reklama

Skauti priviezli do Trnavy Betlehemské svetlo

Výťažok z predaja vareného vína vo výške 379 eur odovzdal vo štvrtok 22. decembra na Vianočných trhoch primátor Vladimír Butko riaditeľke Krízového strediska pre matky s deťmi na ulici Ľ. Podjavorinskej v Trnave.

Podujatie tradične organizuje trnavská samospráva.

V tomto roku sme vyzbierali najmenej peňazí za ostatné roky. Možno to bolo aj priestorom na Vianočných trhoch, možno skutočnosťou, že v centre prebehlo počas decembra viacero charitatívnych zbierok,“ zauvažovala Mária Peciarová z mestského úradu.

Odovzdanie výťažku z vareného vína a prijatie Betlehemského svetla na Trojičnom námestí

Od štvrtkového večera sa najprv po trnavských kostoloch, a neskôr aj po celom regióne, začalo s roznášaním Betlehemského svetla. Primátor mesta prijal symbol Vianoc z kolísky kresťanského sveta na hlavnom pódiu Vianočných trhov od trnavských skautov.

Svetlo, ktoré symbolizuje príchod pána Ježiša, nech nám všetkým dá silu, priateľskosť a dobrú pohodu v rodinách a celom našom meste. Prajem vám príjemné prežitie sviatkov, veľa zdravia, šťastia a šťastný nový rok pre celú Trnavu,“ zaželal Vladimír Butko prítomným návštevníkom centra mesta.

Ulož ako PDF
Napísal 23. decembra 2011 9:08. Článok je zaradený do rubriky: ● VIANOČNÉ TRHY 2011, Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.