reklama

Symbol Vianoc v podobe plamienka z Betlehema priviezli skauti do Trnavy

Svetlo z Betlehema sa po dlhej ceste dostalo v stredu 21. decembra 2016 vďaka skautom a dobrovoľníkom až do Trnavy. Za všetkých obyvateľov mesta prevzal plamienok a jeden zo symbolov Vianoc druhý viceprimátor mesta Matej Lančarič.

Plamienok každoročne odpaľuje vybrané dieťa v Bazilike narodenia Pána v Betleheme. Špeciálnym vlakom svetlo putuje do Rakúska a vo Viedni si ho prevezmú aj zástupcovia Slovenského skautingu.

“Od nedele putovalo Betlehemské svetlo po všetkých hlavných aj vedľajších vlakových tratiach na Slovensku, aby sa dostalo do všetkých kútov našej krajiny. Potom skauti alebo dobrovoľníci roznášajú plamienok do farností, nemocníc, domovov dôchodcov, azylových domov – jednoducho všae tam, kde mlže tento plamienok potešiť ľudí a sprítomniť im duchovnú podstatu Vianoc,” priblížil Miloš Bučka z 2. zboru Dlhých mačiek Trnava.


Prevzatie Betlehemského svetla na Trojičnom námestí

Myšlienka Betlehemského svetla je krásna a jednoduchá. “Symbol v podobe plamienka sa šíri osobným podaním od človeka k človeku. Aj my si želáme, aby sa v našich mysliach a srdciach šírili myšlienky lásky, pokoja, porozumenia, dobra a mieru,” vyjadril nádej M. Bučka.

Trnavskí skauti odovzdali Betlehemské svetlo Trnavčanom na Trojičnom námestí.

Za obyvateľov mesta prevzal symbol druhý viceprimátor mesta Matej Lančarič.

“Chcem vysloviť radosť nad tým, že k nám opäť vďaka dobrovoľníkom a skautom prišlo do nášho mesta Betlehemské svetlo. Je pre nás symbolom nádeje a posolstvom Vianoc. Dovoľte mi zaželať všetkým Trnavčanom zaželať príjemné a pokojné sviatky, aby sa ľudia počas Vianoc stretli v zdraví so svojimi najbližšími a uvedomili si, že to je tá najkrajšia a najväčšia hodnota. Aby Vianoce neboli len o darčekoch a konzume, ale predovšetkým o radosti zo svojich blízkych a zamyslení sa nad hodnotami, ktoré skutočne napĺňajú naše životy a niekedy nám popri materializme unikajú pomedzi prstami,” vyslovil želanie M. Lančarič.

Betlehemské svetlo je k dispozícii vo všetkých trnavských kostoloch.

Na Trojičnom námestí si ho môžu ľudia prevziať v stánku charity počas celého dňa v piatok 23. decembra, ako aj na Štedrý deň do 12. hodiny.

Ulož ako PDF
Napísal 22. decembra 2016 10:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.