reklama

Kino bez bariér prinesie aj tento rok deťom premietanie filmu zadarmo

Pre detských divákov s autizmom, zdravotným postihnutím či deti zo sociálne znevýhodneného prostredia a ich rodiny sa v sobotu 22. apríla 2017 o 10.00 hod. v trnavskej CineMax Arene na Kollárovej ulici uskutoční bezplatné premietanie rozprávky Balerína.

Podujatie sa uskutočňuje v rámci projektu Kino bez bariér inšpirovaného Francúzskom, ktorý prináša filmové projekcie pre deti so zdravotným postihnutím špecificky prispôsobené potrebám vyplývajúcim z jednotlivých druhov zdravotného postihnutia.

Všetky deti totiž majú rady rozprávky a filmové príbehy, no málokto si uvedomuje, že tak obyčajná vec ako návšteva kina môže byť pre niektoré z nich ťažko dostupná. Príliš hlasná projekcia či tma v sále nie sú deťom so špecifickými potrebami príjemné, navyše ich svojské správanie môže byť niekedy pre ostatných divákov rušivé.

Pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia môže byť zase návšteva kina z finančných dôvodov nesplniteľnou túžbou.


V prípade záujmu je potrebné rezervovať si lístok najneskôr do 20. apríla e-mailom na adrese kinobezbarier@janazitnanska.sk.

Na Slovensku sa preto v roku 2013 zrodila myšlienka, ako filmové príbehy priblížiť aj týmto malým divákom. Iniciovala ju Jana Žitňanská, ktorá v súčasnosti pôsobí ako poslankyňa Európskeho parlamentu.

Spolu s ňou prevzal od roku 2015 záštitu nad podujatím primátor Trnavy Peter Bročka a v tento rok i podnikateľ Vladimír Slezák.

Ulož ako PDF
Napísal 17. apríla 2017 20:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kino bez bariér prinesie aj tento rok deťom premietanie filmu zadarmo”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.