reklama

Trnavská župa spustila webovú čakáreň na očkovanie pre obyvateľov kraja. V tejto fáze je zameraná najmä na osoby so zdravotným hendikepom od 18 rokov

Obyvatelia Trnavského kraja vo veku nad 18 rokov sa môžu registrovať na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 aj na novej stránke cakarentt.sk. Prevádzkovateľom webu a databázy čakateľov je Trnavský samosprávny kraj.

Čakateľom na očkovanie sa môžu stať osoby staršie ako 18 rokov žijúce na území kraja, musia však splniť aktuálne stanovené podmienky platnej vyhlášky Ministerstva zdravotníctva SR, ktorou sa ustanovujú kritériá určovania poradia očkovania osôb proti ochoreniu COVID-19.

V tejto fáze je registrácia zameraná najmä na osoby s ťažkým zdravotným postihnutím, ľudí so závažnou alebo stredne závažnou chorobou významne zvyšujúcou riziko závažného priebehu ochorenia COVID-19, ako aj osoby zaradené do zoznamu špeciálnych skupín obyvateľov po dosiahnutí veku aspoň 50 rokov.

Všetky dôležité kritériá, ktoré su podmienkou úspešnej registrácie, sú uvedené na stránke cakarentt.sk.


Tlačová beseda na Úrade TTSK, 30. marca 2021

FOTO: FB TTSK

V závislosti od počtu voľných miest si môžu registrovaní čakatelia vybrať očkovanie v jednom z troch veľkokapacitných očkovacích centier prevádzkovaných trnavskou župou v Dunajskej Strede, Skalici a Trnave.

“Uvažovali sme, ako ak ochrániť pre nákazou veľmi citlivú skupinu obyvateľov, ktorou sú osoby so zdravotným postihnutím. Vytvorili sme preto vlastnú čakáreň, ktorá je na rozdiel od centrálneho štátneho prihlasovacieho formulára určená aj pre ľudí už od 18 do 50 rokov. Do čakárne sa môžu hlásiť aj ľudia z profesií, ktoré mali v predchádzajúcom období nárok na vakcínu, ale nestihli sa zaočkovať,” uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Po úspešnej registrácii cez jednoduchý formulár obdržia registrovaní potvrdzujúci e-mail a SMS správu s konkrétnym termínom a miestom očkovania.

Trnavská župa doposiaľ zaočkovala počas piatich víkendov viac ako 27-tisíc ľudí.

Ulož ako PDF
Napísal 30. marca 2021 13:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.