reklama

Skauti priviezli do Trnavy Betlehemské svetlo

Výťažok z predaja vareného vína vo výške 379 eur odovzdal vo štvrtok 22. decembra na Vianočných trhoch primátor Vladimír Butko riaditeľke Krízového strediska pre matky s deťmi na ulici Ľ. Podjavorinskej v Trnave.

Podujatie tradične organizuje trnavská samospráva.

V tomto roku sme vyzbierali najmenej peňazí za ostatné roky. Možno to bolo aj priestorom na Vianočných trhoch, možno skutočnosťou, že v centre prebehlo počas decembra viacero charitatívnych zbierok,“ zauvažovala Mária Peciarová z mestského úradu.

Odovzdanie výťažku z vareného vína a prijatie Betlehemského svetla na Trojičnom námestí

Od štvrtkového večera sa najprv po trnavských kostoloch, a neskôr aj po celom regióne, začalo s roznášaním Betlehemského svetla. Primátor mesta prijal symbol Vianoc z kolísky kresťanského sveta na hlavnom pódiu Vianočných trhov od trnavských skautov.

Svetlo, ktoré symbolizuje príchod pána Ježiša, nech nám všetkým dá silu, priateľskosť a dobrú pohodu v rodinách a celom našom meste. Prajem vám príjemné prežitie sviatkov, veľa zdravia, šťastia a šťastný nový rok pre celú Trnavu,“ zaželal Vladimír Butko prítomným návštevníkom centra mesta.

Ulož ako PDF
Napísal 23. decembra 2011 9:08. Článok je zaradený do rubriky: ● VIANOČNÉ TRHY 2011, Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.