reklama

Skauti priviezli do Trnavy Betlehemské svetlo

Betlehemské svetlo dorazilo v piatok 21. decembra do Trnavy. Na Trojičnom námestí odovzdali posolstvo v podobe plamienka z Ježišovho rodiska primátorovi Vladimírovi Butkovi a viceprimátorke Kvetoslave Tibenskej skauti.

Ešte v rovnaký večer začali jeden zo symbolov kresťanských sviatkov roznášať do všetkých kostolov. Tu si môžu odpáliť svetlo aj veriaci.

Skautom aj v tomto roku pomôžu s roznášaním plamienka po niekoľkých dedinách aj bežci pod vedením Janka Szaba zo športového klubu Šport Ludus.

betlehemske-svetlo-2012
Primátor Vladimír Butko a viceprimátorka Kvetoslava Tibenská prevzali svetlo z Betlehema na Trojičnom námestí

Betlehemské svetlo bude k dispozícii na Trojičnom námestí aj v nedeľu 23. decembra približne od 9. do 16. hodiny, na Štedrý deň do 12. hodiny.

Predstavitelia mesta Trnava odovzdali v piatok na pódiu Vianočných trhov aj výťažok z charitatívneho predaja vareného vína. Teplé nápoje rozlievali výmenou za dobrovoľné príspevky od návštevníkov centra pracovníci mestského úradu.

V tomto roku pomohli Trnavčania a návštevníci trhov Detskému domu na Botanickej ulici sumou 313 eur. Peniaze z rúk primátora V. Butka si prevzali zástupkyne domova.

vytazok-vianoce
Výťažok z predaja vareného vína prevzali zástupkyne Detského domova na Botanickej ulici

Ulož ako PDF
Napísal 22. decembra 2012 1:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.