reklama

Betlehemské svetlo prinesú trnavskí skauti 21. decembra

Priamo do rúk primátora odovzdajú Betlehemské svetlo trnavskí skauti 21. decembra 2016 o 17.30 na Trojičnom námestí.

Betlehemské svetlo sa odovzdáva osobným odpálením plamienka zo sviečky na sviečku.

Na Trojičnom námestí si budete môcť Betlehemské svetlo odpáliť 23. decembra počas celého dňa a na Štedrý deň dopoludnia. Nájdete ho aj v trnavských kostoloch, kam ho skauti prinesú tiež.  


Skauti privezú svetlo na Trojičné námestie, kde ho symbolicky odpália pre Trnavčanov zástupcovia mesta

Plameň z Baziliky Narodenia Pána v Betleheme skauti každoročne roznášajú do rodín, kostolov a farností, detských domovov, penziónov pre dôchodcov či nemocníc v rôznych kútoch Európy.

Cieľom skautov je, aby posolstvo z Betlehema zavítalo počas týchto Vianoc k ďalším a ďalším ľudom, ku ktorým sa doteraz nedostávalo.

„Preto aj v tomto roku bezplatne rozdáme tisícom ľudí okolo nás plamienkom z Betlehema aj časť svojho srdca. Chceme, aby každý z nás odpálil plamienok ďalej, a tak symbolicky prepojil naše srdcia nekonečnou reťazou svetla,“ uviedol Miloš Bučka zo Slovenského skautingu – 2. zboru Dlhých mačiek Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 15. decembra 2016 7:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.