reklama

Interaktívna výstava Zmysel to má aj bez zmyslov približuje deťom, aké je žiť so zdravotným hendikepom

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave v spolupráci s BIBIANOU, Medzinárodným domom umenia pre deti v Bratislave pripravila v herni oddelenia pre deti zaujímavú výstavu pre svojich najmenších návštevníkov. Sprístupnili ju 20. januára 2022.

Pod názvom Zmysel to má aj bez zmyslov výstava ponúka zbierku kníh z celého sveta (knihy v angličtine, nemčine, španielčine, ale aj japončine a perzštine), ktoré sa venujú zdravotným hendikepom a zároveň približuje deťom život ich vrstovníkov s postihnutím.

Výstava je interaktívna, každý detský návštevník si v rámci hry môže skúsiť, aké to je, žiť s postihnutím a zároveň spoznať hrdinov zaujímavých kníh. Pre aktérov sú tu pripravené rôzne hravé úlohy.

Zámerom je, aby sa deti ľahšie vcítili do postavenia tých svojich kamarátov, ktorým osud nenadelil zdravie a napriek tomu chcú svoj život žiť plnohodnotne a radostne.

Ľubica Malá

Ilustračné foto: KJF

Ulož ako PDF
Napísal 22. januára 2022 10:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.