reklama

Kino bez bariér prinesie aj tento rok deťom premietanie filmu zadarmo

Pre detských divákov s autizmom, zdravotným postihnutím či deti zo sociálne znevýhodneného prostredia a ich rodiny sa v sobotu 22. apríla 2017 o 10.00 hod. v trnavskej CineMax Arene na Kollárovej ulici uskutoční bezplatné premietanie rozprávky Balerína.

Podujatie sa uskutočňuje v rámci projektu Kino bez bariér inšpirovaného Francúzskom, ktorý prináša filmové projekcie pre deti so zdravotným postihnutím špecificky prispôsobené potrebám vyplývajúcim z jednotlivých druhov zdravotného postihnutia.

Všetky deti totiž majú rady rozprávky a filmové príbehy, no málokto si uvedomuje, že tak obyčajná vec ako návšteva kina môže byť pre niektoré z nich ťažko dostupná. Príliš hlasná projekcia či tma v sále nie sú deťom so špecifickými potrebami príjemné, navyše ich svojské správanie môže byť niekedy pre ostatných divákov rušivé.

Pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia môže byť zase návšteva kina z finančných dôvodov nesplniteľnou túžbou.


V prípade záujmu je potrebné rezervovať si lístok najneskôr do 20. apríla e-mailom na adrese kinobezbarier@janazitnanska.sk.

Na Slovensku sa preto v roku 2013 zrodila myšlienka, ako filmové príbehy priblížiť aj týmto malým divákom. Iniciovala ju Jana Žitňanská, ktorá v súčasnosti pôsobí ako poslankyňa Európskeho parlamentu.

Spolu s ňou prevzal od roku 2015 záštitu nad podujatím primátor Trnavy Peter Bročka a v tento rok i podnikateľ Vladimír Slezák.

Ulož ako PDF
Napísal 17. apríla 2017 20:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kino bez bariér prinesie aj tento rok deťom premietanie filmu zadarmo”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.