reklama

Osamelí ľudia zasadli na námestí spoločne za štedrovečerný stôl

Aj napriek nevľúdnemu a hmlistému počasiu počas Štedrého dňa nebola na Trojičnom námestí núdza o lásku medzi blížnymi a dobré skutky.

Už po druhý raz pripravili organizátori Vianočných trhov v spolupráci s Tomášom Lančaričom popoludní 24. decembra 2016 Štedrú večeru pre osamelých a ľudí bez domova.

K nastretej tabuli, ktorá vyrástla pod vianočným stromom na námestí, spoločne zasadlo asi pätnásť stravníkov.

Podávala sa čerstvá ryba, zemiakový šalát a nechýbal ani sladký zákusok.Aj osamelí ľudia mali možnosť spoločne zasadnúť za štedrovečerný stôl

“S myšlienkou podávať večeru osamelým ľuďom priamo na Štedrý deň, tesne pred večerou, prišiel majiteľ reštaurácie a kaviarne Tomáš Lančarič. Nám sa tento nápad veľmi pozdával a radi sa na ňom podieľame. Robíme to pre ľudí, ktorí mali možno v živote menej šťastia a dávame im možnosť aspoň takto symbolicky sa stretnúť spoločne za jedným stolom a ponúknuť im chutné a čerstvé jedlo,” hovorí Ivan Novotný, organizátor Vianočných trhov v Trnave.

O profesionálnu a milú obsluhu stravníkov sa postaral Roman Delinčák z Caffe Verdon.

“Som tu veľmi rád. Je pekné byť pri tom a aspoň malou troškou prispieť k tomu, aby sa zopár ľudí cítilo na Štedrý deň o čosi lepšie. Myslím si, že aj ja sám strávim vďaka tomu Vianoce s lepším pocitom,” poznamenal vždy usmiaty Roman.

Ulož ako PDF
Napísal 24. decembra 2016 16:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Osamelí ľudia zasadli na námestí spoločne za štedrovečerný stôl”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.