ľudí cítilo na Štedrý deň o čosi lepšie. Myslím si, že aj ja sám strávim vďaka tomu Vianoce s lepším pocitom,“ poznamenal vždy usmiaty Roman.

Ulož ako PDF
Napísal 24. decembra 2016 16:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Osamelí ľudia zasadli na námestí spoločne za štedrovečerný stôl”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.