reklama

Skauti priviezli Betlehemské svetlo, výťažok z Primátorského punču odovzdajú ťažko skúšanej rodine

Členovia 88. skautského zboru Štvorlístok z Trnavy priviezli v piatok 19. decembra do centra mesta Betlehemské svetlo. Z rúk malých skautov prevzal v mene všetkých Trnavčanov jeden zo symbolov Vianoc primátor Peter Bročka.

Svetlo sa odpaľuje z večného svetla v Bazilike narodenia Pána v Betleheme, ktoré podľa tradície prevezme jedno dieťa z Rakúska, kde tradícia vznikla pred 25 rokmi.

Svetlo privážajú do Viedne, odkiaľ prostredníctvom skautov putuje do celého sveta.

„Svetielko je symbolom lásky, pokoja a mieru. Našou snahou je, aby odpaľovanie svetla z Betlehemu pomáhalo šíriť lásku a porozumenie aj v srdciach ľudí,“ povedala v príhovore pred odovzdaním svetla skautka Hana Tóthová.

betlehemske1

betlehemske2

betlehemske3
Betlehemské svetlo priviezli do Trnavy skauti zo zboru Štvorlístok

Betlehemské svetlo bude k dispozícii v kostoloch, v utorok 23. decembra si ho môžu odpaľovať ľudia aj na Trojičnom námestí.

Súčasťou podujatia bolo aj vyhlásenie výťažku z Primátorského punču, ktorý od stredy do piatku ponúkal na vianočných trhoch Trnavčanom primátor mesta spoločne s poslancami mestského zastupiteľstva.

Hoci punč bol zadarmo, do pripravenej pokladničky mohli návštevníci trhov odovzdávať dobrovoľný príspevok.

„S nesmiernou radosťou oznamujem, že počas troch dní sa vyzbieralo vďaka dobrovoľným príspevkom 673 eur. Ďakujem všetkým, ktorí si prišli vypiť punč a zároveň prispeli na dobrú vec,“ vyhlásil na pódiu vianočných trhov Peter Bročka.

Sociálny odbor mestského úradu sa rozhodol venovať celú získanú čiastku rodine, v ktorej má mamička šiestich detí diagnostikovanú ťažkú chorobu.

„Je to rodina, ktorej tieto peniaze od dobrovoľných darcov určite veľmi pomôžu,“ skonštatoval trnavský primátor, ktorý na záver zaželal všetkým Trnavčanom príjemné a pokojné prežitie vianočných sviatkov.

Ulož ako PDF
Napísal 21. decembra 2014 13:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.