reklama

Zbierka školských potrieb pre deti z núdznych rodín bola úspešná

Trnavská arcidiecézna charita v rámci celoslovenskej zbierky aj tento rok zorganizovala na celom území pôsobnosti Zbierku školských potrieb pre deti z núdznych rodín.

„Zbierka sa uskutočnila v období od júna do augusta. Ľudia prinášali najrôznejšie druhy školských potrieb, napríklad peračníky, farbičky, fixy, pravítka, perá, zošity, školské tašky, vodové či temperové farby alebo iné užitočné veci do školy. Jedinou podmienkou bolo, aby darované školské potreby boli funkčné,“ uviedla koordinátorka Zuzana Ryšková.

Počty darovaných vecí boli skutočne vysoké, v centrálnom sklade narátali viac ako 120 školských tašiek, vyše 600 zošitov, približne 1700 kusov farbičiek.

charita-zbierka1
Dary potešili mnoho núdznych rodín

Aj keď dary mohli ľudia odovzdávať na desiatich miestach v arcidiecéze, organizátorov zbierky veľmi milo prekvapilo, že sa zapojili ľudia z asi dvojnásobného počtu farností a obcí.

„Darované veci sme zvážali do centrálneho skladu v Trnave, triedili, počítali, vyraďovali nefunkčné potreby. Nakoniec sme pripravili ‚balíčky‘ na odovzdanie deťom. Práve minulý týždeň sme ukončili aj rozdávanie balíčkov. Navštívili sme rodiny v Piešťanoch v centre sociálnych služieb Domum, veľa rodičov aj s deťmi prišlo k nám do Centier pomoci človeku v Piešťanoch, Seredi a v Trnave. Školské potreby odovzdali aj do jednej základnej a do jednej špeciálnej školy. Celkovo sme obdarovali vyše 100 detí,“ konkretizovala Ryšková.

Trnavská arcidiecézna charita považuje zbierku za veľmi úspešnú práve vďaka záujmu ľudí o osudy ich susedov, rodín a detí v hmotnej núdzi.

„Chceli by sme touto cestou poďakovať všetkým jednotlivým darcom , tiež zapojeným dobrovoľníkom a pomocníkom a pánom farárom za ochotu pri realizovaní zbierky. Ďakujeme za čas, ktorý jej venovali a za veľké otvorené srdce, s ktorým dary poskytli. Odmenou boli rozžiarené tváre detí na mnohých miestach našej arcidiecézy,“ dodala.

charita-zbierka2

charita-zbierka3

Ulož ako PDF
Napísal 23. septembra 2014 12:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zbierka školských potrieb pre deti z núdznych rodín bola úspešná”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.