reklama

Betlehemské svetlo priviezli skauti do centra mesta, ľudia si ho môžu prevziať aj na námestí

Trnavskí skauti priviezli v pondelok večer do Trnavy na Trojičné námestie Betlehemské svetlo. Ako prvý mal možnosť prevziať si svetlo symbolicky zástupca trnavskej radnice – viceprimátor Tibor Pekarčík.

„Naším cieľom je, aby sme tento symbol pokoja, lásky a nádeje priniesli čo najväčšiemu počtu rodín, čo najviac ľuďom. Tak ako sa odpaľuje toto svetielko od človeka k človeku, chceme, aby sa šírila láska, pokoj a nádej – teda to, čo symbolizujú Vianoce,“ povedala pri príležitosti odovzdania Betlehemského svetla skautka Hana Tóthová.

Plamienok sa odpaľuje z večného svetla v Bazilike narodenia Pána v Betleheme, ktoré podľa tradície prevezme jedno dieťa z Rakúska, kde tradícia vznikla pred 26 rokmi.

Svetlo privážajú ho do Viedne, odkiaľ prostredníctvom skautov putuje vlakovými spojmi do celej Európy aj ďalej do sveta.

betlehemske-1

betlehemske-2

betlehemske-3

betlehemske-4

V Trnave a okolí si môžu ľudia vyzdvihnúť svetielko v kostoloch.

Na Trojičnom námestí pri Trojičke bude Betlehemské svetlo k dispozícii v stredu 23. decembra od 8. do 18. hodiny a na Štedrý deň predpoludním.

Na záver krátkeho programu vyslovil v mene mesta Trnava želanie pokojných vianočných sviatkov všetkým Trnavčanom viceprimátor Tibor Pekarčík.

Ulož ako PDF
Napísal 22. decembra 2015 14:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.